Menu

Plastyka ust

Plastyka ust polega na ich odpowiednim wymodelowaniu, konturowaniu i powiększeniu. Zmianom ulegają nie tylko kształt i proporcje ust, lecz także intensywność barwy. Zabieg zmierza również do ujędrnienia warg i usuwaniu oznak starzenia w ich okolicach. Do najpopularniejszych zabiegów modelownia ustach należy wypełnianie kwasem hialuronowym lub autologiczną tkanką tłuszczową.

Plastyka ust – charakterystyka zabiegu, przygotowanie

Powiększenie ust oraz zmianę ich kształtu można osiągnąć poprzez iniekcję stabilizowanego kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli. Naturalne wypełnienie ust polega zaś na transferze pobranej i spreparowanej tkanki tłuszczowej z brzucha lub innej części ciała w obszar ust. Chirurg wkłuwa specjalną igłę w usta pacjenta i wyciągając ją bardzo wolno, aplikuje maleńkie porcje tłuszczu w miejsca wymagające korekty. Oba rodzaje zabiegów wypełniających przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem specjalnej maści anestetycznej. Zabiegi są bezpieczne i nie wymagają od pacjenta specjalnych ograniczeń.

Plastyka ust – zalecenia pozabiegowe

Po iniekcjach przez jakiś czas na ustach może występować obrzęk, ale przy odpowiedniej pielęgnacji ustąpi po kilku dniach. Ważne, aby w tym czasie dbać o ostrzyknięty obszar ust – nie uciskać go i nie wykonywać ruchów zmierzających do powstania odkształceń. Na opuchliznę można stosować zimne okłady lub zaproponowane przez lekarza preparaty. Przez dwa tygodnie od zabiegu nie wolno wykonywać w okolicy ust zabiegów z użyciem ultradźwięków.