Skip to main content

Ile kosztuje usuwanie rozstępów?

Rozstępy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ani życia, jednak szczególnie te rozległe i liczne – odbijają piętno na psychice wielu kobiet, które w wielu przypadkach po prostu wstydzą się swojego ciała. Stąd tak chętnie panie decydują się na zabiegi usuwania rozstępów laserem, dwutlenkiem węgla, czy na drodze radiofrekwencji mikroigłowej.

Co tak właściwie powoduje rozstępy?

Zanim przybliżymy orientacyjne ceny, warto wyjaśnić przyczyny rozstępów na ciele. Tego typu niedoskonałości, które początkowo (w fazie zapalnej) przyjmują czerwony, a następnie biały odcień (zbliżony do koloru skóry). Najczęściej są zlokalizowane na brzuchu, piersiach, udach i ramionach (równie dobrze rozstępy mogą wystąpić np. na plecach). Co sprzyja ich powstawaniu? Rozstępy mogą wystąpić w wyniku nagłego przyrostu ciała lub szybkiego wzrostu i rozciągania skóry w okresie dojrzewania. Do innych czynników sprawczych zaliczamy:

  • stosowanie niektórych leków,
  • ciążę,
  • choroby przewlekłe,
  • predyspozycje genetyczne,
  • błędy pielęgnacyjne,
  • zaburzenia hormonalne.

Cena usuwania rozstępów laserem

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia oferują różne metody usuwania rozstępów, w tym laseroterapię. Podczas zabiegu specjalista może korzystać np. z urządzenia pracującego w technologii pikosekundowej lub frakcyjnej, które pobudzają komórki do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. Jaki jest koszt tego typu zabiegu? Cena laserowego usuwania rozstępów zależy od rozmiaru zmiany skórnej, użytej technologii i renomy danego miejsca. Uogólniając, przykładowo jedna sesja zabiegowa (laserem pikosekundowym) może kosztować od 900 do 2500 złotych. Decydując się na pakiet kilku zabiegów laserowych, możesz sporo zaoszczędzić, gdyż w takiej sytuacji pacjentki często otrzymują korzystne zniżki.

Cena usuwania rozstępów dzięki karboksyterapii

Drugą metodą leczenia rozstępów na ciele jest karboksyterapia, która wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla. Iniekcje CO2 sprawiają, że rozstępy stają się znacznie mniej widoczne, zyskując kolor niemal identyczny z kolorem zdrowej nierozciągniętej skóry. Wstrzyknięcia kontrolowanych dawek dwutlenku węgla dotleniają i odżywiają komórki. Zabieg trwa kilkanaście minut i nie wiąże się z dużym dyskomfortem ani nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjentki. Karboksyterapia nie wymaga też okresu rekonwalescencji. Ile kosztuje ta metoda usuwania rozstępów? Mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla to wydatek rzędu 500-750 złotych za jedną sesję. Konkretna liczba potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie. Zwykle jest to od kilku do kilkunastu spotkań w gabinecie specjalisty. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, z  zabiegu ostrzykiwania skóry CO2 powinny zrezygnować osoby chore na epilepsję i na schorzenia nowotworowe, ostrą niewydolność płuc oraz serca. Karboksyterapii nie wykonuje się też u pacjentek w ciąży. O wszystkich czynnikach wykluczających specjalista poinformuje Cię podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu.

W ramach ciekawostki warto dodać, że karboksyterapia dobrze radzi sobie również z usuwaniem cellulitu oraz blizn o różnym pochodzeniu. 

Cena usuwania rozstępów dzięki radiofrekwencji mikroigłowej

Zadowalające efekty w redukcji rozstępów daje też radiofrekwencja mikroigłowa. Na czym polega ta metoda? Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry w problematycznym rejonie, co z kolei zapoczątkowuje procesy naprawcze i wytwarzanie nowego kolagenu. Dzięki tej metodzie poprawia się nie tylko koloryt, ale i napięcie skóry. Poza rozstępami może więc pozbyć się też problemu z jej wiotkością. Kto wykonuje ten zabieg? Lekarz i kosmetolog. Jeśli chodzi o koszty, cena jednej sesji zabiegowej to w zależności od obszaru od 1500 do 2500 złotych.

Zastanawiasz się nad usunięciem rozstępów na brzuchu, udach lub innej partii ciała, ale masz dodatkowe pytania dotyczące zabiegu? Umów się na konsultację w naszej Klinice Miracki.

0