NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Wągry na żuchwie

Wągry na żuchwie – informacje podstawowe

Wągry, znane też jako zaskórniki, to zmiany skórne tworzone przez mieszaninę łoju i zrogowaciałego naskórka. Zakażone bakteryjnie wągry na żuchwie mogą doprowadzić poważniejszych problemów, np.ropnego trądziku całej twarzy. Za wydzielanie sebum odpowiedzialne są hormony, dlatego zaburzenia inkretyczne wywołują wzmożoną produkcję łoju, co sprawia, iż blokuje on pory. Tak powstałe wągry są widoczne na skórze pod postacią ciemnych punktów. Ten punkt to zewnętrzna warstwa sebum, która ciemnieje pod wpływem powietrza. Wągry na żuchwie mają zwykle charakter zaskórników otwartych i są łatwe do mechanicznego usunięcia przez specjalistę.

Wągry na żuchwie- zapobieganie

Aby zapobiegać powstawaniu wągrów, niezbędna jest właściwa higiena oraz dieta (np. unikanie produktów smażonych, tłustych, słodyczy, kawy). Dbając o skórę, należy często złuszczać ją peelingami, dokładnie oczyszczać twarz po makijażu, unikać wysuszania cery. Należy unikać kosmetyków, które uczulają, najlepiej wybierać lekkie, które nie blokują porów, np. preparaty ziołowe czy z kwasem salicylowym. Jeśli mimo wszystko wągry nie ustępują- nie wolno ich usuwać samemu, gdyż może dojść do zakażenia i powstawania blizn.

Wągry na żuchwie – jak zwalczać problem?

Sprzymierzeńcami w walce z wągrami na żuchwie są odpowiednie kosmetyki, np. olejek pichtowy (wykorzystywany w parówkach), tonik aspirynowy, peelingi z mleka i ryżu, żele myjące, kwas salicylowy. Wskazane jest także skonsultowanie się z kosmetyczką lub dermatologiem, a w przypadku zaburzeń hormonalnych – endokrynologiem. By zwalczyć wągry na żuchwie, lekarze zalecają stosowanie retinoidów, które normalizują pracę komórek skórnych, minimalizując dalsze  ryzyko powstawania trądziku na twarzy.

Polecane zabiegi na usuwanie wągrów na żuchwie:

Peeling chemiczny

Peeling whitening

Hydrafacial

Cosmelan

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki