Żylaki na rękach

Żylaki rąk to przypadłość występująca rzadziej niż żylaki nóg. Nie są wprawdzie zbyt groźne czy szczególnie dokuczliwe, jednak bardzo nieestetyczne. Takie zmiany przybierają  zwykle postać powiększonych, opuchniętych i poskręcanych zgrubień żylnych. Zwykle przyczyną żylaków rąk jest zanikanie z wiekiem tkanki tłuszczowej, jak również wadliwe funkcjonowanie zastawek żył na rękach i zaburzenia hormonalne. Szczególnie często występują u osób wykonujących pracę fizyczną (dźwiganie).

Żylaki na rękach – profilaktyka

Istotne w profilaktyce żylaków rąk jest stosowanie odpowiedniej diety, najlepiej z dużą ilością błonnika i bez węglowodanów. Pożądane są też: noszenie uciskowych rękawów, ruch, odpoczynek w odpowiednich pozycjach, unikanie podnoszenia ciężarów i stosowanie suplementów z diosminą i rutyną. W przypadku pojawienia się pierwszych objawów, zalecane jest stosowanie preparatów z heparyną czy leków.

Żylaki na rękach – terapia

Żylaki na rękach likwiduje się podczas zabiegu skleroterapii. Polega na wprowadzeniu do rozszerzonych naczyń żylnych leku, który powoduje zwłóknienie żyły i jej całkowity zanik. Po zabiegu wskazany jest ucisk operowanych naczyń na czas 2-3 dni. W przypadku żylaków dłoni stosuje się także leczenie laserowe. Jedną z najskuteczniejszych form usuwania żylaków jest metoda VascuLife, polegająca na laserowym zamykaniu patologicznie zmienionych żył. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji.

Polecane zabiegi:

Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki