Skip to main content

Ile kosztuje usuwanie żylaków?

Żylaki należy usuwać nie tylko ze względów wizualnych, ale i zdrowotnych. Uwypuklone poskręcane żyły pozostawione same sobie mogą powodować owrzodzenia żylne lub chorobę zakrzepową żył (inaczej zakrzepicę żylną, która wiąże się z poważnymi powikłaniami). Stąd u tak wielu osób przeprowadzamy zabiegi laserowego usuwania żylaków nóg. Ile kosztuje tego typu procedura i co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju żylaków kończyn dolnych?

Jaka jest cena usuwania żylaków różnymi metodami?

Żylaki kończyn dolnych to częsta przypadłość, którą można leczyć różnymi także mało inwazyjnymi metodami. Jedną z powszechnie wykonywanych procedur jest laseroterapia. Ile kosztuje usuwanie żylaków laserem naczyniowym? Uogólniając, cena laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych, to wydatek około 3000-4500 złotych. Czy zabieg jest bolesny? Nie, ponieważ lekarz stosuje znieczulenie miejscowe, tak więc nie musisz obawiać się dużego dyskomfortu. 

Wiedz, że generowane wiązki laserowe trafiają precyzyjnie w problematyczny obszar (chore żyły), nie uszkadzając sąsiadujących tkanek ani naskórka. Jesteś ciekawa czy laserowe usuwanie żył kończyn dolnych wiąże się z pobytem w szpitalu? Decydując się na tę metodę nie musisz korzystać z hospitalizacji, możesz wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. 

Jeśli chodzi o inne metody leczenia żylaków, warto wspomnieć o skleroterapii, która polega na wprowadzeniu do światła naczynia specjalnego środka chemicznego. Cena tego typu zabiegu to około 800 złotych. Kolejną tradycyjną metodą jest operacja chirurgiczna, która trwa nawet kilka godzin i kosztuje do 3500 złotych. Panie mogą też poddać się usuwaniu żylaków metodą radiofrekwencji, które kosztuje od 1300 do 6000 złotych. Wiedz, że o metodzie leczenia żylaków nóg zawsze decyduje lekarz podczas wstępnej konsultacji.

Czy można zmniejszyć ryzyko rozwoju żylaków?

Oczywiście, że tak! Jak to zrobić? Przede wszystkim należy wdrożyć do codziennej rutyny życia podstawowe zasady profilaktyki żylaków nóg. W ramach działań zapobiegawczych powinnaś prowadzić aktywny tryb życia, unikać długotrwałego siedzenia i stania. Jeśli nie chcesz zmagać się z żylakami, znajdź ulubioną dyscyplinę sportu i uprawiaj ją przynajmniej 2-3 razy w tygodniu przez 40-60 minut. Korzystny wpływ na krążenie mają marszobiegi, pływanie i jazda na rowerze (oczywiście mogą to być inne aktywności, ważne, by były uprawiane regularnie). Świetną sprawą się też masaże profilaktyczne masaże nóg z użyciem dłoni, masażera. 

W ramach działań prewencyjnych unikaj chodzenia w szpilkach, butach z wysoką cholewką lub za małym obuwiu. Nie noś zbyt ciasnych spodni, skarpet podkolanówek i pamiętaj, aby pić każdego dnia około 2 l płynów (pod różną postacią). Zrezygnuj z używek, takich jak alkohol i papierosy, nie zakładaj nogi na nogę (to bardzo niezdrowy nawyk). Jesteś entuzjastką opalania? Rekomendujemy zaprzestanie korzystania z solarium, czy długiej ekspozycji ciała na słońce.  Jeśli zaliczasz się do grupy ryzyka i chcesz uniknąć żylaków, nie powinnaś też korzystać z sauny. Zamiast tego wykonuj każdego dnia ciepło-zimne prysznice, które przyspieszają krążenie krwi. Jeśli chodzi o zalecenia żywieniowe, staraj się ograniczyć spożycie soli. W przypadku nadmiernej masy ciała, nie zwlekaj z wizytą u dietetyka. Pamiętaj, aby w trakcie odpoczynku unosić nogi do góry w pozycji leżącej na boku (np. 10-15 razy na nogę). 

Jeśli prowadzisz siedzący lub stojący tryb życia (np. ze względu na wykonywaną pracę) możesz zapobiegawczo nosić specjalne pończochy na żylaki dostępne w każdej aptece. Tzw. terapia kompresyjna niweluje zastój krwi w żyłach, niwelując ból, obrzęki i inne dokuczliwe objawy. Oczywiście przed zakupem pończochów przeciwżylakowych koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Masz żylaki i chcesz je usunąć? Umów się na wizytę w naszej Klinice Miracki.

0