Skip to main content

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn w Katowicach?

Blizny to nieestetyczne, wypukłe lub wklęsłe zmiany skórne o ciemniejszym lub jaśniejszym od pozostałej powierzchni ciała kolorze. Chociaż nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ani życia, mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zabiegi ich laserowego usunięcia. Procedura tego typu jest mało inwazyjna, skuteczna i bezpieczna, o ile wykonuje się ją w profesjonalny sposób. Jak przebiega i ile kosztuje laserowe usuwanie blizn w Katowicach? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Czym są i jak powstają blizny?

Blizny to zmiany skórne, które powstają w wyniku procesu gojenia się rany lub innego uszkodzenia ciała. Kiedy dochodzi do przerwania ciągłości skóry, organizm rozpoczyna proces naprawy. W jego wyniku, w miejscu, w którym nastąpił uraz, powstaje połączenie tkanek, które widocznie odróżnia się (kolorem i/lub strukturą) od sąsiadujących obszarów ciała.

Blizny dzielą się na różne rodzaje. To, jaki typ blizny pojawi się w danym miejscu u danego człowieka, zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i głębokość uszkodzenia, lokalizacja na ciele, a także skłonności genetyczne i indywidualna zdolność organizmu do regeneracji skóry. Niektóre osoby mogą mieć większą skłonność do tworzenia się blizn od innych.

Blizny mogą mieć różne kształty, rozmiary i kolory, w zależności od tego, jakie uszkodzenia tkanek spowodowały ich powstanie. Najbardziej widoczne są zwykle blizny po głębokich lub rozległych urazach, takich jak rany pooperacyjne lub oparzenia. Te, które są pozostałością po trądziku lub podobnych zmianach skórnych, są często łatwiejsze do usunięcia.

Jak przebiega proces usuwania blizn?

Skuteczne usuwanie blizn można przeprowadzić w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Zabiegi tego typu wykonuje się zazwyczaj z wykorzystaniem lasera pikosekundowego, czyli takiego, który emituje bardzo krótkie impulsy świetlne, docierające precyzyjnie do zmienionych patologicznie tkanek. Wiązki lasera nie uszkadzają sąsiadujących z blizną obszarów skórnych, dzięki czemu nie powodują skutków ubocznych.

Jak każda procedura medyczna, laseroterapia wymaga konsultacji wstępnej, w trakcie której pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu. Lekarz medycyny estetycznej dokonuje oceny blizny, a także wyklucza przeciwwskazania, które mogą dyskwalifikować daną osobę. Należą do nich m.in. ciąża i laktacja, przyjmowanie leków i ziół fotouczulających, silna lub świeża opalenizna, a także niektóre choroby przewlekłe.

Zabieg właściwy polega na ostrzeliwaniu obszaru, na którym znajduje się blizna impulsami laserowymi o odpowiedniej długości. Laseroterapia nie wymaga zastosowania znieczulenia. Aby zapewnić pacjentowi komfort w trakcie procedury, miejsce zabiegowe jest kojone strumieniem chłodnego powietrza. W ten sposób nieprzyjemne doznania związane z ukłuciami lasera zostają ograniczone, a sam zabieg może zostać przeprowadzony bez bólu.

Warto podkreślić, że skuteczność bezpieczeństwo zabiegu są uzależnione przede wszystkim od stopnia wykwalifikowania personelu oraz sprzętu medycznego, którym się on posługuje. Z tego powodu niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej, która w sposób profesjonalny zajmie się Twoim problemem. Zapraszamy do oddziałów Kliniki Miracki w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Łodzi!

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn w Katowicach?

Usuwanie blizny zwykle jest procesem wieloetapowym. Aby osiągnąć zamierzony cel, wymagane jest przeprowadzenie co najmniej kilku sesji zabiegowych. Ich dokładna liczba jest uzależniona od wielu czynników, w tym od miejsca zabiegowego, a także od rozległości i głębokości zmiany skórnej, której pacjent chce się pozbyć ze swojego ciała.

W Klinice Miracki laserowe usuwanie blizn, w zależności od rodzaju zastosowanego sprzętu, kosztuje od 280 zł. Dostępne są jednak korzystne pakiety, obejmujące kilka zabiegów, które pozwalają znacznie zredukować cenę pojedynczej sesji laseroterapii. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości dotyczące tego typu procedur medycznych, umów się na profesjonalną konsultację. Nasi specjaliści czekają!

0