Jak wygląda i ile trwa zabieg hydradermabrazji?

Mikrodermabrazja wodna, nazywana również hydradermabrazją, to zabieg kosmetologiczny, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród Pacjentów. Potocznie nazywa się go zabiegiem bankietowym, z uwagi na fakt, że wiele osób decyduje się na jego wykonanie krótko przed wielkim wyjściem lub planowanym ważnym wydarzeniem. Efekty są widoczne natychmiast i opierają się na szeroko zakrojonym działaniu anti-aging. 

Mikrodermabrazja wodna – jak wygląda zabieg?

W naszej klinice mikrodermabrazja wodna jest wykonywana metodą DermaClear, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu medycznego sprawdzonego producenta Alma Lasers oraz Hydrafacial.

Zabieg DermaClear składa się z działań przygotowujących oraz trzech faz zasadniczych. Do tych pierwszych należy konsultacja wstępna, a następnie demakijaż i ogólne przygotowanie pacjenta do pracy. Etapy procesu zasadniczego to:

 • złuszczanie i rozjaśnianie – profesjonalny peeling, mający na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka  z miejsca zabiegowego;
 • oczyszczanie twarzy – usuwanie niedoskonałości i niekorzystnych .zmian skórnych, takich jak przebarwienia, zaskórniki czy zmarszczki wokół oczu.
 • nawilżanie i odżywiania – wtłaczanie pod naskórek specjalistycznych preparatów o właściwościach nawilżających i antyoksydacyjnych.

Stosowane w naszej klinice urządzenie DermaClear posiada silikonową głowicę obrotową o silnie ssącym działaniu. Zabieg polega na przesuwaniu końcówką urządzenia po skórze Pacjenta, dzięki czemu możliwe jest skuteczne usuwanie nagromadzonych w porach niedoskonałości. Głowica ssąca jest elastyczna i dopasowuje się do kształtu tkanek, szczelnie przylegając do ciała. Zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanego kosmetologa, a optymalne efekty są możliwe do uzyskania po wykonaniu kilku sesji. 

Bardziej inwazyjne alternatywy dla mikrodermabrazji wodnej to m.in. mezoterapia igłowa, lifting ultradźwiękowy czy laseroterapia. Nie są one jednak aż tak uniwersalne i łagodne dla tkanek. Hydradermabrazja to metoda oczyszczania twarzy, która może być wykonywana u Pacjentów z każdym typem skóry. Szczególnie poleca się ją jednak Pacjentom posiadającym cerę naczynkową i wrażliwą. Zabieg na twarz trwa około 60 minut, jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Może być stosowany samodzielnie lub jako część większej terapii.

Mikrodermabrazja wodna – wskazania i przeciwwskazania

Mikrodermabrazję wodną metodą DermaClear można stosować w obrębie twarzy, dłoni, szyi i dekoltu Pacjenta. Wskazaniami do wykonania zabiegu są najczęściej:

 • nierówna struktura skóry,
 • widoczne niedoskonałości,
 • chęć wizualnego poprawienia wizerunku,
 • przeciwwskazania do wykonania bardziej inwazyjnych zabiegów na twarz i ciało.

Hydrodermabrazja jest wyjątkowo bezpiecznym i nieinwazyjnym sposobem oczyszczania twarzy. Nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji ani z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Pacjent nie musi się też w żaden sposób przygotowywać do zabiegu. Podczas konsultacji wymagane jest jednak wykluczenie przeciwwskazań, które mogą tymczasowo lub trwale dyskwalifikować daną osobę do zabiegu. Należą do nich:

 • choroba nowotworowa,
 • przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegowym,
 • silne stany zapalne w miejscu zabiegowym,
 • stosowanie leków rozrzedzających krew,
 • oparzenie słoneczne w miejscu zabiegowym.

Efekt anti-aging jest zauważalny natychmiast po wykonaniu zabiegu. Dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu i nawilżeniu, twarz wydaje się bardziej promienna i wypoczęta. Znikają również drobne zmarszczki wokół oczu, przebarwienia oraz inne zmiany skórne.

Mikrodermabrazja wodna może być wykonywana o każdej porze roku. Niezależnie od stopnia nasłonecznienia, zalecenia pozabiegowe obejmują silną fotoprotekcję: unikanie ekspozycji na słońce, używanie kremów z filtrem UV o wartości SPF 50. Nie ma konieczności stosowania innej, szczególnej pielęgnacji skóry. Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po opuszczeniu gabinetu kosmetologicznego.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości!

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki