NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Ile kosztuje zmniejszenie piersi metodą Ribeiro?

Zabieg zmniejszania piersi (mammoplastyka) to operacja, której celem jest redukcja gruczołu piersiowego i nadanie biustowi nowego, atrakcyjnego kształtu. Jest to zabieg pożądany przez wiele kobiet obdarzonych zbyt dużym biustem, obciążającym kręgosłup i deformującym sylwetkę. Sprawdź, z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, decydując się na pomniejszanie biustu.

Na czym polega zmniejszanie piersi metodą Ribeiro?

Zmniejszanie piersi metodą Ribeiro w dużym stopniu przypomina klasyczny zabieg plastyki biustu. Odbywa się w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Chirurg wykonuje odpowiednie cięcia w dolnej części biustu i/lub wokół otoczki brodawki piersiowej w ten sposób, aby blizny były mało widoczne. Następnie usuwa nadmiar gruczołu piersiowego, tkanki tłuszczowej i skóry. Zabieg zmniejszania piersi połączony jest z ich podniesieniem – liftingiem biustu. Jeśli piersi wymagają dużej redukcji rozmiaru, wykonuje się także korektę lokalizacji brodawki. Na koniec zakładane są szwy i opatrunek.

Różnica pomiędzy pomniejszaniem biustu metodą Ribeiro a klasyczną operacją zmniejszania biustu polega na nieco innym wykonaniu cięć i specjalnym przemieszczeniu tkanek wewnątrz piersi, w wyniku czego powstaje tzw. autoimplant. Fragment gruczołu, który przez siłę grawitacji ciążył ku dołowi, traktowany jest jako naturalny, własny implant. Zostaje przesunięty ku górze i w ten sposób kształtowana jest nowa mniejsza, ale znacznie jędrniejsza pierś.

Plastyka piersi tą metodą wymaga jednodniowego pobytu w klinice. W 1-3 dobie po operacji przeprowadza się usunięcie drenów. Natomiast szwy usuwane są po około 8-20 dniach od zabiegu, jednocześnie ze zmianą opatrunków. Przez miesiąc konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza uciskowego.

Komu polecamy operację zmniejszania biustu?

Wskazaniem do zmniejszania biustu są nie tylko duże piersi, ale też ich asymetria czy nieproporcjonalność w stosunku do całej sylwetki. Możliwe jest wykonanie zarówno obustronnego, jak i jednostronnego zmniejszenia piersi (w przypadku ich asymetrii).

Duży biust obciąża kręgosłup i zwiększa ryzyko wad postawy. Kobiety cierpiące na przerost gruczołu uskarżają się na bóle piersi, pleców, ramion i szyi. To wszystko jest wystarczającym powodem do wykonania operacji pomniejszenie piersi, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do zabiegu chirurgicznego. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz podczas wywiadu z pacjentką.

Zmniejszanie piersi to poważny zabieg chirurgiczny, który zawsze poprzedzany jest konsultacją medyczną. Chirurg musi poznać oczekiwania pacjentki, a także ocenić stan jej zdrowia, aby wykluczyć przeciwwskazania. Po zakwalifikowaniu do zabiegu lekarz przekazuje pacjentce skierowanie na badania kontrolne, przygotowujące do operacji oraz przedstawia listę zaleceń przed zabiegiem. Zaleca się m.in. rezygnację z palenia tytoniu i spożywania alkohol przynajmniej miesiąc przed operacją, ponieważ utrudniają one gojenie ran pooperacyjnych i regenerację organizmu.

Pomniejszenie piersi metodą Ribeiro – cena

Zmniejszenie piersi metodą Ribeiro to wydatek rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena zależy od wielkości biustu i zakresu operacji. Jeśli pacjentka życzy sobie dodatkową dobę pobytu w klinice, to musi ponieść koszt w wysokości 900 zł. Biustonosz uciskowy kosztuje 300-360 zł. Cena redukcji piersi obejmuje nie tylko samą operację, ale też opiekę specjalisty przed i po zabiegu. Na profesjonalną pomoc lekarza możesz liczyć na każdym etapie terapii – zarówno podczas konsultacji przed operacją, jak i w czasie hospitalizacji i w okresie rekonwalescencji.

Dokładny cennik oraz przebieg zabiegu zmniejszania piersi poznasz, kontaktując się z naszymi specjalistami – już dziś umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie lub Katowicach.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki