Ile trwa usuwanie tatuażu?

Wykonanie niewielkiego tatuażu to zwykle kwestia maksymalnie kilku godzin. Chociaż moda na ozdabianie ciała różnymi motywami nie mija, przybywa również osób, które chcą usunąć niechciany wzór. Trwałego rysunku na ciele nie można pozbyć się z dnia na dzień. Ile trwa usuwanie tatuażu laserem? Ile zajmuje pojedyncza sesja i pełna kuracja? Wyjaśniamy!  

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania tatuażu? 

Jeszcze niedawno jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego tatuażu było jego przerobienie lub ingerencja chirurgiczna. Obecnie, dzięki postępowi medycyny estetycznej, można pozbyć się pigmentu w sposób małoinwazyjny, bezpieczny i skuteczny. Do takich metod należy zabieg laserowy.  

W trakcie usuwania tatuażu laserem skóra w pierwszej kolejności może zostać znieczulona za pomocą żelu. Kolejno lekarz przykłada głowice urządzenia i kieruje wiązkę skoncentrowanego światła precyzyjnie w miejsce występowania tatuażu. Energia lasera powoduje rozpad pigmentu na mikrofrakcje – w takiej postaci drobinki tłuszczu mogą zostać usunięte przez organizm na drodze naturalnych procesów metabolicznych, z udziałem makrofagów, określanych również jako komórki żerne. 

Dla zwiększenia komfortu Pacjenta w trakcie zabiegu, skóra jest dodatkowo chłodzona zimnym nawiewem powietrza. Niemniej jednak procedura ta nie należy do przyjemnych, ale pozwala na skuteczne i bezpieczne pozbycie się szpecącego wzoru. 

Usuwanie tatuażu – ile trwa pojedynczy zabieg? 

W tej kwestii nie ma reguły. To, ile trwa usuwanie tatuażu, zależy przede wszystkim od jego wielkości. Dla pełnej efektywności zabiegu konieczne jest precyzyjne dotarcie do każdego fragmentu tatuażu. Im większe doświadczenie posiada lekarz wykonujący procedurę, tym szybciej, skuteczniej i bezpieczniej można pozbyć się malunku z ciała. 

Niezwykle ważne jest również zastosowanie wysokiej jakości sprzętu. W naszej Klinice wykorzystujemy znakomite urządzenia, takie jak Discovery Pico Quanta, Pico Plus Lutronic i PicoSure Cynosure. Lasery te posiadają wymienne głowice, które możemy dopasować w zależności od wielkości tatuażu i obszaru ciała, na jakim występuje. Ponadto działają one w oparciu o najnowszą technologię pikosekundową. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ skoncentrowane, krótkie impulsy lasera mają ograniczony kontakt ze skórą, a także działają z dwukrotnie wyższą mocą w porównaniu do starszych laserów. Dzięki temu zabieg z ich użyciem można wykonać szybciej, precyzyjniej i bezpieczniej. 

Najczęściej pojedyncza sesja zabiegowa w przypadku bardzo małych tatuaży trwa zaledwie kilkanaście minut. Wzory średnie i duże wymagają większego nakładu pracy, ale również w takich przypadkach zabieg jest krótkotrwały – potrzebny czas na jedną sesję to najczęściej maksymalnie kilkadziesiąt minut. 

Ile powtórzeń trzeba wykonać, aby usunąć tatuaż? 

Laserowe usuwanie tatuażu to metoda najskuteczniejsza, ale też czasochłonna. Nie chodzi o czas trwania pojedynczej sesji, bo jest zwykle bardzo krótki, a o konieczność wykonania kilku zabiegów. I w tym przypadku ich ilość zależy od wielu czynników. Ważna jest nie tylko wielkość tatuażu, ale też głębokość wprowadzenia pigmentu i jego rodzaj. Stare tatuaże zwykle łatwiej poddają się energii lasera. 

Trzeba też pamiętać, że tatuaż usuwany jest z udziałem procesów metabolicznych. Z tego powodu pigment jest wydalany stopniowo, przez okres kilku tygodni po każdej sesji. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć. Najczęściej ostateczne rezultaty można ocenić po wykonaniu 3–8 powtórzeń lub więcej. 

Małe, płytkie tatuaże mogą przestać być widoczne już nawet po 2–3 seriach. Te większe po takiej ilości zabiegów staną się znacznie jaśniejsze, a po pełnej kuracji w większości przypadkach zanikają. Trzeba też mieć na uwadze, że pomiędzy wszystkimi sesjami konieczne jest odczekanie przynajmniej 3 tygodni. W tym czasie skóra będzie się regenerować.  

Jeśli przeszkadza Ci tatuaż i z różnych przyczyn chcesz się go pozbyć, umów się na konsultację w Klinice Miracki w Katowicach lub Warszawie. Lekarz ustali dla Ciebie indywidualny plan zabiegowy. 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki