Skip to main content
,

Jak odchudzić twarz?

,,Pulchna” twarz zwykle jest spowodowana gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w następstwie przybierania na wadze. Do optycznego poszerzenia twarzy przyczyniają się również predyspozycje genetyczne i opadanie osłabionych tkanek w wyniku postępu procesów starzenia, dlatego problem ten niekiedy dotyczy osób szczupłych. Chcesz wiedzieć, jak odchudzić twarz? Przedstawiamy kilka zabiegów dedykowanych wyszczuplaniu i konturowaniu rysów!

Jak odchudzić twarz – lipoliza iniekcyjna 

Aby pozbyć się nadmiaru problematycznej tkanki tłuszczowej z okolicy policzków czy linii żuchwy nie zawsze trzeba poddawać się inwazyjnym zabiegom. Komórki tłuszczowe można usunąć za pomocą metod, które wymagają niewielkiej ingerencji w skórę, a dokładniej tylko jej nakłucia. Mowa o zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Procedura ta polega na wstrzyknięciu substancji, które prowadzą do rozpadu komórek tłuszczowych. Uszkodzone elementy są stopniowo wchłaniane przez układ odpornościowy, dlatego na pełen efekt należy poczekać. Przy sporym nadmiarze tłuszczu na podbródku zwykle zaleca się poddanie 2–3 zabiegom w odstępach kilkutygodniowych – zawsze ustalane jest to indywidualnie.  

Odchudzanie twarzy za pomocą nieinwazyjnego liftingu

Efekt wymodelowanej, szczuplejszej twarzy można osiągnąć za pomocą termoliftingu. Jest to zabieg z zakresu laseroterapii, który nie wymaga wykonywania jakichkolwiek nacięć w skórze. Jest to również metoda niepozostawiająca śladów na powierzchni cery. Jak działa? 

Otóż energia specjalistycznego urządzenia absorbowana jest wybiórczo w głębszych warstwach tkanek, gdzie prowadzi do wzrostu temperatury. W ten sposób dochodzi do podgrzania skóry i wytworzenia zjawiska termolizy, czyli termicznego obkurczenia białek. Elementy te są natomiast podstawowym składnikiem budulcowym włókien kolagenowych i elastyny. Efektem ich obkurczenia jest naturalne, pojawiające się tuż po zabiegu napięcie skóry. Dodatkowo w późniejszym czasie, w wyniku stymulacji fibroblastów, tworzą się nowe włókna, które zagęszczają i ujędrniają skórę. 

Również komórki tłuszczowe są wrażliwe na wysoką temperaturę – pod jej wpływem obumierają i zostają metabolizowane przez organizm. Ustawiając parametry laserów tak, aby ich energia docierała do tkanki podskórnej można więc zredukować lokalny depozyt tłuszczu pozbywając się problemów, takich jak np. ,,podwójny podbródek”, czy ,,chomiki” na dolnej części policzków. Zabiegowi można jednak poddać także całą twarz, a podniesienie sprężystości skóry i uniesienie opadających tkanek potęguje efekt jej wyszczuplenia.   

Poprawa konturów twarzy za pomocą zabiegów wypełniaczy  

Zdarza się, że twarz sprawia wrażenie optycznie ,,pulchnej” z powodu specyficznej anatomii, np. słabo zarysowanych kości policzkowych, małego nosa i ust, czy krótkiej brody. Można więc wyglądać na grubszych pomimo prawidłowej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Jak przy takich problemach ,,odchudzić twarz”? 

Pomocny może być zabieg wolumetrii, czyli modelowania wybranych partii twarzy za pomocą wypełniaczy tkankowych. Są to specjalne preparaty o odpowiedniej gęstości, dzięki które pełnią one funkcję wypełniacza ubytków i rusztowania dla skóry. Stosuje się substancje wchłaniane, które dodatkowo nawilżają, odżywiają i stymulują tkanki. Niekiedy już drobne podkreślenie centralnej części brody wystarcza, aby wysmuklić owal twarzy. 

Jaką metodę wybrać do odchudzania twarzy? 

Pulchne policzki, ,,chomiki”, czy ,,drugi podbródek” często są problemami nawet osób szczupłych. W takich przypadkach zwykle sprawdzają się metody nieinwazyjne lub o niskiej inwazyjności. Poza tymi wymienionymi istnieje wiele innych sposobów, które pomogą odchudzić twarz w sposób komfortowy dla Pacjenta. Zdarza się też, że tkanki tłuszczowej jest sporo, zwłaszcza na poduszkach Bichata (dolnej części policzków). Wówczas lepsze rezultaty może przynieść poważniejsza ingerencja, także chirurgiczna. 

Ważne jest, aby wybrana metoda była spersonalizowana. Właściwy zabieg należy dobrać wspólnie ze specjalistą. O szczegóły możesz zapytać podczas konsultacji w Klinice Miracki w Krakowie, Warszawie, Łodzi lub Katowicach. Lekarz po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami i kondycją skóry zaproponuje odpowiedni plan postępowania.