W jaki sposób można wyleczyć nietrzymanie moczu?

Wstydliwy problem nietrzymania moczu dotyka nawet 25-30% dorosłych Polek. Wstydliwy, bo przemilczany i wywołujący olbrzymi dyskomfort. Większość Pacjentek czuje opór przed przyznaniem się do kłopotu z kontrolowaniem własnego pęcherza. Tymczasem wysiłkowe nietrzymanie moczu jest schorzeniem, które można skutecznie wyleczyć. 

Kiedy nietrzymanie moczu powinno zaniepokoić?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nieprawidłowym zamykaniem się cewki moczowej i zmniejszającym się napięciem mięśni pochwy – np. po przebytym porodzie naturalnym lub menopauzie. Jego objawem jest niekontrolowany wyciek moczu w trakcie wykonywania zwyczajnych czynności – takich jak wchodzenie po schodach, podniesienie torby. Może się także przytrafić podczas śmiechu, kichania lub kaszlu. Niestety ta krępująca dolegliwość nie mija samoistnie – należy się o nią zatroszczyć i zasięgnąć specjalistycznej opieki.

W jaki sposób można leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Ginekologia estetyczna XXI wieku oferuje szerokie portfolio skutecznych rozwiązań w walce z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Ogromną popularnością cieszą się laseroterapie z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń medycznych. Jednym z najbardziej efektywnych i najskuteczniejszych zabiegów jest FemiLift, który daje szybkie i trwałe rezultaty. Działanie nowoczesnego lasera Alma CO2 z głowicą FemiLift polega na obkurczeniu pochwy, co w efekcie likwiduje problem nietrzymania moczu. Dodatkowym atutem jest poprawa jakości życia intymnego Pacjentki. 

Pierwsze efekty są odczuwalne już po pierwszym laserowym zabiegu, jednak chcąc uzyskać optymalne efekty leczenia, warto zdecydować się na kilka zabiegów, wykonywanych w miesięcznych odstępach czasu. Okres rekonwalescencji nie jest zbyt uciążliwy, choć wymaga ograniczenia swojej aktywności fizycznej i seksualnej przez 7 dni od zabiegu. Należy też odstawić tampony.

Inną skuteczną terapią laserową jest zastosowanie nowoczesnego urządzenia, jakim jest laser erbowo-yagowy Fotona Intima. Dzięki temu pochwa staje się sprężysta i napięta, zwiększa się produkcja włókien kolagenowych. Laser Fotona wzmacnia ściany pochwy, powięź wewnątrzmiedniczą oraz cały obszar ujścia cewki moczowej. To działanie całkowicie usuwa problem nietrzymania moczu w małoinwazyjny i bezpieczny sposób. Aby pozbyć się NTM, zazwyczaj wystarcza jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

W przypadku lżejszego problemu z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, warto sięgnąć po zabieg EVA, wykorzystujący technologię radiofrekwencji QuadriPolarnej. 

EVA jest skutecznym, komfortowym i absolutnie bezpiecznym urządzeniem dedykowanym zabiegom ginekologii estetycznej. Zabieg ten koncentruje się na stymulowaniu regeneracji w tkance, która zachodzi dzięki synergicznemu wykorzystaniu trzech nowoczesnych technologii: Systemu RSS, Technologii VDR i QuadriPolarnej Dynamicznej RadioFrekwencji. Całkowity czas procedury zajmuje około 20 minut i przebiega bezboleśnie. Zabieg ten nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji – tuż po nim Pacjentka spokojnie wraca do codziennych aktywności życiowych i seksualnych.

Trzeba jednak nadmienić, że EVA jest dobrą alternatywą dla kobiet, u których problem wysiłkowego nietrzymania moczu dopiero się pojawia. W przypadku poważniejszych przypadłości warto pomyśleć o terapii laserowej.

Reasumując – nietrzymanie moczu nie musi być wstydliwym problemem, z którym się zmagasz po cichu. Choć to dość krępujące schorzenie, współczesna medycyna estetyczna efektywnie sobie z nim radzi. Terapia laserowa wzmacnia ściany pochwy i obszar ujścia cewki moczowej, dzięki czemu problem nie powraca. Leczenie jest bezpieczne, rekonwalescencja krótka a wzrost komfortu życia – ogromny. 

Jeżeli zauważasz u siebie problemy z nietrzymaniem moczu, nie wstydź się i nie zwlekaj – umów się na wizytę w Klinice Miracki w Warszawie i porozmawiaj z naszymi lekarzami o możliwościach leczenia. 

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki