AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Znamię naczyniowe

Znamię naczyniowe występuje również pod nazwą naczyniaka. Spowodowane jest zaburzeniami w układzie krwionośnym, a dokładniej znacznym rozszerzeniem naczyń. Występują na powierzchni skóry w postaci czerwonych plam, najczęściej dotyczą małych dzieci, bardzo rzadko spotyka się taką zmianę u osób dorosłych. Istnieje dwa rodzaje naczyniaków – naczyniaki krwionośne, do których należy między innymi znamię naczyniowe płaskie oraz naczyniaki chłonne.

Znamię naczyniowe – przyczyny

Podstawową przyczyną powstawania znamion naczyniowych jest zaburzenie układu krwionośnego, które polega na zbyt dużym rozszerzeniu naczyń krwionośnych. W najczęstszych przypadkach ma miejsce naczyniowe znamię wrodzone, które są obecne na skórze noworodka już od momentu porodu lub staje się widoczna w kilka dni po urodzeniu.

Znamię naczyniowe – objawy

Znamię naczyniowe jest zaczerwienioną nieregularną plamą na powierzchni skóry, może także występować w postaci skupiska mniejszych plam. Zmiana posiada nierówną strukturę, a także jest wypukła w stosunku do powierzchni skóry. Znamię naczyniowe najczęściej pojawia się na twarzy, a także w obszarze tułowia, rąk i nóg.

Znamię naczyniowe – leczenie

Naczyniaki występujące u dzieci zazwyczaj zanikają samoistnie i nie wymagają specjalnego leczenia. W przypadku, gdy zmiana nie cofnie się sama, u dorosłych stosuje się metodę zamrażania znamienia płynnym azotem. Stosuje się także zabiegi chirurgiczne w celu wycięcia zmiany. Możliwe jest także bezinwazyjne usuwanie znamion naczyniowych podczas zabiegu przy użyciu lasera.

Polecane zabiegi w leczeniu zmian naczyniowych:

Laser Cutera Laser Cutera Excel Plus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki