Skip to main content

Laserowy lifting twarzy – zalety odmładzania bez skalpela

Laserowy lifting twarzy to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nowoczesne podejście do odmładzania skóry, charakteryzujące się minimalną inwazyjnością i maksymalną efektywnością. Poznaj zalety zabiegu ClearLift – profesjonalnego liftingu twarzy bez użycia skalpela.

Bezpieczeństwo

ClearLift polega na zastosowaniu lasera frakcyjnego i nieablacyjnego, co oznacza, że nie uszkadza skóry, ale działa na zasadzie emitowania bardzo krótkich impulsów o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu jest praktycznie bezbolesny, mało inwazyjny i bezpieczny. Laserowy lifting twarzy można wykonywać nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry twarzy, niezależnie od jej fototypu czy wieku pacjenta. Lifting bez skalpela można wykonywać nawet na tak delikatnych częściach twarzy, jak czoło czy okolice ust i oczu. 

Przeciwwskazania do zabiegu są podobne, jak w przypadku wielu innych zabiegów laserowych:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających,
 • fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła),
 • nowotwory złośliwe,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne),
 • świeża opalenizna, balsamy brązujące, samoopalacz.

Dla pełnego bezpieczeństwa i skuteczności terapii należy też ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich przed i po zabiegu. 

Szerokie zastosowanie

Światło lasera frakcyjnego nieablacyjnego wykorzystanego w zabiegu ClearLift może przenikać na różne głębokości. Nie uszkadza przy tym skóry, ale przenika przez naskórek i wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. ClearLift umożliwia bezinwazyjną odbudowę włókien kolagenowych i elastyny w głębokich warstwach skóry, co powoduje kontrolowane ujędrnienie i rewitalizację skóry. Dzięki temu laserowy lifting twarzy rozwiązuje wiele różnych problemów. 

Zabieg dedykowany jest skórze wymagającej dogłębnej regeneracji, ujędrnienia i natychmiastowego odmłodzenia. Znakomicie radzi sobie z płytkimi i głębokimi zmarszczkami na twarzy, szyi, dekolcie, ale jego zastosowanie jest o wiele szersze:

 • poprawia kontur i owal twarzy,
 • niweluje objawy fotostarzenia,
 • rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz inne zmiany pigmentacyjne, np. powstające na tle hormonalnym,
 • poprawia jędrność i elastyczność skóry,
 • zwęża poszerzone pory,
 • redukuje objawy zmęczenia, takie jak poszarzała cera czy zasinienia pod oczami. 

Skuteczność

Chociaż laserowy lifting twarzy jest dużo mniej inwazyjny niż chirurgiczny, jego efekty są na porównywalnym poziomie. Konieczne jest wykonanie serii zaleconych zabiegów. Zazwyczaj zaleca się 4-6 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Każdy z nich trwa od 30 do 60 minut, w zależności od leczonego obszaru.

Laserowy lifting twarzy bez skalpela znakomicie poprawia kondycję skóry. Jest bardzo skuteczny w likwidacji płytkich zmarszczek i głębokich bruzd. Poprawia napięcie i gęstość skóry. Przy okazji umożliwia rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu cery oraz odświeżenie zmęczonej skóry. Jednak aby osiągnięcie tych wszystkich efektów było możliwe, nie wystarczy sam zabieg, ale też odpowiednie dbanie o skórę po jego zakończeniu.

Najważniejszą profilaktyką po zabiegu laserowym jest fotoprotekcja skóry. Najlepiej przez kilka tygodni w ogóle nie eksponować skóry na promieniowanie słoneczne, ani nie korzystać z solarium. Jeżeli musimy wyjść z domu w słoneczny dzień, powinniśmy zastosować krem z wysokim filtrem. Przez kilka dni po zabiegu należy intensywnie nawilżać i natłuszczać skórę oraz unikać drażniących i wysuszających kosmetyków.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.