NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Zdrowotne korzyści zmniejszenia biustu

Zmniejszanie biustu to zabieg, którego celem jest poprawa jakości życia kobiet obdarzonych zbyt obfitymi kształtami. Duże piersi obciążają kręgosłup i powodują bóle pleców, a do tego mogą być przyczyną bolesnych otarć. Dla wielu kobiet obfity biust bywa przyczyną kompleksów i skrępowania w kontaktach damsko-męskich. Jak zabieg zmniejszania piersi wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne?

Zmniejszenie biustu odciąża kręgosłup

Głównym powodem, dla którego kobiety najczęściej decydują się na zmniejszenie biustu, jest obciążenie kręgosłupa spowodowane dużymi piersiami, co przyczynia się do bólów pleców, ramion i szyi. W dłuższej perspektywie czasu konsekwencją takiej budowy ciała są wady postawy i zwyrodnienia kręgosłupa. Operacja zmniejszania biustu polega na usunięciu nadmiaru gruczołu piersiowego i tkanki tłuszczowej oraz odpowiednim wymodelowaniu piersi. Biust staje się jędrniejszy, mniejszy i lżejszy, dzięki czemu nie stanowi już ciężaru dla sylwetki.

Zmniejszenie biustu poprawia postawę ciała i likwiduje bóle okolic szyi, pleców i lędźwi. Redukcja gruczołów piersiowych powoduje obniżenie środka ciężkości kobiecego ciała, a tym samym zmniejsza konieczność utrzymywania stałego napięcia mięśni karku i pleców, które jest źródłem uporczywych dolegliwości w tych okolicach.

Mniejszy biust poprawia komfort snu

Plastyka piersi, polegająca na ich zmniejszeniu, ma też znaczenie w poprawie komfortu podczas snu. Duży biust wymusza niewygodną pozycję ciała podczas snu (najczęściej na plecach) i przyczynia się do problemów z oddychaniem, a także bezsenności. Redukcja piersi znacznie zmniejsza te dolegliwości i przywraca spokojny sen, a także sprawne funkcjonowanie w ciągu dnia.

Plastyka piersi oznacza koniec z otarciami pod biustem

Duże piersi opadają pod swoim ciężarem i powodują ciągłe ocieranie skóry pod biustem. Skutkiem tego są zaczerwienienia, wysypki, a nawet odparzenia. Do tego dochodzi problem z doborem biustonosza. Źle dopasowana bielizna, która nie jest w stanie dobrze podtrzymać dużych piersi, wymusza zgarbioną pozycję i wrzyna się boleśnie w ciało pod ich ciężarem. Zmniejszenie biustu, które połączone jest z podniesieniem piersi, zapobiega opadaniu i na wiele lat likwiduje problem z otarciami.

Zmniejszenie biustu poprawia sprawność fizyczną

Kobiety obdarzone zbyt obfitym biustem mogą mieć problemy ze sprawnością fizyczną. Niektóre aktywności są dla nich niemożliwe lub utrudnione ze względu na pokaźny rozmiar biustu, na przykład bieganie czy ćwiczenia aerobowe. Zmniejszenie biustu w oczywisty sposób zwiększa sprawność podczas uprawiania sportów. Dzięki temu po operacji można lepiej zadbać o sylwetkę, szybciej pozbyć się nadwagi i prowadzić aktywny tryb życia.

Pomniejszenie biustu ułatwia samobadanie piersi

Zabieg redukcji piersi ułatwia samokontrolę piersi, która stanowi jeden z najważniejszych punktów profilaktyki raka piersi. Na mniejszych piersiach łatwiej jest też lekarzowi wykonać mammografię. Zatem pomniejszanie piersi może pomóc we wczesnym wykryciu groźnych zmian w piersiach. Ponadto usunięcie znacznej części gruczołów piersiowych zmniejsza obszar zagrożony rozwojem raka piersi.

Pozbądź się ciężaru i zyskaj pewność siebie!

Zabiegi zmniejszania piersi zdecydowanie poprawiają jakość życia kobiet nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Często panie o dużych piersiach czują skrępowanie, przykuwając męskie spojrzenia. Wiele z nich odczuwa dyskomfort z powodu szybkiej utraty jędrności biustu. Chociaż dla wielu osób duże piersi są symbolem seksapilu to w rzeczywistości kobiety obdarzone naturalnym, bardzo obfitym biustem mają problem z samoakceptacją, co przyczynia się m.in. do zahamowań podczas zbliżeń z partnerem. Zmniejszenie piersi przywraca takim kobietom pewność siebie i poprawia poziom satysfakcji z kontaktów seksualnych.

Jeśli rozważasz zabieg zmniejszania biustu, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie lub Katowicach.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki