Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit to jeden z najpowszechniejszych problemów kobiet w różnym wieku, z którym nie potrafimy się pogodzić. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zaawansowany stanowi spory problem zdrowotny – zaburza mikrokrążenie, wpływa negatywnie na kondycję skóry, a nawet boli i prowadzi do rozwoju miejscowego stanu zapalnego. Chcesz wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Poznaj zabiegi, które umożliwią Ci likwidację problemu! 

Od czego zależy skuteczność terapii antycellulitowej? 

Cellulit to obecnie zmora cywilizacyjna. Problem ten dotyczy nawet ok. 80–90% kobiet i coraz większego grona mężczyzn. Skłonność do rozrostu i nierównomiernego rozkładania się komórek tłuszczowych w dużej mierze jest dziedziczona, jednak ogromny wpływ na występowanie cellulitu ma również tryb życia, zwłaszcza niewłaściwa dieta i niski stopień aktywności fizycznej. 

Zanim dowiesz się, jak skutecznie pozbyć się cellulitu pamiętaj, że podstawą jest zmiana złych nawyków. Regularne, zbilansowane posiłki, duża ilość wypijanej wody i odpowiednia ilość aktywności fizycznej, to podstawa przy każdym rodzaju cellulitu. Dbałość o takie aspekty przyspiesza też efektywność zabiegów kosmetycznych i estetycznych. 

Ponadto musisz wiedzieć, że wybór metody postępowania zależy głównie od rodzaju i zaawansowania cellulitu. Innego działania będzie wymagała redukcja tkanki tłuszczowej u osób z nadwagą, innego usuwanie cellulitu wodnego, za który odpowiadają zastoje krwi i limfy. Przy walce z cellulitem zwykle najlepsze rezultaty osiąga się stosując terapię łączoną, wspartą zrównoważoną dietą i ćwiczeniami.    

Zaawansowany, oporny cellulit wymaga wielowymiarowego działania. Po pierwsze konieczne jest rozbicie tkanki tłuszczowej na mniejsze frakcje i likwidacja przerośniętych adipocytów. Uszkodzone komórki są kolejno wchłanianie na drodze naturalnych procesów limfatycznych. Ważna jest także poprawa mikrokrążenia, oczyszczenie organizmu z toksyn, czy wzmocnienie włókien kolagenowych i elastyny. 

Fala uderzeniowa Storz Medical w walce z cellulitem

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit, który radzi sobie nawet z jego zaawansowanym stadium jest Storz Medical. Ten nieinwazyjny zabieg przeprowadza się za pomocą urządzenia emitującego fale akustyczne. Pod ich wpływem dochodzi do intensywnej stymulacji komórek do regeneracji na drodze naturalnych procesów. W trakcie zabiegu dochodzi także do inicjacji przebudowy kolagenu. Efekty to więc nie tylko redukcja cellulitu i miejscowej otyłości, ale także zagęszczenie i ujędrnienie skóry. 

Co ważne, fala uderzeniowa Storz Medical radzi sobie nawet z cellulitem w III i IV stadium zwłóknienia. Zadowalające efekty często są widoczne już po kilku tygodniach, w trakcie których skóra przechodzi przez intensywny proces regeneracyjny. W razie potrzeby zabieg ten z powodzeniem można łączyć z innymi metodami, takimi jak np. endermologia, mezoterapia Alidya czy liposukcja. 

Mezoterapia igłowa w terapii antycellulitowej

Do leczenia cellulitu wykorzystuje się całą gamę zabiegów różniących się techniką działania. Jak skutecznie pozbyć się cellulitu za pomocą małoinwazyjnych metod? W tym celu doskonale sprawdza się m.in. mezoterapia, czyli przezskórne podanie odpowiedniego preparatu w formie iniekcji. 

W naszej klinice stosujemy m.in. zabieg Alidya, który regeneruje błony komórkowe i przywraca sprawność tkanek. Pod wpływem preparatu dochodzi do poprawy mikrokrążenia i zabezpieczenia komórek przed negatywną chelatacją. Zabieg ten świetnie sprawdza się więc nie tylko do redukcji cellulitu, ale także jako metoda profilaktyczna. Iniekcyjną terapię można łączyć z endermologią lub drenażem limfatycznym, co pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej zadowalających efektów.  

Co jeszcze na cellulit? Laser I-Lipo  

Komórki tłuszczowe są wrażliwe na stymulację mechaniczną, wysoką temperaturę, jak również chłód. Kolejną ze skutecznych metod usuwania cellulitu jest lipolaser i-Lipo, którego działanie opiera się na emisji wiązki zimnego światła o częstotliwości 650–660 nm. 

Pod wpływem energii urządzenia dochodzi do biostymulacji tkanek, rozpadu tłuszczu i usprawnienia funkcji układu limfatycznego. Zabieg taki jest polecany szczególnie osobom, które pomimo ćwiczeń i zdrowej diety nie mogą pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej. 

Chcesz wiedzieć, jak jeszcze skutecznie pozbyć się cellulitu? W takim razie umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie lub Katowicach. Lekarz zapozna się z Twoim problemem i zaproponuje dedykowaną formę terapii. 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki