Menu

Rozstępy po siłowni

Rozstępy to defekty skóry o charakterze małych blizn, kojarzone ze stanem ciąży lub nadwagą. Tymczasem ten problem dotyka też osób wysportowanych i aktywnych. Rozstępy u osób dbających o rozwój muskulatury pojawiają się głównie na plecach, barkach, ramionach i łydkach. Zmiany te są więc skutkiem bardzo intensywnych ćwiczeń, choć zwykle powstają w wyniku wahań masy ciała lub zaburzeń hormonalnych.

Rozstępy po siłowni – zapobieganie

W przypadku pojawienia się rozstępów skórnych w miejscach intensywnego rozrostu mięśni konieczne jest leczenie nawilżającymi dermokosmetykami oraz preparatami o leczniczym składzie (np. minerały, witaminy B5, D3, C, A, E, kolagen, związki krzemu, kwasy fenolowe, fitosterole). Kluczową kwestią jest profilaktyka, w tym także optymalne nawadnianie organizmu. Skutecznymi sposobami na pozbycie się blizn, nabytych w trakcie ćwiczeń, są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak: fototerapia, terapia dwutlenkiem węgla, osocze bogatopłytkowe czy też mezoterapia igłowa.

Rozstępy po siłowni – leczenie

Najlepsze rezultaty w przypadku rozstępów po siłowni daje terapia laserem (CO2, Discovery Pico czy Mosaic). Światło laserowe pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych. Pęknięcia i uszkodzenia są skutecznie niwelowane. Laser działa też terapuetycznie na rozszerzone naczynia krwionośne i stany zapalne. W przypadkach narastania problemu warto też łączyć różne sposoby leczenia i profilaktyki.