Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Bez kategorii
cennik
Encyklopedia
Konkursy
Media o nas
ss-polecaja-nas
zl-ceo
zl-koordynatorzy
zl-kosmetolodzy
zl-lekarze
zl-pielegniarki
zl-recepcja
zl-zespol
zz-anti-aging
zz-chirurgia
zz-chirurgia-plastyczna
zz-depilacja-laserowa
zz-drenaz-limfatyczny
zz-epilacjalaserowa
zz-ginekologia-estetyczna
zz-hifu
zz-kosmeceutyki
zz-kosmetologia-high-tech
zz-laryngologia
zz-laseroterapia
zz-leczenie-grzybicy-paznokci
zz-leczenie-rozstepow
zz-leczenie-tradziku
zz-leczenie-zmian-naczyniowych
zz-likwidacja-przebarwien
zz-makijaz-permanentny
zz-medycyna-estetyczna
zz-mezoterapia-iglowa
zz-modelowanie
zz-nici-liftingujące
zz-oczyszczanie-skory
zz-odmladzanie-laserowe
zz-odmladzanie-skory
zz-odmladzanie-twarzy
zz-popularne-laserowe
zz-popularne-medycyna-estetyczna
zz-popularne-zabiegi
zz-powiekszanie-ust
zz-promocja
zz-przeszczep-włosów
zz-redukcja-blizn-i-rozstepow
zz-redukcja-blizn-i-rozstepow
zz-regeneracja-paznokci
zz-usuwanie-blizn
zz-usuwanie-przebarwien
zz-usuwanie-tatuazu-makijazu
zz-usuwanie-zmian-skornych
zz-wspierajace-modelowanie-sylwetki
zz-znieczulenie

Lipotransfer – stwórz swoją sylwetkę na nowo!

Lipotransfer, nazywany równiez lipofillingiem, to jeden z bardziej kompleksowych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala on bowiem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca, a następnie przeszczepienie go w dowolnie określony obszar na ciele. Najczęściej Pacjentki wybierają biust lub pośladki, jednak nie są to jedyne możliwości. Dowiedz się więcej o lipotransferze i sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie!

Wskazania do lipotransferu

Lipotransfer można w dużym uproszczeniu określić jako połączenie liposukcji z zabiegiem z zastosowaniem wypełniacza. Dlatego wskazania do jego wykonania będą podobne, jak w przypadku tych dwóch procedur. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten zwykle nie jest wykonywany u osób otyłych, nie tylko ze względu na większe ryzyko, lecz także nierealne oczekiwania Pacjentów.

Wskazaniem do lipotransferu może być nie tylko chęć zaokrąglenia ciała w niektórych miejscach, jak piersi czy pośladki. Naturalnego wypełniacza można użyć również w przypadku blizn, zwłaszcza zanikowych, nawet tych głębokich. Stosowany bywa też w procedurach rekonstrukcyjnych, np. po mastektomii. Niekiedy używa się go także do wolumetrii i modelowania twarzy, powiększania ust, uzupełnienia zmarszczek, a nawet w zabiegach powiększania penisa. Odessanie tłuszczu często bywa z kolei pomocne w niektórych przypadkach ginekomastii. Dlatego też po efekty lipotransferu coraz chętniej sięgają również panowie – zauważają nasi eksperci. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest również usunięcie różnego typu asymetrii czy nawet rewitalizacja dłoni.

Zalety i wady lipotransferu

Lipotransfer jest atrakcyjną opcją dla osób, które liczą na kompleksową zmianę wyglądu. Jego ogromną zaletą z pewnością będzie naturalność wypełniacza. Dzięki temu ryzyko reakcji alergicznej na przeszczep spada właściwie do zera. Dodatkowo wypełnienie jest dłutrwałe, a zabieg można powtarzać, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. 

Czy po każdym typie liposukcji można wykonać lipotransfer?

Wiele osób słysząc o liposukcji, zakłada że chodzi o jeden, określony rodzaj zabiegu. W rzeczywistości jednak jej typów jest całkiem sporo. Obecnie do najpopularniejszych należą liposukcja ultradźwiękowa oraz laserowa. Jednak najczęściej tylko dwa pierwsze można łączyć z lipofillingiem. W przypadku liposukcji ultradźwiękowej maszyna delikatnie oddziela komórki tłuszczowe od pozostałych tkanek. Większość procedur laserowych, choć coraz popularniejszych ze względu na niską inwazyjność, polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej do konsystencji emulsji. Dlatego też nie można jej później wykorzystać w lipotransferze.

Przeciwwskazania do lipotransferu

Niestety, lipotransfer nie będzie zabiegiem odpowiednim dla każdego. Zazwyczaj procedury tej nie wykonuje się u osób z zakrzepicą czy problemami z krzepliwością krwi, Pacjentom ze skłonnościami do tworzenia się bliznowców, a także z infekcjami skórnymi. Lekarz odmówi również kobietom w ciąży czy w okresie laktacji.

Lipotransfer to zabieg, który pozwoli Ci niemal dowolnie odmienić Twoje ciało. Sądzisz, że to dobra propozycja dla Ciebie? Umów się na wizytę w naszej klinice i poznaj więcej szczegółów!

liposukcja, lipotransfer, modelowanie ciała

Porady i recepcja

pn – pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki