
Mezoterapia igłowa – jak często? Eksperci z naszej kliniki w Katowicach radzą
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem silnie regeneracyjnym, w trakcie którego indywidualnie dobrany preparat jest podawany podskórnie w formie iniekcji. Najlepsze efekty mezoterapii osiąga się po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegowej. Przekonaj się, jak często można wykonywać mezoterapię igłową!
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Podstawą działania mezoterapii igłowej jest możliwość wprowadzenia substancji aktywnych, zawartych w wybranym preparacie w głębokie warstwy skóry. W zależności od rodzaju problemu i obszaru zabiegowego, lekarz wykonuje nakłucia cienką igłą na określoną głębokość. Podanie preparatu precyzyjnie w miejsce problemu intensyfikuje uzyskiwane efekty.
Mezoterapia igłowa pozwala na dotarcie substancji w głąb skóry, gdzie kosmetyki stosowane zewnętrznie nie są w stanie przeniknąć. Dzięki temu kompleks witamin, minerałów, nawilżającego kwasu hialuronowego, koenzymów czy peptydów dogłębnie odżywia skórę. Ponadto mikronakłucia dodatkowo pobudzają naturalne procesy regeneracyjne. W efekcie stymulacji fibroblastów powstają nowe włókna kolagenu i elastyny. Skóra jest też lepiej dotleniona i odżywiona dzięki poprawie mikrokrążenia. Jednak w przypadku mezoterapii igłowej kluczowe są zastosowane preparaty, które zawsze dobiera się indywidualnie, w zależności od kondycji skóry.
Mezoterapia jest więc zabiegiem opartym na stymulacji naturalnych procesów i intensywnym wsparciu tkanek od wewnątrz, czyli warstw odpowiadających za niedoskonałości, takie jak np.:
- nadmierna suchość,
- utrata napięcia i jędrności,
- zmarszczki (również w okolicy oczu),
- fotostarzenie,
- zaburzenia kolorytu,
- blizny i rozstępy,
- nadmierne wypadanie włosów i inne choroby skóry głowy,
- cellulit.
Po zabiegu skóra jest wyraźnie odżywiona, odmłodzona i lepiej ukrwiona. Odczuwalne jest większe nawilżenie, a ponadto widać efekty w postaci redukcji niedoskonałości.
Efekty mezoterapii igłowej. Ile sesji zabiegowych należy wykonać?
Mezoterapia mikroigłowa to doskonała alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów. Pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów bez większych wyrzeczeń – bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu. Stosunkowo bardzo niska inwazyjność, naturalne rezultaty i szerokie spektrum zastosowania sprawiają, że to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów typu anti-aging, redukujących wiele różnych niedoskonałości. Jednak dla uzyskania najlepszych efektów, zwykle zaleca się wykonanie kilku powtórzeń.
Najczęściej mezoterapia igłowa jest przeprowadzana w formie 4 sesji. Ilość zabiegów zależy głównie od problemu, kondycji skóry, obszaru zabiegowego i wybranego preparatu. Na przykład stymulator tkankowy Juvenus najczęściej podaje się w 4 dawkach, a kurację kolagenową Nithya w 2–3. Pierwsze efekty poprawy stanu skóry pojawiają się już po jednym zabiegu.
Mezoterapia – jak często należy wykonywać zabieg?
Częstotliwość zabiegów również zawsze jest ustalana indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta, głównie kondycji skóry oraz rodzaju defektu, jaki chcemy zredukować. O tym, jak często poddać się mezoterapii igłowej, powinien zdecydować lekarz. Plan postępowania zwykle jest ustalany wstępnie już podczas pierwszej wizyty w Klinice. Jednak dopiero po ocenie efektów terapii można zdecydować o jej ewentualnej kontynuacji lub zakończeniu.
Kurację można przeprowadzać w odstępach co tydzień, dwa lub cztery. Drobne otwory po iniekcji szybko się goją, podobnie jak ewentualne zasinienia i łagodny obrzęk, dlatego nie ma powodów, aby wydłużać odstępy pomiędzy seriami. Co więcej, odpowiednia częstotliwość intensyfikuje procesy przebudowy skóry. Jej systematyczne odżywianie i dostarczanie do głębszych warstw odpowiednich substancji aktywnych pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów.
Kiedy warto wykonać zabieg przypominający?
Po zakończeniu pełnej serii zabiegowej wskazanej przez lekarza efekty zwykle utrzymują się od kilku miesięcy do nawet lat. Wpływ na kondycję skóry ma wiele czynników, głównie związanych ze stylem życia i protekcją przeciwsłoneczną. Warto więc w celu dłuższego utrzymania zadowalających efektów poddawać się zabiegom przypominającym.
Najczęściej dodatkowy zabieg wykonuje się po ok. 3–6 miesiącach. W późniejszym czasie warto decydować się na zabiegi przypominające co ok. pół roku. Dzięki temu można nie tylko skutecznie zredukować wiele niedoskonałości, ale też przeciwdziałać tworzeniu się nowych. Wyjątkiem jest mezoterapia igłowa wykonywana w celu redukcji blizn i rozstępów – wówczas efekty są trwałe.
Jeśli interesuje Cię mezoterapia igłowa, chcesz skutecznie poprawić wygląd, pozbyć się kompleksów, zredukować niedoskonałości lub spowolnić procesy starzenia się skóry – zachęcamy do konsultacji w Klinice Miracki w Katowicach. Podczas konsultacji poznasz ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i dowiesz się, jak się przygotować do procedury zabiegowej.
Zapraszamy też na zabiegi medycyny estetycznej do naszych klinik w Warszawie, Łodzi i Krakowie.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę
- Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia
- Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?
- Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie
- Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja
- Pięknego Dnia Kobiet!
- Zaczynamy Akcję Ciało! Twoje naturalne piękno
- Jak długo po odsysaniu tłuszczu należy nosić ubranko uciskowe?
- Czy po liposukcji laserowej pozostają blizny?
- Jakie zabiegi można połączyć z liposukcją ultradźwiękową lub laserową?
- Czy dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu?
- Dlaczego nie można pić alkoholu po mezoterapii?
- Dlaczego trzeba pić dużo wody po powiększaniu ust? Zalecenia po zabiegu
- Kiedy można się całować po powiększaniu ust?
- Ile dni po powiększaniu ust można je malować?