NOWOŚĆ! Voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka – jeden ze skutków starzenia się skóry

„Pajączki” na twarzy, czyli rozszerzone naczynka krwionośne to zmiany, których wraz z wiekiem pojawia się na skórze coraz więcej. Z czasem mogą zmienić się w rozległą siatkę czerwonych nitek na twarzy, co trudno jest ukryć nawet pod makijażem. Na szczęście istnieją skuteczne metody zamykania naczynek na czele z laserem Alma Harmony Dye-VL

Rozszerzone naczynka na twarzy – przyczyny

Rozszerzone naczynka, fachowo nazywane teleangiektazjami to trwale uszkodzone naczynia włosowate, które prześwitują przez naskórek w postaci tzw. pajączków. Na powstawanie zmian naczyniowych szczególnie narażona jest cera wrażliwa. Najczęściej pojawiają się w okolicach nosa, policzków i brody. Nieleczone naczynka rozrastają się, tworząc „pajęczą sieć”, która daje wrażenie jednorodnego zaczerwienienia skóry w postaci rumienia.

Liczba rozszerzonych naczynek zwiększa się zwykle wraz z wiekiem. Czynniki, które mogą pogarszać ten stan to m.in.:

 • mocne napoje kofeinowe,
 • nadużywanie alkoholu,
 • częste spożywanie pikantnych potraw,
 • gwałtowne zmiany temperatury,
 • niekorzystne warunki atmosferyczne (wiatr, mróz, ostre słońce),
 • nadmierny stres.

Z problemem rozszerzonych naczynek na twarzy zmagała się pani Magda, bohaterka trzeciego odcinka „Kliniki naturalnego piękna”. Problem ten był dość rozległy, czego efektem był rumień na twarzy. Zaproponowaliśmy pani Magdzie usuwanie rozszerzonych naczynek przy pomocy lasera.

Skuteczny laser na naczynka

Istnieje kilka laserów, które świetnie sprawdzają się w usuwaniu zmian naczyniowych. Jednym z nich jest Alma Harmony Dye-VL. Działanie tego urządzenia opiera się na zastosowaniu rozproszonego światła IPL. Swoją skuteczność w usuwaniu rozszerzonych naczynek technologia ta zawdzięcza wysokiemu powinowactwu do hemoglobiny. Energia kumuluje się w uszkodzonym naczyniu krwionośnym i dochodzi do jego termicznego uszkodzenia. Efektem jest zanik nieestetycznych „pajączków”.

Laserowe zamykanie naczynek działa selektywnie, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny dla tkanek sąsiadujących. Alma Harmony Dye-VL jest laserem nieablacyjnym, co oznacza, że nie uszkadza zewnętrznej struktury skóry, a jedynie działa na zmiany naczyniowe i zaczerwienienia skóry. 

Laserowe zamykanie naczynek

Przed zastosowaniem lasera na naczynka lekarz ocenia, z jakimi zmianami zmaga się pacjent, tzn. jak głęboko znajdują się naczynka i jak dużo ich jest. Na tej podstawie dobiera odpowiednie parametry urządzenia. Lekarz przesuwa głowicę lasera po skórze, wykonując tzw. strzały światłem. Dzięki niewielkiej plamce zabiegowej procedura jest niezwykle precyzyjna. Laser dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, np. zagłębień przy skrzydełkach nosa. System chłodzący minimalizuje odczucia bólowe i zmniejsza dyskomfort.

Wyrównanie i poprawa kolorytu skóry oraz redukcja problemów naczyniowych to nie jedyne efekty działania lasera Alma Harmony Dye-VL Podczas zabiegu następuje też obkurczenie włókien kolagenowych, co skutkuje poprawą elastyczności i jędrności skóry. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia i lekkiej opuchlizny. Te niewielkie skutki uboczne mijają w ciągu kilku dni.

Aby całkowicie pozbyć się niechcianych rozszerzonych naczynek i uzyskać satysfakcjonujące efekty, wykonuje się serię kilku zabiegów (minimum trzech). Rezultatem jest odmłodzona skóra o jednolitym kolorycie. Pamiętaj jednak, żeby po zabiegu dbać o skórę ze szczególną troską i unikać czynników, mogących spowodować powstanie nowych zmian naczyniowych.

Jeśli zmagasz się z problemem rozszerzonych naczynek, umów się na konsultację w Klinice Miracki. Specjaliści z naszej kliniki wybiorą najskuteczniejsze rozwiązanie Twojego problemu.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki