Skip to main content
,

Przywróć Swojej skórze gładkość. Zabiegi Redukcji Zmarszczek Mimicznych

Każda z nas chciałaby cieszyć się naturalnie piękną skórą. Z biegiem czasu na twarzy pojawiają się jednak kurze łapki, a także inne zmarszczki mimiczne, które pozbawiają skórę idealnej gładkości. Nie musi być to wcale powód do zmartwień – w Klinice Miracki wykonujemy zabiegi Redukcji Zmarszczek Mimicznych, dzięki którym możesz uzyskać efekt odmłodzonego wyglądu twarzy. Właśnie przygotowaliśmy specjalną promocję!

Promocja na zabiegi Redukcji Zmarszczek Mimicznych

Zmarszczki mimiczne są problemem estetycznym, który wielu osobom odbiera pewność Siebie. Jeżeli „kurze łapki” czy „lwia zmarszczka” są powodem, dla którego nie jesteś do końca zadowolona ze Swojego wyglądu, nasze zabiegi Redukcji Zmarszczek Mimicznych mogą okazać się dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Badania kliniczne wykazały, że aż 8 na 10 Pacjentek po rozpoczęciu terapii zaczyna czuć się znacznie atrakcyjniej – wzrasta także ich samoocena!

Zabiegi Redukcji Zmarszczek Mimicznych – 3 obszary w cenie 2!

Oferta promocyjna obowiązuje do 16.06.24 i dotyczy zabiegu Redukcji Zmarszczek Mimicznych:

 • poprzecznych czoła – zmarszczki biegnące w linii poziomej; gdy jest ich wiele mogą sprawić, że czoło wydaje się pofałdowane,
 • międzybrwiowych „lwia zmarszczka” – równoległe do siebie bruzdy nad nasadą nosa,
 • okolicy oczu „kurze łapki” – zmarszczki rozchodzące się promieniście przy kącikach oczu,
 • okolicy nosa „zmarszczki królicze” – niewielkie zmarszczki znajdujące się po bokach nosa,
 • brody „broda brukowana” – zmarszczki przypominające wgniecenia, uwidaczniające się na czubku brody,
 • oraz redukcji uśmiechu dziąsłowego – uśmiech, podczas którego zostają nadmiernie wyeksponowane dziąsła.

Podczas zabiegów Redukcji Zmarszczek Mimicznych nasi doświadczeni Specjaliści stosują wyłącznie certyfikowane preparaty renomowanych marek, dzięki czemu możemy zapewnić Ci wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość osiągnięcia pożądanego efektu. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszej promocji na zabiegi Redukcji Zmarszczek, będziesz mogła wybrać między kilkoma rodzajami preparatów – jednym z nich jest płynny preparat PREMIUM. Jak wykazały badania kliniczne, w porównaniu do innych tego typu produktów leczniczych:

 • umożliwia znacznie szybsze uzyskanie efektu redukcji zmarszczek,
 • cechuje się dłuższym czasem działania.

Jak przebiega zabieg Redukcji Zmarszczek Mimicznych w Klinice Miracki?

Zabieg Redukcji Zmarszczek Mimicznych polega na podawaniu precyzyjnie dobranych dawek preparatu drogą iniekcji. Wykonywany przez naszych wykwalifikowanych Specjalistów zabieg jest bezpieczny i komfortowy, a po jego zakończeniu można od razu wrócić do codziennych zajęć. Zdarza się, że po zabiegu na twarzy utrzymuje się lekkie zaczerwienienie – nie musisz się tym jednak martwić, objaw ten jest całkowicie normalny i ustępuje samoistnie po około godzinie.

Aplikowany preparat powoduje osłabienie pracy mięśni i ograniczenie ich kurczliwości, przez co skóra przestaje się marszczyć. Przekłada się to na:

 • redukcję zmarszczek mimicznych,
 • zahamowanie powstawanie kolejnych oznak procesu starzenia się skóry.

Efektem odmłodzonej twarzy możesz cieszyć się nawet do 6 miesięcy – w zależności od rodzaju użytego preparatu oraz Twoich indywidualnych predyspozycji (np. czynników genetycznych, stosowanej diety, przyjmowanych leków).

Jeśli zdecydujesz się na zabieg Redukcji Zmarszczek Mimicznych w Klinice Miracki, możesz być pewna, że wykonają go doświadczeni profesjonaliści o rozległej wiedzy i wysokich kwalifikacjach. Dla naszych Specjalistów najważniejsze zawsze jest Twoje bezpieczeństwo – dlatego przed zabiegiem Redukcji Zmarszczek Mimicznych zaprosimy Cię na konsultację lekarską, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i opracować plan terapii najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Spośród wszystkich typów zmarszczek to te mimiczne zwykle pojawiają się najwcześniej – często gdy mamy zaledwie 25 lat. Jako jedne z pierwszych zazwyczaj zauważamy u Siebie kurze łapki, a więc charakterystyczne zmarszczki pod oczami rozgałęziające się od zewnętrznego kącika oka.

Zmarszczki mimiczne powstają wskutek skurczów mięśni twarzy, do których dochodzi, kiedy okazujemy emocje – np. radość, ekscytację, złość czy zdziwienie. W ciągu jednego dnia mięśnie wykonują nawet 15 tysięcy skurczy, a u osób o bogatej ekspresji liczba ta może być jeszcze większa. Na powstawanie zmarszczek mimicznych ma także wpływ obniżająca się z wiekiem zawartość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w naszym organizmie – to te substancje w dużej mierze odpowiadają za właściwe nawilżenie, napięcie i gładkość skóry.

Na początku zmarszczki mimiczne pojawiają się tylko wtedy, gdy wyrażamy emocje. Potem jednak zaczynają być widoczne, nawet kiedy nasza twarz jest nieruchoma, by z czasem utrwalić się i pogłębić. Zdarza się, że zmarszczki mimiczne są na tyle głębokie, że nadają twarzy określony wyraz, np. sprawiają, że ktoś przez cały czas wydaje się zmartwiony czy rozzłoszczony, choć w rzeczywistości wcale taki nie jest.

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek mimicznych?

Wykonywane przez naszych doświadczonych Lekarzy Medycyny Estetycznej zabiegi iniekcyjne odznaczają się wysoką skutecznością. Jeśli marzysz o gładszej twarzy bez zmarszczek, mogą pozwolić Ci osiągnąć upragniony efekt odświeżonej i odmłodzonej skóry – bez inwazyjnych procedur chirurgicznych i długiego czasu rekonwalescencji.

Oprócz tego możesz jednak we własnym zakresie podjąć działania profilaktyczne, dzięki którym zahamujesz rozwój zmarszczek mimicznych:

 • Zadbaj o higienę snu – w trakcie snu dochodzi do wzmożonego przepływu krwi i intensywniejszej produkcji włókien kolagenowych, które mają kluczowe znaczenie dla zachowania gładkiej i zdrowej cery,
 • Pamiętaj o zdrowej diecie – nawyki żywieniowe mają bezpośredni wpływ na kondycję naszej skóry; ważne, by dieta była bogata w produkty zawierające antyoksydanty, czyli np. takie owoce, jak truskawki, maliny, brzoskwinie, jeżyny czy winogrona, oraz warzywa, jak marchew, dynia, cebula czy kapusta biała,
 • Unikaj picia alkoholu – spożywanie alkoholu jest jednym z czynników sprzyjających odwodnieniu skóry i powodujących jej nadmierne przesuszanie się,
 • Nie pal papierosów – nikotyna przyczynia się do szybszej utraty jędrności skóry, a więc i powstawania zmarszczek,
 • Ogranicz ekspozycję na słońce – promieniowanie UV przyspiesza proces starzenia się skóry; w wyjątkowo słoneczne dni stosuj kremy z filtrem i noś okulary przeciwsłoneczne,
 • Stosuj wysokiej jakości kremy przeciwzmarszczkowe – do codziennej pielęgnacji skóry używaj kosmetyków sprawdzonych marek, zawierających wysokie stężenie substancji nawilżających, jak kwas hialuronowy,
 • Regularnie wykonuj masaż przeciwzmarszczkowy – polegający na masowaniu twarzy palcami lub specjalnym wałkiem; masaż pobudza krążenie krwi i wspiera procesy regeneracyjne w tkankach, przyczyniając się do utrzymania skóry w dobrej kondycji.

Jeśli dostrzegasz na Swojej twarzy „zmarszczki królicze” czy też „kurze łapki”, skorzystaj z naszej promocji na zabieg Redukcji Zmarszczek Mimicznych. Zadbamy o to, byś znowu poczuła się pięknie – tak, jak na to zasługujesz!

 

Jeżeli masz pytania dotyczące zabiegów wykonywanych w naszych 7 Klinikach w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy Pacjenta z przyjemnością Ci pomogą:

+48 221 030 030

605 905 608

rejestracja@klinikamiracki.pl

0