Skip to main content

Ile kosztuje zabieg usunięcia tatuażu w Katowicach?

W dzisiejszych czasach kolorowe lub czarno-białe wzory i napisy na ciele nikogo już raczej nie dziwią. Wiele osób robi sobie tatuaż, aby podkreślić swoją indywidualność, zatrzymać przyjemne wspomnienie lub w oryginalny sposób wyznać komuś uczucie. Co jednak, jeśli taka ozdoba z czasem przestaje być pożądanym elementem naszego wizerunku? Czy da się ją usunąć, a jeśli tak, to ile to kosztuje? Aby się o tym przekonać, przeczytaj poniższy artykuł.

Podstawowe informacje o usuwaniu tatuażu

Lasery pikosekundowe to jedna z najciekawszych zdobyczy nowoczesnej techniki. Umożliwiają one m.in. usuwanie niechcianych tatuaży z dowolnej części ciała. Szczególnym rodzajem tatuażu jest makijaż permanentny, którego również można się pozbyć przy pomocy laseroterapii. Czy oznacza to, że metoda ta wykazuje stuprocentową skuteczność? Niestety nie, ponieważ to, czy barwnik jest możliwy do usunięcia, jest uzależnione od wielu czynników. W wielu przypadkach się  to jednak udaje.

Proces depigmentacji polega na wykorzystaniu skoncentrowanego promieniowania świetlnego o określonej długości do rozbicia barwnika, który znajduje się pod skórą. Laser emituje wiązkę światła, która jest wchłaniana przez pigmenty tworzące tatuaż, powodując ich rozbicie na mniejsze cząstki. Te cząstki stopniowo są usuwane przez układ odpornościowy organizmu, co prowadzi do zaniku tatuażu.

Warto zwrócić uwagę, że aby usuwanie tatuażu było bezpieczne, musi być przeprowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę korzystającego z certyfikowanych urządzeń medycznych. W przeciwnym razie proces może okazać się nieskuteczny i/lub bolesny, a dodatkowo pozostawić niepożądane skutki uboczne w postaci blizn. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór kliniki medycyny estetycznej, do której pacjent zgłasza się z danym problemem.

Jak przebiega proces usuwania tatuażu?

Usuwanie tatuażu jest procesem złożonym, najczęściej przebiegającym w kilku lub kilkunastu etapach. Nie da się osiągnąć pożądanego efektu podczas jednej sesji zabiegowej – skóra musi mieć czas na zmetabolizowanie części rozbitego pigmentu i regenerację, zanim zostanie ponownie poddana działaniu lasera.

Liczba zabiegów, które będą potrzebne do uzyskania pełnego rezultatu, może być wstępnie oszacowana przez specjalistę już na etapie konsultacji wstępnej. Będą to jednak przybliżone informacje, oparte na analizie takich składowych jak:

  • wielkość tatuażu,
  • rodzaj (skład chemiczny) zastosowanych pigmentów,
  • użyte kolory i ich nasycenie,
  • głębokość osadzenia barwników pod skórą,
  • umiejscowienie tatuażu na ciele,
  • typ skóry.

Podczas konsultacji wstępnej lekarz medycyny estetycznej układa plan pracy i informuje o nim pacjenta. Wyklucza również przeciwwskazania, do których należą m.in. ciąża i laktacja, skłonność do tworzenia się bliznowców oraz niektóre choroby przewlekłe.

Po dopełnieniu formalności można przystąpić do zabiegu właściwego. Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie skóry – oczyszczenie miejsca zabiegowego i ewentualne zastosowanie znieczulenia.

Usuwanie tatuażu przeprowadza się przy pomocy odpowiednio skalibrowanego urządzenia medycznego. Emituje ono wiązki laserowe o odpowiednich długościach, które trafiają do płytszych lub głębszych warstw skóry, w zależności od tego, gdzie osadzony jest pigment. Światło lasera rozbija cząsteczki barwnika, umożliwiając ich późniejsze zmetabolizowanie przez organizm. Proces ten trwa kilka tygodni, w trakcie których zalecana jest szczególna dbałość o skórę w miejscu zabiegowym.

Ile kosztuje zabieg usunięcia tatuażu w Katowicach?

Usuwanie tatuażu (w tym makijażu permanentnego) zwykle wymaga przeprowadzenie kilku lub kilkunastu sesji zabiegowych. Ich ostateczna liczba jest zależna od wielu czynników i ma decydujący wpływ na kwotę, jaką musimy zapłacić za przywrócenie swojej skórze jednolitego odcienia.

W Klinice Miracki w Katowicach pojedyncza sesja zabiegowa to koszt 500-600 zł. Wpływ na cenę ma również rodzaj zastosowanego do laseroterapii sprzętu. Dysponujemy trzema specjalistycznymi laserami pikosekundowymi, które dobieramy w zależności od potrzeb danego pacjenta. W naszych gabinetach dostępne są również pakiety zabiegowe, dzięki którym można uzyskać korzystną zniżkę.

0