Menu

Laserowe leczenie blizn potrądzikowych w programie Kliniki Miracki „Klinika naturalnego piękna”

Czy da się bezpiecznie i skutecznie zredukować blizny potrądzikowe na twarzy? Co zrobić, gdy mankamenty urody przeszkadzają w życiu codziennym i powodują znaczne obniżenie pewności siebie i samopoczucia? W autorskim programie Kliniki Miracki “Klinika naturalnego piękna” nie ma rzeczy niemożliwych! W trzecim odcinku wystąpił przesympatyczny Sebastian Kwasek, którego do programu zgłosił kochający i wspierający tata – Włodzimierz.

Pan Sebastian zmagał się rozległymi i  głębokimi bliznami potrądzikowymi na twarzy. Mimo wizyt u dermatologa oraz stosowania przypisanych maści i tabletek doustnych, nie udało się wyleczyć blizn, co spowodowało znaczne pogorszenie się samopoczucia Pana Sebastiana. Ze względu na brak trwałych efektów oraz nawracający się problem, Pan Sebastian zrezygnował z leczenia, gdyż stwierdził, ze nic nie uda się zdziałać na dłużej.  By mógł uwierzyć w siebie oraz pozbyć się kompleksów związanych ze swoim wyglądem, tata Pana Sebastiana zgłosił ukochanego syna do programu. 

Konsultacja u doktora Krzysztofa Mirackiego

Podczas konsultacji u doktora Krzysztofa Mirackiego zaproponowana została kuracja oparta w głównej mierze na zabiegach laserowych mających na celu redukcję blizn potrądzikowych. Ze względu na rozległe i głębokie blizny, ale też utrudniający proces leczenie aktywny proces zapalny i aktywny trądzik, zaproponowana została agresywna terapia. Do leczenia włączono także antybiotykoterapię. Przed rozpoczęciem zabiegów doktor Miracki poinformował Pana Sebastiana, iż głębokie blizny nie znikną całkowicie, jednakże będą wyglądać znacznie lepiej i będą mniej nasilone. 

Kompleksowa terapia leczenia blizn potrądzikowych

Pan Sebastian poddał się zabiegom laserem Discovery Pico, którego działanie oparte jest na innowacyjnej technologii pikosekundowej. Światło lasera dociera do uszkodzonej tkanki, uruchamiając naturalne procesy regeneracyjne skóry i wyciszając aktywne zmiany trądzikowe poprzez stymulację namnażania włókien kolagenowych oraz dermabrazję powierzchniowej warstwy skóry. Dzięki serii zabiegów laserem Discovery Pico, blizny zostały widocznie spłycone.

By uzupełnić objętość tkanki podskórnej i poprawić kondycję skóry, kolejnym zabiegiem jakiemu poddał się Pan Sebastian było wypełnienie kwasem hialuronowym Neauvia Organic Intense, który stymuluje namnażanie włókien kolagenowych. Działanie preparatu ma za zadanie wypchnięcie tkanek do góry, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta.

Pan Sebastian poddał