Zabieg nie iniekcyjny

Zabieg nie iniekcyjny – charakterystyka zabiegu

Zabieg nie iniekcyjny to zabieg z zakresu kosmetologii, który w większości przypadków może przeprowadzić wykwalifikowany kosmetolog. Zabiegi takie wykonywane są na całym obszarze ciała i pozwalają usunąć wiele niedoskonałości i defektów kosmetycznych oraz urodowych. W grupie tych zabiegów znajdują się terapię liftingujące, ujędrniające, likwidujące rozstępy, cellulit. Wśród dominujących metod znajdują się terapie ultradźwiękami, falami radiowymi, masaże, peelingi chemiczne, nowoczesne nanopeelingi, a także laseroterapia. Zabiegi pozwalają poprawić urodę, skorygować niedoskonałości, a nawet wyleczyć pewne schorzenia (laseroterapia pod kontrolą specjalisty lekarza). To metody skuteczne, choć wymagające zazwyczaj większej liczby powtórzeń lub regularności.

Zabieg nie iniekcyjny – przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu zależy od rodzaju wybranej procedury. Podczas niektórych zabiegów stosowane jest miejscowe znieczulenie w celu zapewnienia pacjentowi maksimum komfortu. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, która ma na celu wykluczenie przeciwwskazań oraz omówienie z pacjentem przebiegu terapii oraz przygotowania i zaleceń pozabiegowych. Sam zabieg może trwać kilka lub kilkadziesiąt minut, czasem wiąże się z nakładaniem aktywnych preparatów na wybrany obszar ciała (peelingi, maski). Zabiegi, w których stosuje się fale radiowe, ultradźwięki czy światło lasera to procedury, które wymagają dobrania odpowiedniej głowicy, ustawienia i kontrolowania parametrów zabiegowych. W przeważającej części zabiegi nie iniekcyjne są też mało inwazyjne i całkowicie bezpieczne pod warunkiem wcześniejszego wykluczenia przeciwwskazań.

Zabieg nie iniekcyjny – wskazania do zabiegu

Zabiegi te wykonywane są w celu usunięcia mankamentów urodowych lub zlikwidowania pierwszych oznak starzenia się. Pomagają też zredukować lub usunąć cellulit czy rozstępy. Poprawiają wygląd oraz funkcjonalność skóry, odmładzają i regenerują. Wskazaniami do zabiegów są: skóra wiotka, pozbawiona jędrności, elastyczności, trądzik, zmarszczki, blizny, np.: potrądzikowe, skóra sucha lub łojotokowa, przebarwienia, zaskórniki, stany zapalne, podwójny podbródek, utrata owalu twarzy, nadmiar tkanki tłuszczowej, zmiany naczyniowe, niechciane owłosienie, niechciany tatuaż.

Zabieg nie iniekcyjny – przeciwwskazania

Każdy zabieg wiąże się z pewną grupą przeciwwskazań, dlatego zawsze należy konsultować chęć przeprowadzenia kuracji ze specjalistą. Do najczęściej spotykanych przeciwwskazań należy np.: świeża opalenizna czy stosowanie leków fotouczulających w przypadku laseroterapii. Inne przeciwwskazania często pojawiające się to ciąża i laktacja, nowotwory, przerwanie ciągłości naskórka czy alergie i nadwrażliwość. Czasem z zabiegu dyskwalifikują implanty metalowe czy elektroniczny lub ogólny zły stan zdrowia.

Zabieg nie iniekcyjny – ilość zabiegów, efekty

Ilość zabiegów zawsze uzależniona jest od kilku czynników: rodzaju zabiegu, stopnia zaawansowania problemu, oczekiwanych rezultatów.

Zabiegi nie iniekcyjne wymagają zazwyczaj powtórzenia w określonych odstępach czasu, a zdarza się także, że ich efekty uzależnione są od regularności ich stosowania. Przebieg kuracji pacjent zawsze ustala ze specjalistą, kosmetologiem lub lekarzem.

Zabieg nie iniekcyjny – przygotowanie i postępowanie pozabiegowe

Zabiegi nie iniekcyjne wymagają czasem przygotowania od pacjenta. Może to być odstawienie leków, nieopalanie się, zaprzestanie stosowania zabiegów drażniących skórę i inne. Także zalecenia pozabiegowe są zróżnicowane. Często wymagane jest stosowanie fotoprotekcji, specjalnych preparatów, czy zrezygnowanie z sauny, solarium i basenu. O tym, jak należy przygotować się do zabiegu i jak dbać o skórę tuż po nim, informuje konsultujący specjalista.

Do zabiegów nie iniekcyjnych należą m.in.:

 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki