AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki cewki moczowej

Żylaki cewki moczowej – przyczyny powstawania

Żylaki cewki moczowej bardzo często są powiązane z żylakami pęcherza moczowego i częściej występują u kobiet, niż u mężczyzn. Ich powstanie wiąże się z okresem ciąży oraz ze zmianami hormonalnymi jakie w nim zachodzą. Również powiększająca się macica ma duży wpływ na powstawanie żylaków – uciska na naczynia krwionośne, przez co krew nie może swobodnie przepłynąć. Ciśnienie, które tworzy w żyłach prowadzi do ich znacznego powiększenia.

Żylaki cewki moczowej – objawy

Żylaki cewki moczowej są bardzo rzadką dolegliwością. Objawiają się bólem w trakcie oddawania moczu, który jest zabarwiony krwią. Osoby, u których wykryto żylaki cewki moczowej mogą także zauważyć częste parcie na pęcherz moczowy.

Żylaki cewki moczowej – leczenie

Jeśli żylaki cewki moczowej pojawiły się u kobiety w ciąży, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że po porodzie zostaną wchłonięte. Macica przestanie uciskać naczynia krwionośne, dzięki czemu krew zacznie swobodnie przepływać przez żyły. Jeśli żylaki nie znikną, lekarze najczęściej rozpoczynają leczenie farmakologiczne. Jeśli żylak jest duży lekarz może skierować Pacjenta na chirurgiczne usunięcie powiększonej żyły. Nie istnieje skuteczna profilaktyka żylaków cewki moczowej – należy się regularnie badać oraz obserwować swój organizm, by w odpowiednim momencie zareagować i zgłosić się do specjalisty po pomoc.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki