,

Jak się pozbyć rumienia na twarzy?

Rumieńce na twarzy to normalna reakcja pod wpływem emocji, pikantnych dań, czy chłodu lub gorąca. W przypadku niektórych osób zaczerwienienie powstaje bardzo często i utrzymuje się znacznie dłużej, a nawet przyjmuje postać trwałą. Zmiana zabarwienia skóry wynika z tendencji do rozszerzania i pękania naczynek krwionośnych, które prześwitują spod skóry i powodują jej miejscowe zaczerwienienie. Również Tobie dokucza rumień na twarzy? Sprawdź, jak się pozbyć tego problemu! 

Czym jest rumień na twarzy i jakie są jego objawy?

Skóra na twarzy, szyi i dekolcie jest stosunkowo bardzo cienka i wrażliwa. Jeśli dodatkowo masz tendencję do poszerzania naczyń krwionośnych, są one widoczne w postaci miejscowego zaczerwienienia. Drobne kapilary prześwitują spod skóry, tworząc plamki o różnej intensywności – tym właśnie jest rumień na twarzy, domena cery naczynkowej, ale też suchej, alergicznej i wrażliwej.

Rumień najczęściej dotyczy policzków i okolicy nosa. Do nadmiernego rozszerzania naczyń krwionośnych może dochodzić pod wpływem wielu czynników – emocji, niewłaściwej diety, alkoholu czy wahań temperatury. Jeśli Twoja twarz często się czerwieni, a zmiana kolorytu skóry utrzymuje się długotrwale, najprawdopodobniej jest to pierwszy objaw rumienia. Już na tym etapie warto podjąć odpowiednie leczenie, ponieważ osłabione naczynia krwionośne mogą pękać, a rumień może przyjąć postać trwałą. 

W miarę rozwoju rumienia skóra może też zacząć się nadmiernie łuszczyć. Zaczerwienieniu niekiedy towarzyszy uczucie ściągnięcia i ciepła, pieczenie, a nawet kłucie. Obszar twarzy zajęty rumieniem mogą też pokrywać teleangiektazje (tzw. ,,pajączki”), które trudno jest ukryć pod makijażem.    

Leczenie rumienia za pomocą laseroterapii   

Warto pamiętać, że rumień nie jest chorobą, a objawem wynikającym z osłabienia ścian naczyń krwionośnych, do którego może dochodzić pod wpływem wielu czynników. Odpowiednie postępowanie zawsze powinno więc uwzględniać rozpoznanie przyczyny. Niekiedy do rozszerzania kapilar prowadzą zaburzenia hormonalne, infekcje, czy nadciśnienie tętnicze. Aby uniknąć rozwoju rumienia ważne jest więc przede wszystkim wykluczenie ewentualnych czynników chorobowych i wzmocnienie naczyń krwionośnych. 

Z kolei już powstałe zmiany naczyniowe najskuteczniej można usunąć za pomocą zabiegu laserowego. Nowoczesne urządzenia naczyniowe radzą sobie świetnie zarówno z utrwalonym rumieniem, jak i rozproszonym zaczerwienieniem, trądzikiem różowatym, naczyniakami i żylakami. Lasery takie emitują wiązkę energii, która inicjuje proces termokoagulacji. Dzięki ich właściwościom możliwa jest nie tylko redukcja widoczności rumienia, ale całkowite usunięcie zmian naczyniowych i wyrównanie kolorytu cery. 

W naszej Klinice do leczenia zmian naczyniowych wykorzystujemy doskonałe urządzenia, takie jak np. Excel V Cutera +, Excel V Cutera, Harmony Alma Dye-VL, Derma V Lutronic. Lasery te odznaczają się kilkukrotnie wyższą mocą w porównaniu do starszych urządzeń, doskonałymi rozwiązaniami zwiększającymi komfort Pacjenta i niezwykłym bezpieczeństwem. Energia urządzeń dociera wprost do naczynia krwionośnego powodując jego trwałe zamknięcie. Ponieważ mamy do dyspozycji nowatorski sprzęt, możemy dostosować rodzaj zabiegu do indywidualnych potrzeb Pacjenta. 

Jak wygląda zabieg usuwania rumienia laserem? 

Zabieg laserowy to najskuteczniejsza metoda leczenia zmian naczyniowych, która daje szybkie i spektakularne efekty. Pojedyncza sesja trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut, w zależności od wielkości rumienia. Zwykle nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, ale możliwe jest skorzystanie z żelu znieczulającego. W trakcie emisji fali laserowej skóra jest też chłodzona za pomocą specjalnej głowicy. Dzięki temu zabieg jest bardziej komfortowy, a także bezpieczny. Ryzyko poparzenia skóry jest praktycznie wykluczone. 

Energia urządzenia trafia precyzyjnie do uszkodzonego naczynka dzięki wysokiemu powinowactwu do znajdującego się w nim barwnika – hemoglobiny. W wielu przypadkach już po pierwszym zabiegu dochodzi do trwałego usunięcia lub znacznej redukcji rumienia. W razie potrzeby przeprowadza się kilka powtórzeń, zwykle maksymalnie 2–3. 

Chcesz pozbyć się rumienia na twarzy i ujednolicić koloryt cery? Zapraszamy na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie. Zaproponujemy najlepszy dla Ciebie zabieg.   

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki