AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Jak pozbyć się cellulitu? Top 5 sposobów

Cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką, to przypadłość wielu kobiet. Zmagają się z nim zarówno panie z nadwagą, jak i szczupłe. Przyczyny powstawania cellulitu nie są do końca jasne. Mówi się o uwarunkowaniach genetycznych, złej diecie, siedzącym trybie życia. Jedno jest pewne – cellulitu nie jest łatwo się pozbyć. Domowe sposoby nie zawsze przynoszą satysfakconujące efekty.

Jak się pozbyć cellulitu? Mamy na to kilka sposobów.

Jak się pozbyć cellulitu?

Jeżeli zmagasz się z cellulitem, to pierwsze, co powinnaś zrobić, to zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Pij dużo wody i codziennie jedz kilka porcji warzyw. Zadbaj też o odpowiednią pielęgnację skóry:

 • hartuj skórę – naprzemiennie stosuj zimny i ciepły prysznic,
 • stosuj peelingi,
 • używaj balsamów i kremów ujędrniających,
 • wykonuj automasaż, np. za pomocą rękawicy, szczotki z miękkiego włosia lub specjalnego masażera.

Pamiętaj przy tym, że domowa pielęgnacja pomaga, ale nie daje 100% pewności, że pomarańczowa skórka zniknie. Skuteczne leczenie cellulitu opiera się na sprawdzonych zabiegach kosmetologicznych. Przedstawiamy kilka z nich.

Leczenie cellulitu masażem

Najmniej inwazyjne i jednocześnie bardzo skuteczne zabiegi antycellulitowe to procedury, polegające na mechanicznym masażu. Należą do nich drenaż limfatyczny oraz endermologia. Drenaż limfatyczny pobudza mikrokrążenie, zmniejsza obrzęki, detoksykuje, usprawnia przepływ chłonki i poprawia elastyczność oraz jędrność skóry – to wszystko sprzyja leczeniu cellulitu. Z kolei endermologia, poprzez masaż podciśnieniowy, pobudza metabolizm i aktywuje naturalną lipolizę (rozpad komórek tłuszczowych), co przyczynia się do usunięcia złogów tłuszczu oraz wygładzenia cellulitu. 

Redukcja cellulitu urządzeniem Onda

Zabieg antycellulitowy Onda opiera się na zastosowaniu innowacyjnej technologii – mikrofal Coolwaves™, które umożliwiają zarówno redukcję głębokiej tkanki tłuszczowej, jak i cellulitu umiejscowionego tuż pod skórą. Wykorzystanie głowicy przeznaczonej do płytszej warstwy skóry zapewnia redukcję nawet uporczywego cellulitu oraz kompleksowe ujędrnienie skóry. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się powtórzenie zabiegu 4–6 razy w odstępach co 2–3 tygodnie, w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu i ogólnego stanu skóry. Wyraźna poprawa następuje już po pierwszym zabiegu, a finalne rezultaty pojawiają się po 1–3 miesiącach.

Storz Medical – usuwanie cellulitu falą uderzeniową

Do skutecznych zabiegów na cellulit należy również terapia falą uderzeniową Storz Medical. Fale akustyczne (AWT, ang. Acoustic Wave Therapy) skierowane w miejsce problemu, czyli w nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej pod skórą w postaci cellulitu, pobudzają komórki do naturalnej, intensywnej regeneracji oraz wspomagają przebudowę kolagenu. Dzięki temu możliwe jest usunięcie nawet cellulitu w III i IV stadium, czyli najbardziej zaawansowanego. Ile zabiegów potrzeba, aby pozbyć się pomarańczowej skórki tą metodą? W zależności od kondycji skóry wykonuje się serię 6–12 sesji w kilkudniowych odstępach. O ich ilości i częstotliwości decyduje kosmetolog.

Ultradźwiękowy zabieg na cellulit

Accent Prime to zabieg na cellulit, który polega na zastosowaniu ultradźwięków oraz fal radiowych. Ultradźwięki selektywnie niszczą komórki tłuszczowe i opróżniają ich zawartość, nie naruszając przy tym sąsiadujących tkanek. Z kolei fale radiowe przyspieszają metabolizm i usprawniają działanie układu limfatycznego, co pomaga w sprawnym usuwaniu tłuszczu z organizmu. Takie połączenie pozwala na efektywną redukcję cellulitu, wyszczuplenie, lifting skóry oraz ujędrnienie ciała. Cała kuracja składa się z kilku–kilkunastu zabiegów przeprowadzanych w około tygodniowych odstępach.

Antycellulitowe zabiegi iniekcyjne

Pomarańczową skórkę można leczyć również za pomocą zabiegów iniekcyjnych, które polegają na wprowadzeniu odpowiedniej substancji bezpośrednio w źródło problemu, czyli tkankę podskórną. W Klinice Miracki stosujemy dwie takie terapie:

 • karboksyterapię, czyli mezoterapię igłową dwutlenkiem węgla; CO2 podane podskórnie, zwiększa przepustowość naczyń krwionośnych oraz przyspiesza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze;
 • zabieg antycellulitowy Alidya – wychwytuje szkodliwe jony żelaza i przywraca sprawność błon komórkowych; jest to metoda skuteczna nie tylko w leczeniu cellulitu, ale też w profilaktyce antycellulitowej.

Zastanawiasz się, jak się pozbyć cellulitu? Jaka metoda będzie najlepsza dla Ciebie? Umów się na konsultację w Klinice Miracki Warszawa.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki