NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Jaka depilacja laserowa dla osób o jasnej karnacji i jasnych włosach?

Jeszcze do niedawna osoby o jasnych włosach i jasnej karnacji, a także osoby o ciemnym kolorze skóry, nie mogły pozwolić sobie na depilację laserową, ponieważ starszego typu lasery nie były w stanie rozpoznać włosków w ich skórze. Obecnie jest już kilka urządzeń, które efektywnie usuwają owłosienie każdego typu, a także działają na różnych kolorach skóry. Poniżej przedstawiamy dwa z nich.

Czy depilacja jasnych włosów jest możliwa?

Do tej pory wiele laserów do depilacji nie radziło sobie z bardzo jasnymi włosami. Dlaczego? W jasnych włosach barwnik (melanina) występuje w niewielkich stężeniach, a właśnie na wychwytywaniu melaniny opiera się działanie depilacji laserowej. Na szczęście opracowano nowoczesne urządzenia, które doskonale radzą sobie z tym problemem. Należą do nich – laser Motus i Thunder – którymi dysponujemy w Klinice Miracki. Czym charakteryzuje się każdy z tych laserów?

Laser Motus – najszybszy w wychwytywaniu melaniny

Motus to laser aleksandrytowy emitujący fale o długości 755 nm, posiadający wyższą absorpcję melaniny niż laser diodowy. Najszybciej spośród wykorzystywanych na rynku laserów do depilacji wychwytuje chromofor melaniny. Wychwycenie melaniny w skórze następuje aż o 25% szybciej niż w przypadku innych laserów. Dzięki temu laser Motus oprócz skutecznego usuwania ciemnego owłosienia, doskonale radzi sobie z trwałym usuwaniem cienkich oraz bardzo jasnych włosów (w tym blond oraz siwych), które zawierają znikome ilości melaniny.

Laser Motus działa w trzech trybach, które różnią się od siebie prędkością dostarczenia energii świetlnej do skóry: 

 • soft – 8 milisekund
 • normal – 5 milisekund,
 • high – 3 milisekundy. 

Każdy z tych trybów określa intensywność zabiegu. Kryterium wyboru parametrów, to przede wszystkim miejsce wykonywania zabiegu, a także rodzaj owłosienia. Jasne i cienkie włosy wymagają większej energii dostarczonej w krótkim czasie.

Laser Motus działa jedynie na cebulki włosa, nie naruszając przy tym ciągłości naskórka i nie uszkadzając skóry. Zabieg jest więc w pełni bezpieczny, szczególnie polecany do najbardziej wrażliwych obszarów ciała, takich jak okolice bikini czy brodawek piersiowych.

Usuwanie owłosienia laserem Motus nie wymaga znieczulenia i jest rekomendowane również osobom posiadającym niski próg bólu. Motus został bowiem wyposażony w głowicę z szafirową płytką o rozmiarze 20 mm, która chłodzona jest do 15 stopni Celsjusza, co minimalizuje odczucia bólowe i zwiększa komfort Pacjenta. 

Liczba zabiegów potrzebna do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów zależy od takich czynników, jak obszar ciała poddawany zabiegowi, tempo wzrostu włosów, stężenie melaniny, rodzaj owłosienia, a także poziom hormonów. W przypadku cienkich i jasnych włosów najczęściej koniecznych jest więcej powtórzeń.

Laser Thunder – skuteczny również przy ciemnej karnacji

Laser Thunder polecany do depilacji laserowej jasnego owłosienia, skuteczny jest również w przypadku ciemnej karnacji. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu MIXED Technology, czyli połączenia dwóch najbardziej skutecznych laserów epilacyjnych: 

 • lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm,
 • lasera neodymowo-yagowego o długości fali 1064 nm. 

Dzięki temu możliwe jest dobranie spersonalizowanej terapii w zależności od stopnia zawartości melaniny w skórze czy włosie. Zindywidualizowanie epilacji laserowej zwiększa jej skuteczność i bezpieczeństwo. Zaawansowana technologia lasera Thunder sprawia, że jest on efektywny w przypadku Pacjentów z bardzo jasnymi i słabymi włoskami, a także o bardzo ciemnym kolorze skóry, którzy jeszcze do niedawna nie mogli cieszyć się efektami epilacji.

Komfort podczas zabiegu zwiększa zastosowanie skutecznego systemu chłodzenia (Skin Cryo) oraz krótki czas zabiegu. Specjalnie dostosowane głowice umożliwiają błyskawiczną depilację niechcianego owłosienia zarówno na dużych obszarach (plecy i nogi), jak i na częściach ciała wymagających wyjątkowej precyzji, np. twarz i bikini.

Wymagana liczba powtórzeń depilacji dająca upragniony efekt jest uzależniona od typu owłosienia Pacjenta. Decyduje o niej kosmetolog.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki