Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Na ile starczają poszczególne zabiegi?

Jak często robić depilację laserową i na ile starczają poszczególne zabiegi medycyny estetycznej? Czy to prawda, że niektóre wystarczy zrobić tylko raz?

W tym tekście znajdziesz dane dotyczące tego:

 • na ile wystarcza laserowa depilacja?
 • Jak często powtarzać inne zabiegi laserowe na ciało?
 • Na ile wystarcza liposukcja? 
 • Na ile wystarcza kwas hialuronowy?

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Na ile wystarcza laserowa depilacja?

Na początek bardzo dobra wiadomość: laserowa depilacja daje trwałe efekty! Wystarczy wykonać od czterech zabiegów depilacji laserowej. Jak często? 

Ponieważ laser oddziałuje tylko na włoski, które są widoczne, trzeba odczekać pomiędzy sesjami kilka tygodni, by wyłapał również te znajdujące się podczas pierwszej sesji w innej fazie wzrostu. 

Szacuje się, że skuteczność lasera wynosi w tym wypadku ok. 90-95%. To, na ile wystarcza laserowa depilacja, zależy również od jakości lasera. W Klinice Miracki depilację laserową wykonuje się na trzech sprzętach: Thunder, Motus i Vectus.

Jak często powtarzać inne laserowe zabiegi na ciało?

Wiesz już, na ile wystarcza depilacja laserowa. A co z innymi zabiegami, które opierają się na świetle laserowym? Jeśli chodzi o :

 • usuwanie tatuażu,
 • usuwanie przebarwień,
 • usuwanie blizn,
 • zamykanie naczynek.

Jeśli chodzi o przebarwienia, to laser trwale je rozjaśni, jeśli jednak Pacjent później znów będzie się opalał bez ochrony lub z innego powodu narazi się na przebarwienia, to oczywiście mogą one powrócić. W przypadku naczynek sytuacja jest podobna – osoby z tendencją, posiadające skórę naczynkową będą borykały się z powracającym problemem.

Na ile wystarcza liposukcja? 

Wyjaśniliśmy już, na ile wystarcza depilacja laserowa i inne zabiegi oparte na tej samej technologii. A co z pozbywaniem się tkanki tłuszczowej? Jej efekty są trwałe, to znaczy, że tkanka tłuszczowa nie powinna już powrócić w to samo miejsce. Pacjenci nie zawsze jednak dobrze rozumieją, co to konkretnie oznacza. Efekty, które nie są zadowalające po liposukcji zdarzają się w kilku sytuacjach:

 • niedoświadczony lekarz i źle wykonany zabieg – zwykle można się tego spodziewać, gdy cena jest niższa niż w innych gabinetach, a lekarz nie chwali się dyplomami czy doświadczeniem.
 • Nierealistyczne oczekiwania, nieznajomość swojej sylwetki – każda sylwetka ma pewien optymalny wygląd. Czasem da się jeszcze trochę „poprawić” proporcje, ale pamiętając, że każdy organizm ma swoje możliwości i wytrzymałość. Zdarza się, że oczekiwania mają podłoże psychiczne i wówczas, jeśli oczekiwanego efektu nie da się osiągnąć, warto rozwiązać problem u podstaw.
 • Zastosowanie liposukcji tylko w jednym miejscu, niewłaściwy styl życia– pacjent nie nabierze już tłuszczu w tym konkretnym miejscu, ale jeśli mocno przytyje we wszystkich z nim sąsiadujących, to może wkrótce wyglądać podobnie, jak wcześniej.

Na  ile wystarczają preparaty z kwasem hialuronowym?

Takie zabiegu można powtarzać co kilka miesięcy w przypadku kwasu hialuronowego. Trzeba przy tym pamiętać, że u niektórych efekty utrzymują się dłużej lub krócej. Np. osoby, które często sięgają po używki i chodzą na saunę, muszą częściej powtarzać takie zabiegi. 

Chcesz wiedzieć więcej o którejś z wymienionych tu metod? A może interesuje Cię nie tylko depilacja laserowa, ale też na ile wystarczają fale HIFU czy nici? Skontaktuj się z naszym personelem!

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki