Skip to main content

Wągry za uchem

Wągry za uchem – informacje ogólne:

Uciążliwy problem nie daje po raz kolejny o sobie zapomnieć? Wągry pojawiły się tym razem za Twoimi uszami? Warto zastanowić się przede wszystkim nad swoją dietą. Jednym z głównych powodów powstawania tych zaskórników za uszami jest brak wody w naszym organizmie. Gdy jednak pijesz jej dużo, to być może musisz ograniczyć mocną herbatę lub kawę. Ich nadmierne picie wpływa znacząco na nasze nerki, które mogą dać znać o swoich problemach właśnie za pomocą wągrów na uszach. Nie jest to jednak jedyny powód. W znaczącym stopniu okolice naszego narządu słuchowego mogą zostać zaatakowane przez niewłaściwą higienę i zbytni nadmiar łoju skórnego. Nie zapominajmy również o bakteriach, pocie i martwym naskórku mogących pozostać w naszych porach.

Wągry za uchem – zapobieganie:

Aby jak najskuteczniej zapobiegać powstawaniu w naszych porach zaskórników, należy zdrowo się odżywiać i pić dużo wody. Pamiętajmy również o dokładnej i właściwej higienie skóry – korzystajmy z toników mających za zadanie utrzymanie właściwego pH naszej cery oraz żelów oczyszczających, pomagających nam zachować idealnie czystą skórę. Peelingowanie w znaczącym stopniu pomoże nam w pozbyciu się martwego naskórka, który również osadza się w otwartych porach.

Wągry za uchem – zabiegi:

Oprócz peelingu możemy postawić na inne sposoby. Odpowiednio dobrana farmakoterapia może okazać się potrzebna, gdy mimo dokładnego zachowania higieny, nasz problem uparcie nie znika. Zaskórniki możemy również pokonać dzięki oczyszczaniu mechanicznemu czy laseroterapii. Pamiętajmy jednak przede wszystkim o tym, aby nie wyciskać naszych wągrów, gdyż problem może się tylko nasilić. Doprowadzimy do zwiększenia ilości występowania zaskórników lub stanu zapalnego tych miejsc.

Polecane zabiegi na usuwanie wągrów:

0