NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Laser latem – czy można korzystać z laseroterapii w lecie?

Mamy piękne, słoneczne lato w pełni. Osoby zainteresowane medycyną estetyczną pewnie nie raz spotkały się z opinią, że w takich warunkach nie powinno wykonywać się zabiegów laserowych. Czy słońce naprawdę przeszkadza w laseroterapii? Czy możemy iść na laser latem? Odpowiadamy!

Spis treści:

Na co pomoże laseroterapia?

Laser latem – czy to możliwe?

Efekty laseroterapii

Na co pomoże laseroterapia?

Laseroterapia może pomóc na wiele różnych problemów, zarówno estetycznych, jak i medycznych. Niektóre wskazania do zabiegów laserowych są powszechnie znane, inne mogą zaskakiwać. Prawdopodobnie większość z nas wie, że laser, a w szczególności laser pikosekundowy, będzie bardzo dobrym wyborem w przypadku usuwania tatuażu, makijażu permanentnego, blizn czy rozstępów. Jednak zaskoczeniem może być fakt, że zabieg laserowy może pomóc także w problemach ginekologicznych, na przykład przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Laseroterapia będzie dobrym rozwiązaniem również na melasmę i przebarwienia, które niestety często pojawiają się na naszej skórze właśnie w okresie letnim. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów laserowych jest także epilacja laserowa. Ale to nie są jedyne możliwe zastosowania innowacyjnych technologii laserowych. Przede wszystkim warto wspomnieć, że pod pojęciem laseroterapii tak naprawdę kryje się jedna technologia, ale bardzo duża ilość urządzeń, które ją wykorzystują. Różne rodzaje laserów są wykorzystywane do leczenia konkretnych schorzeń, dlatego ważne jest, aby przed laseroterapią udać się na konsultację, na której lekarz specjalista dobierze odpowiedni laser do indywidualnego przypadku pacjenta.

Laser latem – czy to możliwe?

Nietrudno natknąć się na opinie mówiące o tym, że laseroterapii nie powinno wykonywać się wiosną i latem ze względu na słońce. Czy naprawdę laser latem nie ma racji bytu? Oczywiście, że ma! Są kraje poza naszą szerokością geograficzną, w których to wysokie nasłonecznienie utrzymuje się cały rok, a jednak laserowe zabiegi są tam wykonywane i cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to z tego faktu, że tak naprawdę wszystko zależy od samego pacjenta – jeśli będzie stosował się do zaleceń przed i pozabiegowych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z laseroterapii w lecie. Jeśli planujesz wybrać się na zabieg laserowy, zrezygnuj z opalania minimum 2 tygodnie przed umówioną wizytą. Koniecznie pamiętaj o tym, aby bezpośrednio po zabiegu unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i stosować fotoprotekcję. Jeśli miejsce, które było poddane zabiegowi, nie jest zasłonione odzieżą, niezbędne będzie stosowanie w tym obszarze kremu z wysokim SPF. Niewskazane po zabiegach są także kąpiele w rzece, jeziorze czy morzu, ponieważ wiąże się to z wysokim ryzykiem infekcji.

Efekty laseroterapii

Jeśli tylko będziesz pamiętać o stosowaniu się do zaleceń podanych przez lekarza, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania laseroterapii w lecie. Przy zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji i fotoprotekcji możesz cieszyć się efektami zabiegów laserowych cały rok! Jakich efektów możemy spodziewać się po serii zabiegów z użyciem lasera? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i na jaki konkretnie rodzaj terapii się zdecydujemy. W przypadku epilacji oczywiście będzie to gładka skóra, zaś przy zabiegach mających na celu usunięcie jakiegoś konkretnego problemu – zmian naczyniowych, niechcianego tatuażu lub makijażu permanentnego, blizn i rozstępów, czy melasmy i przebarwień – efektem będzie częściowe lub całkowite pozbycie się go. Innym, szczególnym rodzajem laseroterapii są zabiegi anti-aging. Laserowe odmładzanie to skuteczny i bezpieczny sposób na ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, rewitalizację cery i poprawę jej kondycji. Działanie wiązek lasera może zapewnić Twojej skórze kompleksowe odmłodzenie z efektem naturalnego liftingu i tzw. baby face.

Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem laserowym, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonała go także latem. Umów się na konsultację z pionierami laseroterapii w Polsce i miej pewność, że jesteś w rękach profesjonalistów!

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki