Menu

Plastyka brzucha i bioder

Plastyka brzucha i bioder – informacje ogólne

Plastyka brzucha i bioder to zespół zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, które są przeznaczone dla osób, które mają nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową w okolicy brzucha, niedającą usunąć się za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych. Metody poprawy wyglądu brzucha i bioder adresowane są szczególnie do kobiet po ciąży, które mają problemy z nieestetyczna skórą w okolicy brzucha i nieproporcjonalnymi biodrami.

Plastyka brzucha i bioder – wskazania

Zabiegi plastyczne brzucha i bioder są wskazane osobom, które mają problemy z odkładającym się tłuszczem w dolnej partii brzucha i okolicy bioder. Metoda bazuje na redukcji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w dolnej partii brzucha i okolicy bioder.

Plastyka brzucha i bioder – efekty

Wskutek operacji plastycznej brzucha i bioder zdecydowanie poprawia się sylwetka ciała i wygląd brzucha oraz bioder.

Plastyka brzucha i bioder – rodzaje

Najbardziej skuteczne zabiegi plastyczne brzucha i bioder należą do zakresu tzw miniplastyki brzucha i bioder. Te zabiegi trwają około godzinę. Najmniej inwazyjne rodzaje plastyki brzucha i bioder są przeprowadzane metodami miniabdominoplastyki. Wszystkie rodzaje zabiegów plastycznych brzucha i bioder są przeznaczone dla osób o dobrym stanie zdrowia i prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych.

Plastyka brzucha i bioder – przebieg

Zabieg plastyczny powłok brzucha i bioder przebiega w znieczuleniu miejscowym i specjaliści zaczynają procedurę od cięcia skórnego w kształcie kotwicy, które przebiega między kolcami biodrowymi i na pępku. Warstwa tłuszczu jest usuwana na całej powierzchni, aż do dolnej części żeber. Podczas zabiegu pacjent jest cały czas nawadniany, a kończyny zostają obandażowane. Metoda bazuje na redukcji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w dolnej partii brzucha i okolicy bioder.