NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Ile kosztuje laserowe usuwanie tatuażu? Jaką metodę wybrać?

Laserowe usuwanie tatuażu znacząco przewyższa koszty jego wykonania. Jednak efekty zabiegu są nieocenione, więc warto się na niego zdecydować, zwłaszcza jeśli chcemy definitywnie pozbyć się niechcianego tatuażu. Dzięki nowoczesnym metodom, już po kilku zabiegach, permanentny rysunek na skórze może stać się całkowicie niewidoczny. Poznaj najskuteczniejsze metody usuwania tatuażu.

Metody usuwania tatuażu stosowane w Klinice Miracki

Każdy, kto posiada niechciany tatuaż, chciałby się go pozbyć za wszelką cenę. Niestety dotychczasowe metody usuwania tatuażu były mało skuteczne albo pozostawiały szpecące blizny. Na szczęście opracowano metodę niezawodną, dzięki której można usunąć każdy rodzaj tatuażu, nawet kolorowy, który do tej pory stanowił największy problem.

Mowa o laserze pikosekundowym. W Klinice Miracki dysponujemy dwoma urządzeniami tego typu: PicoSure oraz Discovery Pico. Wykorzystują one nowatorską technologię ultrakrótkiego impulsu. Jak sama nazwa wskazuje, trwa on zaledwie pikosekundę, czyli jest tysiąc razy krótszy od impulsu lasera wcześniejszej generacji, którego działanie opiera się na technologii nanosekundowej. Dzięki bardzo krótkiemu impulsowi, skraca się do minimum czas kontaktu lasera pikosekundowego ze skórą, co zmniejsza ryzyko podrażnień i tworzenia się blizn. Usuwanie tatuażu za pomocą tego urządzenia jest mało inwazyjne, bezpieczne i bezbolesne.

Kiedy impuls lasera pikosekundowego wchodzi w kontakt z barwnikiem tatuażu w skórze generuje się energia kinetyczna. Wysokie ciśnienie, które powstaje podczas tego procesu rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijne elementy. Następnie organizm usuwa je samodzielnie za pośrednictwem układu limfatycznego. Krótko mówiąc – pod wpływem wiązki lasera pigment ulega kompletnej destrukcji.

Laser pikosekundowy dodatkowo pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny, co sprzyja szybszej regeneracji i zapobiega tworzeniu się blizn pozabiegowych. Działanie pobudzające produkcję włókien kolagenowych w skórze wykorzystywane jest do zabiegu odmładzania twarzy laserem pikosekundowym.  

Zalety usuwania tatuażu laserem pikosekundowym

Laserowe usuwanie tatuażu z wykorzystaniem lasera pikosekundowego ma wiele zalet:

 • skuteczny i precyzyjny zabieg dzięki zastosowaniu ultrakrótkich impulsów,
 • komfortowa, praktycznie bezbolesna procedura, której towarzyszy jedynie uczucie ciepła, które dodatkowo minimalizowane jest za pomocą systemu chłodzącego (osoby o bardzo niskim progu bólu mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego),
 • czas rekonwalescencji po zabiegu skrócony jest do minimum – zaczerwienienie skóry, ewentualne podrażnienia i obrzęk znikają w ciągu kilku dni,
 • laser nie pozostawia po sobie żadnych blizn ani przebarwień, co jest mankamentem wielu innych metod usuwania tatuażu,
 • szybki i precyzyjny zabieg – czas trwania to maksymalnie 20-25 minut,
 • oczekiwane rezultaty można osiągnąć już po kilku zabiegach.

Laserowe usuwanie tatuażu – cena

Ile kosztuje laserowe usuwanie tatuażu? Cena zależy od wielkości i koloru tatuażu oraz od liczby przeprowadzonych zabiegów. Zatem koszt usunięcia tatuażu w Klinice Miracki waha się od 550-600 zł za jeden zabieg usuwania bardzo małego tatuażu do kilkunastu tysięcy za pakiet zabiegów w przypadku usuwania bardzo dużego tatuażu. Należy mieć na uwadze, że jeden zabieg to za mało, by osiągnąć dobry rezultat. Najczęściej potrzebne są co najmniej trzy sesje laseroterapii oddzielone kilkutygodniowymi przerwami. Niektóre tatuaże wymagają nawet dziesięciu lub więcej zabiegów. 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki