NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Jak leczyć trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która objawia się drobnymi grudkami na skórze, rumieniem i poszerzonymi naczynkami. Aby leczenie trądziku różowatego było skuteczne, musi być kompleksowe – zazwyczaj obejmuje farmakoterapię (zewnętrzną i wewnętrzną), stosowanie specjalnych dermokosmetyków, dietę oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W Klinice Miracki proponujemy leczenie trądziku różowatego laserem. Przeczytaj, na czym to polega.

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty (łac. acne rosacea) jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry, która dotyka najczęściej kobiet w wieku od 30 do 55 lat. Szacuje się, że może dotyczyć aż 10% populacji. Głównymi przyczynami tego schorzenia, wskazywanymi przez lekarzy, są czynniki środowiskowe i genetyczne. Trądzik różowaty zaliczany jest do tzw. nerwic naczynioruchowych skóry. Pierwszym symptomem choroby jest napadowe czerwienienie skóry, z czasem pojawiają się trwałe zmiany.

Trądzik różowaty ujawnia się przede wszystkim na środkowej części twarzy, ale też na skórze głowy, szyi i dekoltu oraz w okolicy uszu. Objawy najczęściej wyglądają tak, że na skórze początkowo tworzy się rumień i teleangiektazje (poszerzone naczynia krwionośne), a następnie grudki i krostki. 

Czynniki, które wpływają na wystąpienie i zaostrzenie trądziku różowatego to:

 • stres,
 • ekspozycja na słońce,
 • niezdrowa dieta – ciężkostrawne potrawy, alkohol,
 • choroby układu pokarmowego, np. zakażenie Helicobacter pylori, niedokwaśność soku żołądkowego,
 • korzystanie z sauny i basenów z chlorowaną wodą,
 • zaburzenia hormonalne (np. choroby tarczycy, menopauza, zaburzenia miesiączkowania).

Trądzik różowaty – jak leczyć?

Osoby zmagające się z trądzikiem różowatym powinny być pod stałą opieką dermatologa. To lekarz ustala, jak leczyć trądzik różowaty u danej osoby. Terapia zazwyczaj składa się z takich elementów, jak: leczenie miejscowe (stosowanie leków w postaci maści, kremów i żelów), podawanie leków doustnych oraz odpowiedni dobór dermokosmetyków. Zaleca się również stosowanie zdrowej diety i rezygnację ze spożywania alkoholu.

Trudno jest osiągnąć całkowite wyleczenie trądziku różowatego, dlatego tak ważne jest stosowanie terapii łączonej. Najlepsze rezultaty przynosi połączenie leczenia farmakologicznego z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, takimi jak laserowe usuwanie trądziku różowatego. Taka wielostronna kuracja sprawia, że można zniwelować objawy trądziku różowatego na wiele lat. Aby utrzymać efekty jak najdłużej, warto przy tym przestrzegać prawidłowej diety, pić dużo wody i prowadzić zdrowy styl życia. 

Trądzik różowaty – leczenie laserem

W Klinice Miracki do terapii trądziku różowatego wykorzystujemy najnowszy laser naczyniowy Cutera Excel V+, jak również Cutera Excel V, Alma Harmony Dye-VL oraz nowość w klinicę – Dye VL PRO. Jest to technologia, która łączy w sobie cechy leczenia laserowego oraz IPL – łączy wysoką energię impulsu z krótkim czasem jego ekspozycji. 

Na czym polega laserowe leczenie trądziku różowatego za pomocą Alma Harmony Dye-VL PRO? Lekarz delikatnie prowadzi głowicę urządzenia po leczonym obszarze skóry. Wiązka lasera naświetla głębokie warstwy skóry w sposób nieablacyjny, co oznacza, że światło przenika przez zewnętrzne warstwy naskórka bez jego uszkodzenia. Dzięki temu skóra po zabiegu jest praktycznie nienaruszona, a Pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Światło lasera Alma Harmony Dye VL oddziałuje na melaninę i hemoglobinę, dzięki czemu laser ten jest tak skuteczny w likwidowaniu najczęstszych objawów trądziku różowatego – zaczerwienień skóry oraz rozszerzonych naczynek.

Laseroterapia urządzeniem Alma Harmony Dye-VL trwa kilkanaście minut, jest bezbolesna, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są niemal natychmiast, już po jednym zabiegu, ale wskazane jest przeprowadzenie serii około trzech zabiegów w czterotygodniowych odstępach. Po pełnej kuracji skóra w ciągu kilku miesięcy wyrównuje koloryt, staje się bardziej naprężona, witalna i odmłodzona.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki