Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Bez kategorii
cennik
Encyklopedia
Konkursy
Media o nas
ss-polecaja-nas
zl-ceo
zl-koordynatorzy
zl-kosmetolodzy
zl-lekarze
zl-pielegniarki
zl-recepcja
zl-zespol
zz-anti-aging
zz-chirurgia
zz-chirurgia-plastyczna
zz-depilacja-laserowa
zz-drenaz-limfatyczny
zz-epilacjalaserowa
zz-ginekologia-estetyczna
zz-hifu
zz-kosmeceutyki
zz-kosmetologia-high-tech
zz-laryngologia
zz-laseroterapia
zz-leczenie-grzybicy-paznokci
zz-leczenie-rozstepow
zz-leczenie-tradziku
zz-leczenie-zmian-naczyniowych
zz-likwidacja-przebarwien
zz-makijaz-permanentny
zz-medycyna-estetyczna
zz-mezoterapia-iglowa
zz-modelowanie
zz-nici-liftingujące
zz-oczyszczanie-skory
zz-odmladzanie-laserowe
zz-odmladzanie-skory
zz-odmladzanie-twarzy
zz-popularne-laserowe
zz-popularne-medycyna-estetyczna
zz-popularne-zabiegi
zz-powiekszanie-ust
zz-promocja
zz-przeszczep-włosów
zz-redukcja-blizn-i-rozstepow
zz-redukcja-blizn-i-rozstepow
zz-regeneracja-paznokci
zz-usuwanie-blizn
zz-usuwanie-przebarwien
zz-usuwanie-tatuazu-makijazu
zz-usuwanie-zmian-skornych
zz-wspierajace-modelowanie-sylwetki
zz-znieczulenie

Liposukcja – wybierz swój sposób na idealną sylwetkę!

O samej liposukcji słyszał chyba każdy. Zabieg ten nazywany jest potocznie odsysaniem tłuszczu i najczęściej kojarzony bywa z inwazyjną procedurą, po której Pacjent przechodzi nieprzyjemny i uciążliwy okres rekonwalescencji. Jednak współczesne metody dają równie dobre, a często nawet lepsze efekty, przy znacznie mniejszej ingerencji w ciało. Poznaj nowoczesne rodzaje liposukcji!

Kiedy wskazana jest liposukcja?

Liposukcja jest metodą, która umożliwia usunięcie uporczywej tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała. Najlepszym kandydatem będzie zatem osoba, która chciałaby wymodelować sylwetkę, niwelując pewne dysproporcje. Liposukcja nie jest natomiast procedurą odchudzającą, dlatego nie wykonuje się jej u osób otyłych, a często nawet tych z nadwagą.

Warto również pamiętać, że liposukcja ma na celu przede wszystkim pozbycie się tkanki tłuszczowej, a nie napięcie skóry. W najnowocześniejszych odsłonach urządzenie potrafi jednocześnie zredukować komórki tłuszczowe i ujędrnić tkankę, jednak zawsze to ten pierwszy efekt będzie tym podstawowym. Dlatego liposukcji nie zaleca się np. osobom zmagającym się przede wszystkim z problemem cellulitu.

Liposukcja – efekty zabiegu

Liposukcja stosowana jest przede wszystkim w celu wyszczuplenia i wymodelowania ciała. Zazwyczaj wykorzystuje się ją na obszarach takich, jak uda, pośladki i brzuch, a także do likwidacji boczków. Dość często wykonywane są również zabiegi na plecach, łydkach, ramionach czy nawet kolanach. Panowie chętnie decydują się także na pozbycie się ginekomastii tłuszczowej za pomocą tej metody. Nie każdy wie jednak, że możliwe jest również wykonanie liposukcja podbródka czy usunięcie tzw. „chomików”, czyli opadających policzków. Takie rezultaty można osiągnąć właściwie niezależnie od wybranego typu procedury – tłumaczą nasi eksperci. Od miejsca zabiegowego i wybranej metody zależeć będzie natomiast to, ile kosztuje liposukcja. Ceny wahać się będą od 4500 do 9000 złotych.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja tego typu polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków. Podczas zabiegu pod skórę wprowadzany jest cienki światłowód, dzięki któremu docierają one do tkanek, oddzielając komórki tłuszczowe bez naruszenia struktur wokół nich, np. naczyń krwionośnych. Dzięki temu procedura taka jest wyjątkowo bezpieczna, a sam tłuszcz może zostać ponownie wykorzystany w lipotransferze, czyli modelowaniu wybranych miejsc za pomocą naturalnego wypełniacza pobranego od Pacjenta. Dodatkowo ultradźwięki zastosowane podczas liposukcji wpływają na skórę, ujędrniając ją i napinając. Takim typem procedury jest np. Vaser Lipo.

Liposukcja wodna

Wodny typ liposukcji polega na usuwaniu komórek tłuszczowych z organizmu za pomocą strumienia płynu, najczęściej soli fizjologicznej. Zabieg ten oddziałuje delikatnie na tkanki, „wymywając” tłuszcz z miejsca zabiegowego. Potem jego komórki można wykorzystać w lipotransferze. Przykładem liposukcji wodnej jest zabieg Body Jet Evo.

Liposukcja laserowa

Liposukcja z zastosowaniem lasera to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. W przebiegu procedury tzw. zimny laser przezskórnie rozpuszcza komórki tłuszczowe, zamieniając je w emulsję. Następnie lekarz dokonuje delikatnych nacięć w obszarze zabiegowym, przez które następnie poprzez cienką kaniulę odprowadza tak przygotowaną tkankę tłuszczową na zewnątrz. Najszybsze zabiegi tego typu mogą trwać nawet mniej niż pół godziny. Dodatkowo laser obkurcza tkanki, dzięki czemu napina skórę i poprawia jej jędrność poprzez pobudzenie produkcji kolagenu. Przykładem zabiegu laserowego będzie Lipolife 3G.

Zabieg liposukcji został unowocześniony na tyle skutecznie, że nie tylko pozwala osiągnąć doskonałe efekty, lecz także jest mniej inwazyjny. Obecnie rekonwalescencja zazwyczaj trwa około kilku dni, po których można wrócić do normalnych aktywności, stosując jedynie specjalną odzież uciskową. Ty również pragniesz odmienić swoje ciało? Umów się na wizytę w naszej klinice i poznaj więcej szczegółów!

liposukcja, liposukcja laserowa, modelowanie ciała, modelowanie sylwetki

Porady i recepcja

pn – pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki