NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Ile kosztuje korekcja opadającej powieki?

Plastyka powiek to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Wynika to z tego, że problem opadającej powieki jest bardzo częsty i boryka się z nim zarówno wiele pań, jak i panów. Ile kosztuje korekcja opadającej powieki? Na czym polega ten zabieg? Dowiedz się wszystkiego na temat plastyki powiek!

Spis treści:

Czym charakteryzuje się opadająca powieka?

Opadająca powieka – przyczyny

Jak wygląda korekcja opadającej powieki?

Operacja opadającej powieki – cena

Czym charakteryzuje się opadająca powieka?

O opadającej powiece możemy mówić wtedy, kiedy na górnej powiece daje się zaobserwować fałd skórny – skóra w tym miejscu wygląda jakby była za luźna lub było jej za dużo. W przypadku kiedy powieka opada bardzo mocno i zaczyna przysłaniać tęczówkę oka, można u pacjenta diagnozować ptozę. W takim przypadku korekcja opadającej powieki nie jest jedynie zabiegiem estetycznym, ale także medycznym – kiedy powieka opada na tęczówkę 2 mm lub więcej, skutkuje to zaburzeniem pola widzenia i trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. Zazwyczaj jednak korekcja opadającej powieki jest zabiegiem poprawiającym estetykę oczu. Osoby, których dotyczy ten problem, często nie są zadowolone ze swojego wyglądu, ponieważ opadająca powieka może powodować, że pacjent wygląda na ciągle zmęczonego, mrużącego oczy lub starszego niż jest w rzeczywistości.

Opadająca powieka – przyczyny

Wyróżnia się kilka przyczyn opadania powiek. Jedną z najczęstszych jest wiek i procesy starzenia się skóry. Wraz z postępującym starzeniem w skórze następuje spadek poziomu kolagenu, przez co staje się ona niejędrna i wiotka. Proces ten niestety jest mocno widoczny w okolicach oczu, gdzie skóra jest cienka i delikatna, a przez to bardziej podatna na szkodliwe czynniki przyspieszające starzenie. Z tego względu często opadająca powieka pojawia się wraz z wiekiem. Jednak problem ten nie dotyczy jedynie osób starszych. Zdarza się także, że na chirurgiczną korekcję powiek zgłaszają się osoby bardzo młode, u których problem z opadającymi powiekami ma podłoże genetyczne i jest wrodzony. Opadająca powieka może być także wynikiem urazu lub powikłań pozabiegowych czy pooperacyjnych.

Jak wygląda korekcja opadającej powieki?

Plastyka powiek, zwana także blefaroplastyką, to zabieg, który jest wykonywany przez chirurga plastyka. W zależności od indywidualnego przypadku można wykonywać go w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, więc sama procedura nie jest bolesna. Przed zabiegiem następuje konsultacja wstępna, na której pacjent jest szczegółowo informowany o przeciwwskazaniach, przebiegu zabiegu i zaleceniach pozabiegowych. Operacyjna korekcja opadających powiek polega na redukcji zbędnej skóry. Chirurg plastyk wykonuje delikatne cięcie w naturalnych fałdach anatomicznych obu powiek. Dzięki takiemu umiejscowieniu cięcia, po okresie rekonwalescencji i wygojeniu obszaru poddanego zabiegowi, miejsca po operacji nie będą widoczne i nie będą wyróżniały się wyglądem od otaczającej je skóry. Po usunięciu nadmiaru fałdu skórnego lekarz zakłada cienkie szwy. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa zazwyczaj od 7 do 14 dni, a szwy zdejmowane są w 4 lub 5 dobie.

Operacja opadającej powieki – cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje korekcja opadającej powieki? Cena zabiegu może różnić się w zależności od kilku czynników, zazwyczaj jednak waha się w przedziale od 5500 zł do 8000 zł. Najdroższa będzie wtórna korekta powiek ze względu na to, że jest to zabieg nieco bardziej skomplikowany. Nieco więcej zapłacimy także za plastykę powiek górnych i dolnych podczas jednego zabiegu. Pamiętaj, że zbyt niska cena korekcji opadającej powieki może być alarmującym sygnałem. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wymagają nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale także powinny być przeprowadzone przez doświadczonego i kompetentnego chirurga plastyka. Wobec tego zbyt niska cena plastyki powiek może być podyktowana słabą jakością używanych materiałów lub niekompetencją lekarza, który może nie przeprowadzić zabiegu poprawnie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach pod opieką doświadczonych specjalistów, wybierz renomowaną Klinikę Miracki. Nasi lekarze dołożą wszelkich starań, aby spełnić Twoje oczekiwania i abyś mógł cieszyć się spektakularnymi efektami zabiegów. Umów się na konsultację!

 

 

 

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki