Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Masażer na cellulit nie pomaga? Sprawdź jak szybko pozbyć się pomarańczowej skórki na udach i pośladkach

Jedną z metod usuwania cellulitu są regularne masaże, ale te wykonywane samodzielnie w domu nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Masowanie ciała jest ważne, aby poprawić krążenie skóry, zredukować obrzęki, usunąć martwy naskórek i utrzymać ciało w dobrej kondycji. Masażery do domowego użytku nie są jednak w stanie usunąć cellulitu. Jeśli zależy Ci na widocznych efektach, skorzystaj z profesjonalnych zabiegów antycellulitowych w klinice medycyny estetycznej.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit to charakterystyczne zmiany w tkance podskórnej, które widoczne są przez skórę w postaci wgłębień i grudek głównie na udach i pośladkach, chociaż może pojawić się również w innych miejscach na ciele. Ponieważ struktura skóry objętej cellulitem przypomina powierzchnię pomarańczy, nazywana jest pomarańczową skórą. Cellulit powstaje, gdy komórki tłuszczowe pod skórą napierają na tkankę łączną, powodując wgłębienia lub marszczenie się skóry. Problem ten dotyka 80-90% kobiet. Nie wiadomo dokładnie, jakie są przyczyny powstawania cellulitu. Najprawdopodobniej ma to związek z żeńskimi hormonami płciowymi i kobiecą budową ciała. Na rozwój cellulitu wpływ mają również takie czynniki, jak genetyka, wiek, masa ciała, dieta, stan fizjologiczny, aktywność fizyczna oraz ilość kolagenu w skórze.

Czy można usunąć cellulit?

Chociaż masaż na cellulit wpływa korzystnie na poprawę kondycji skóry, nie jest to metoda, która zlikwiduje pomarańczową skórę całkowicie. Aby osiągnąć wymierne efekty, warto wybrać się do kliniki medycyny estetycznej i skorzystać z profesjonalnych zabiegów o działaniu potwierdzonym badaniami. Ponieważ występują różne rodzaje oraz stadia cellulitu, potrzebna jest też zindywidualizowana terapia. Podczas konsultacji kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej dobiera najlepszą terapię dla konkretnego przypadku. Tam, gdzie cellulit jest w zaawansowanym stadium, sprawdzają się terapie łączone. Co ważne, uzyskanie najlepszych efektów możliwe jest dzięki wykonaniu pełnej, zaleconej przez specjalistę serii zabiegów. Przerwanie terapii może spowodować szybki powrót pomarańczowej skórki.

Skuteczne zabiegi na cellulit, z których skorzystasz w Klinice Miracki

Połączenie ćwiczeń, diety i zabiegów to najskuteczniejsze działo, jakie możesz wymierzyć w cellulit. Specjaliści z Kliniki Miracki mają ogromne doświadczenie w terapii cellulitu. Codziennie mamy do czynienia z pacjentami zmagającymi się z tym problemem, dlatego wiemy, jak reagować w każdym przypadku. Dysponujemy całą gamą skutecznych zabiegów antycellulitowych, wśród których podstawę stanowią:

 • Endermologia – to specyficzny rodzaj masażu mechanicznego. Urządzenie, działające w podciśnieniu, ugniata skórę między dwiema obracającymi się rolkami. Głęboki masaż rozbija tkankę łączną, która powoduje powstawanie cellulitu. W krótkim czasie poprawia wygląd skóry. Seria zabiegów prowadzi do widocznego wygładzenia pomarańczowej skórki.
 • Fala uderzeniowa Storz Medical – pobudza komórki do naturalnej, intensywnej regeneracji oraz inicjuje przebudowę kolagenu. Usuwa cellulit nawet w zaawansowanej formie, nawet w III i IV stadium zwłóknienia. Fala uderzeniowa rozbija komórki tłuszczowe, tworzące cellulit, a także redukuje głębiej zlokalizowane złogi tłuszczu i modeluje sylwetkę.
 • Zabieg urządzeniem Onda – dzięki zastosowaniu innowacyjnych mikrofal Coolwaves™, które mają wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej, możliwe jest usunięcie powierzchniowej tkanki tłuszczowej, zmagazynowanej w postaci cellulitu oraz głębszych depozytów tłuszczu. Zabieg antycellulitowy Onda trafia w centrum problemu, bez uszkadzania powierzchni naskórka.
 • Alidya, czyli mezoterapia igłowa na cellulit – to nieco inna metoda usuwania cellulitu, ale w wielu przypadkach niezastąpiona. Redukuje cellulit poprzez wyłapywanie jonów żelaza z macierzy komórkowych i przywraca prawidłowe właściwości błon komórkowych. Jej dodatkowym działaniem jest ochrona przed ponownym powstawaniem cellulitu.

W Klinice Miracki bardzo zależy nam, aby pomóc Ci w osiągnięciu Twojego celu. Dlatego w ramach Akcji Ciało 2022 w Warszawie i Katowicach oferujemy skuteczne zabiegi wyszczuplające, antycellulitowe i ujędrniające. Szczegóły akcji znajdziesz tutaj: https://klinikamiracki.pl/akcja-cialo-2022/

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki