Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Bez kategorii
cennik
Encyklopedia
Konkursy
Media o nas
ss-polecaja-nas
zl-ceo
zl-koordynatorzy
zl-kosmetolodzy
zl-lekarze
zl-pielegnairki-chirurgiczne
zl-pielegniarki
zl-recepcja
zl-zespol
zz-anti-aging
zz-chirurgia
zz-chirurgia-plastyczna
zz-depilacja-laserowa
zz-drenaz-limfatyczny
zz-epilacjalaserowa
zz-ginekologia-estetyczna
zz-hifu
zz-kosmeceutyki
zz-kosmetologia-high-tech
zz-laryngologia
zz-laseroterapia
zz-leczenie-grzybicy-paznokci
zz-leczenie-rozstepow
zz-leczenie-tradziku
zz-leczenie-zmian-naczyniowych
zz-likwidacja-przebarwien
zz-makijaz-permanentny
zz-medycyna-estetyczna
zz-mezoterapia-iglowa
zz-modelowanie
zz-nici-liftingujące
zz-oczyszczanie-skory
zz-odmladzanie-laserowe
zz-odmladzanie-skory
zz-odmladzanie-twarzy
zz-popularne-laserowe
zz-popularne-medycyna-estetyczna
zz-popularne-zabiegi
zz-powiekszanie-ust
zz-promocja
zz-przeszczep-włosów
zz-redukcja-blizn-i-rozstepow
zz-redukcja-blizn-i-rozstepow
zz-regeneracja-paznokci
zz-usuwanie-blizn
zz-usuwanie-przebarwien
zz-usuwanie-tatuazu-makijazu
zz-usuwanie-zmian-skornych
zz-wspierajace-modelowanie-sylwetki
zz-znieczulenie

Liposukcja klasyczna czy lipoliza iniekcyjna?

Wśród zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej funkcjonuje wiele metod redukcji tkanki tłuszczowej – bardziej lub mniej inwazyjnych. Liposukcja należy do zabiegów, które dość mocno ingerują w organizm (w zależności od zastosowanej metody odsysania tłuszczu) i wymagają rekonwalescencji, ale za to pozwalają na usunięcie znacznych depozytów tłuszczu. Z kolei lipoliza iniekcyjna jest jedną z najmniej inwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej z organizmu. Jej rezultaty są również spektakularne, chociaż nie aż tak kolosalne, jak w przypadku liposukcji. Który zabieg wybrać? Komu polecana jest liposukcja, a do kogo skierowana jest lipoliza? 

Liposukcja a lipoliza iniekcyjna – na czym polega różnica?

Liposukcja to zabieg, który polega na bezpośrednim odsysaniu tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Wykonuje się ją różnymi metodami. Obecnie jest to najczęściej liposukcja laserowa oraz ultradźwiękowa, które charakteryzują się mniejszą inwazyjnością od klasycznej liposukcji chirurgicznej. Dawniej liposukcja wiązała się z hospitalizacją, długim okresem rekonwalescencji i wysokim ryzykiem powikłań. Wspólną cechą wszystkich metod odsysania tłuszczu jest konieczność wykonania nacięć skóry i wprowadzenie kaniuli, za pomocą której pobierane są komórki tłuszczowe. Mimo że nowoczesne metody są bezpieczniejsze, mniej inwazyjne i wiążą się z krótszym okresem rekonwalescencji niż klasyczna liposukcja, nadal są zabiegami integrującymi w organizm. 

Przebieg lipolizy iniekcyjnej jest znacznie łagodniejszy niż liposukcja. Jego efekty nie zawsze widoczne są bezpośrednio po zabiegu, ale pogłębiają się przez kilka tygodni. Zabieg polega na wykonaniu zastrzyków z substancji rozpuszczających tkankę tłuszczową. Jednym z najczęściej wykorzystywanych preparatów do lipolizy jest fosfatydylocholina. Wywołuje kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym i ułatwia usuwanie tłuszczu z organizmu. Lipoliza, czyli rozpad komórek tłuszczowych, to proces chemiczny, który prowadzi do uszkodzenia tłuszczu i usunięcia go z organizmu na drodze procesów fizjologicznych, w których uczestniczy wątroba.  

Dla kogo liposukcja, a dla kogo lipoliza?

Liposukcję stosuje się do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej opornych na dietę i ćwiczenia. Zabieg najczęściej skupia się na odsysaniu tłuszczu z takich miejsc, jak brzuch, uda czy pośladki.

Wskazaniem do zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest uporczywa tkanka tłuszczowa zgromadzona w jednym miejscu, ale w mniejszych ilościach niż w przypadku liposukcji. Lipoliza jest dobrą metodą do zastosowania na niewielkich obszarach. Zabieg świetnie sprawdza się w usuwaniu tłuszczaków, ginekomastii czy podwójnego podbródka. 

Oba zabiegi zalecane są osobom o wadze normalnej lub z niewielką nadwagą. Nie są dobrymi metodami odchudzania i redukcji masy ciała. Zabiegów tych z reguły nie wykonuje się osobom otyłym ze względu na duże ryzyko powikłań. W przypadku otyłości zalecamy kontakt z dietetykiem, który przeprowadzi skuteczną terapię odchudzającą. Zabiegi redukujące tkankę tłuszczową można rozważyć po wyleczeniu otyłości, gdy nadal zmagamy się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała, szczególnie opornych na odchudzanie.

Liposukcja a lipoliza iniekcyjna – efekty 

Liposukcja służy do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z dużych partii ciała opornych na dietę i ćwiczenia. Efektem jest znaczne zmniejszenie obwodów ciała i wyrzeźbienie sylwetki. Dodatkowym efektem liposukcji ultradźwiękowej czy laserowej jest obkurczenie i ujędrnienie skóry, co nie jest osiągane w przypadku innych metod odsysania tłuszczu. 

Rezultaty, jakie można osiągnąć dzięki lipolizie iniekcyjnej to: 

  • zmniejszenie obwodu wybranej partii ciała, 
  • poprawa metabolizmu komórek, 
  • wymodelowanie i wysmuklenie sylwetki, 
  • odżywienie i regeneracja skóry, 
  • poprawa mikrokrążenia.

Porady i recepcja

pn – pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki