Trądzik zaskórnikowy

Trądzik zaskórnikowy to jedna z odmian trądziku pospolitego, zwanego również trądzikiem młodzieńczym. Występuje w postaci niewielkich rozmiarów kropek, najczęściej umiejscowionych na twarzy oraz rzadziej na klatce piersiowej i plecach. Jego powstawanie związane jest z nadprodukcją łoju, zmianami hormonalnymi, a także nadmiernym rogowaceniem skóry. Trądzik pospolity najczęściej dotyka nastolatków, a w przypadku stosowania odpowiedniej pielęgnacji oraz skutecznego leczenia, jego objawy mogą być znacznie złagodzone i po kilku latach całkowicie ustępują.  

Trądzik zaskórnikowy – rodzaje i objawy

Głównym objawem trądziku zaskórnikowego jest pojawienie się na skórze zaskórników, które można podzielić na zaskórniki otwarte oraz zamknięte. Zaskórniki otwarte charakteryzują się występowaniem czarnych wągrów, których ujścia mieszków gruczołów łojowych są widoczne. Natomiast zaskórniki zamknięte są białe, ich ujścia mieszków gruczołów łojowych są niezauważalne i w takim obszarze chorobowym trądziku młodzieńczego, może występować również stan zapalny. W obu przypadkach podjęcie leczenia trądziku jest niezwykle istotne, ponieważ zaniedbane schorzenie może prowadzić do pogłębienia objawów oraz przedłużenia istnienia zmian skórnych nawet do trzydziestego roku życia.  

Trądzik zaskórnikowy – leczenie

Konsekwentne leczenie trądziku przynosi satysfakcjonujące rezultaty i zapobiega rozwojowi trądziku zaskórnikowego, w tym powstawaniu stanów zapalnych, ropnych zmian, namnażania się bakterii, powodujących grudki i torbiele. W przypadku trądziku młodzieńczego, wskazane jest leczenie farmakologiczne, pod okiem doświadczonego dermatologa. Zastosowanie skutecznej terapii jest ważne również ze względu na uniknięcie widocznych śladów choroby, w postaci blizn po trądziku. Z tego powodu, dobrze jest podjąć leczenie trądziku, poprzez przeprowadzenie również serii zabiegów, mających na celu głębokie oczyszczenie cery, w postaci peelingów czy kuracji maseczkami, a także specjalnych, laserowych terapii, z zastosowaniem głowicy ACNE, przeznaczonych do leczenia aktywnych form trądziku zaskórnikowego.  

Trądzik zaskórnikowy – pielęgnacja skóry i profilaktyka

Profilaktyką trądziku zaskórnikowego jest zarówno leczenie przyczyn jego powstawania, w postaci farmakologii doustnej, jak i stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych, przeprowadzanych w gabinecie medycyny estetycznej. Równie istotne jest przestrzeganie zasad odpowiedniej diety, bogatej w witaminę A i B, unikanie stresu oraz dbanie o odpowiednią ilość snu. Warto zwrócić uwagę, że właściwa pielęgnacja skóry, profilaktyka i stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych, nie tylko niwelują objawy trądziku zaskórnikowego, ale również zapobiegają powstawaniu blizn po trądziku.  

Polecane zabiegi, związane z leczeniem trądziku zaskórnikowego

Alma Harmony Acne Cutera Excel V Peeling Retises CT Hydrafacial z kompleksem wybielającym Lampa LED Hydrafacial Maska tretinoinowa Peeling Salipeel Lic Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku    

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki