Wypełnienie policzków

Wypełnienie policzków to zabieg, który ma na celu ujędrnienie skóry w obrębie kości policzkowych. Wraz z upływem czasu bowiem, skóra na tym obszarze opada, natomiast pojawiają się na niej fałdy i pogłębia się widoczność zmarszczek i bruzd. Obecnie, dzięki medycynie estetycznej możliwe jest modelowanie policzków, a także wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Niweluje to oznaki starzenia oraz przyczynia się odmłodzenia wyglądu i odświeżenia wizerunku twarzy. Istnieją również inne metody, które doskonale wpływają na modelowanie owalu twarzy. Dobór metody leczenia zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji Pacjenta.

Wypełnienie policzków – wskazania

Wskazaniem do zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym jest utrata objętości w obrębie kości policzkowych. Dotyczy to również przypadku występowania na tym obszarze wiotkiej skóry, z fałdami, które stwarzają wrażenie opadającej i zmęczonej twarzy. Widoczna poprawa prezencji twarzy możliwa jest również dzięki zastosowaniu nici liftingujących, a także terapii laserowej. W sytuacji potrzeby modelowania policzków, sprawdzoną kuracją jest też wolumetria, wykorzystanie ultradźwięków oraz bezinwazyjnego termoliftingu.

Wypełnienie policzków – zabieg wolumetrii twarzy

Zabiegiem, który przyczynia się nie tylko do wypełnienia policzków, ale i do odświeżenia wyglądu całości twarzy jest wolumetria. W tym wypadku, można liczyć na modelowanie owalu twarzy poprzez spektakularną poprawę jej proporcji. Najpierw lekarz smaruje skórę kremem znieczulającym, a potem wstrzykuje za pomocą cienkiej kaniuli kwas hialuronowy. Co istotne, tego rodzaju kuracja jest szybka, nieinwazyjna, bezkrwawa, nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji oraz nie pozostawia blizn.

Wypełnienie policzków – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wypełnienia policzków jest ciąża i karmienie piersią, nowotwory, aktywne zmiany skórne, takie jak trądzik czy opryszczka, infekcje wirusowe lub bakteryjne, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, nerek, serca, a także uczulenie na którykolwiek składnik preparatu wypełniającego.

Polecane zabiegi, związane z wypełnieniem policzków

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki