NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Peeling Wodny H2O – co daje nam hydradermabrazja?

Prawidłowa pielęgnacja skóry składa się z trzech podstawowych kroków. Pierwszym z nich jest peeling, czyli złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Krok drugi to dogłębne oczyszczenie porów i powierzchni skóry. Ostatni etap to gruntowne odżywienie i nawilżenie ciała. Na co dzień wykonujemy te czynności w warunkach domowych, korzystając z dostępnych na rynku kosmetyków i popularnych metod. Warto jednak oddać się w ręce profesjonalistów. Zabieg mikrodermabrazji wodnej pozwala na zrealizowanie wszystkich założeń prawidłowej pielęgnacji, a efekty są spektakularne i wyjątkowo długotrwałe!

Peeling wodny, czyli mikrodermabrazja H2O

Zmiany skórne, takie jak przebarwienia, zaskórniki, a nawet drobne zmarszczki wokół oczu, są wynikiem postępującego procesu starzenia. Aby usunąć niedoskonałości i powstrzymać pojawianie się kolejnych, należy przede wszystkim dbać o właściwą wymianę komórkową w obrębie twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Podstawowym zabiegiem, który służy pozbyciu się starych (martwych) komórek, tak aby powstało miejsce dla nowych, jest peeling, czyli złuszczanie zrogowaciałego naskórka.

Prawidłowa pielęgnacja skóry obejmuje również jej dogłębne oczyszczanie oraz odżywianie i nawilżanie. Wszystkie te efekty możemy osiągnąć podczas 30-minutowego zabiegu mikrodermabrazji wodnej DermaClear. Procedura rozpoczyna się od dokładnego demakijażu i ogólnego przygotowania Pacjenta do pracy nad jego skórą. Następnie wykwalifikowany kosmetolog dokonuje złuszczenia naskórka i oczyszczenia skóry w miejscu zabiegowym. Stosowane do tego celu innowacyjne urządzenie DermaClear (firmy Alma Lasers) jest wyposażone w specjalistyczną głowicę obrotową. Jest ona wykonana z silikonu medycznego, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do ciała, szczelnie przylegając do skóry. Po zakończeniu etapu oczyszczania, następuje proces nawilżania i odżywiania tkanek. W tym celu w skórę Pacjenta zostają wtłoczone preparaty o właściwościach rewitalizujących i antyoksydacyjnych.

Niewątpliwą zaletą hydradermabrazji jest jej wyjątkowa uniwersalność. Zabieg można wykonywać u Pacjentów z cerą tłustą i mieszaną, ale także u posiadaczy cery naczynkowej lub bardzo wrażliwej. Procedura jest wyjątkowo bezpieczna i bezbolesna, nie wymaga też rekonwalescencji.

Mikrodermabrazja wodna to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów peelingujących. Alternatywą dla tej metody jest wykorzystanie technologii innego typu. Dostępne rozwiązania to m.in. nanopeeling chemiczny oraz zabiegi ultradźwiękowe (HIFU).

Mikrodermabrazja wodna – wskazania i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja wodna (nazywana również hydradermabrazją) jest uznawana za jeden z najskuteczniejszych zabiegów anti-aging. Potocznie przyjęło się określać ją mianem “zabiegu bankietowego”, ponieważ wiele osób decyduje się poddać się tej procedurze tuż przed planowaną uroczystością czy dużym wyjściem. Efekty godzinnego pobytu w gabinecie kosmetologiczny są bowiem natychmiastowe i widoczne na pierwszy rzut oka.

Zabieg jest wykonywany w szczególności u Pacjentów, u których występują:

 • nierówna struktura skóry,
 • widoczne niedoskonałości,
 • chęć wizualnego poprawienia wizerunku,
 • przeciwwskazania do wykonania bardziej inwazyjnych zabiegów na twarz i ciało.

Istnieją też przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji wodnej. Mogą być one tymczasowe lub trwałe, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Do czynników wykluczających z zabiegu należą:

 • choroba nowotworowa,
 • przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegowym,
 • silne stany zapalne w miejscu zabiegowym,
 • stosowanie leków rozrzedzających krew,
 • oparzenie słoneczne w miejscu zabiegowym.

Hydradermabrazja może być stosowana jako samodzielny zabieg lub część większej terapii. Często wykorzystuje się ją jako przygotowanie do zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych lub ultradźwięków.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się wykonanie kilku sesji peelingu H2O, w określonych przez kosmetologa odstępach czasowych. Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu. Po zakończeniu procedury zalecane jest stosowanie wzmożonej fotoprotekcji.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości!

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki