NOWOŚĆ! Voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
usuwanie znamion z twarzy

Znamiona na twarzy – problem natury estetycznej, z którym poradzi sobie laser

Znamiona i pieprzyki to zmiany skórne, które jednym przeszkadzają, a innym dodają urody. Wszystko zależy od ich lokalizacji, wielkości i wyglądu. Jeśli nie podoba Ci się znamię na twarzy lub zachowuje się ono niepokojąco (np. zmienia się jego wielkość lub kolor), zgłoś się z nim do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Istnieje kilka skutecznych metod usuwania zmian skórnych, m.in. zabieg laserowy.

Usuwanie znamion na twarzy – wskazania

Usuwanie znamion na twarzy powinno mieć miejsce zawsze wtedy, gdy zmiana ma charakter chorobowy. Do wycięcia kwalifikują się też pieprzyki, które są podrażniane przez elementy garderoby lub narażone na działanie promieni słonecznych. Wskazaniem mogą być również względy estetyczne, zwłaszcza kiedy zmiana skórna znajduje się na twarzy. Wielu znamion nie sposób ukryć pod makijażem. Takie defekty często bywają przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Zmianę skórną musi najpierw obejrzeć lekarz, który na podstawie badania dermatoskopowego zaleci najlepszą metodę jej usunięcia.

Ze znamieniem na twarzy zgłosiła się do nas pani Magda, bohaterka trzeciego odcinka nowej serii programu „Klinika naturalnego piękna”. Wypukłe znamię zlokalizowane było w centralnej części twarzy, pod nosem, nad górną wargą, co stanowiło dla pani Magdy poważny defekt estetyczny. Po wykonaniu badania dermatoskopem doktor Miracki zaproponował pacjentce zabieg odparowania zmiany skórnej przy pomocy lasera CO2.

Na czym polega laserowe usuwanie zmian skórnych?

Przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 można usunąć znamiona na twarzy, pieprzyki oraz inne łagodne zmiany skórne, takie jak włókniaki, kaszaki, kurzajki. Urządzenie to doskonale radzi sobie nawet ze zmianami, które sięgają do głębszych warstw skóry. Zabieg poprzedzony jest wywiadem i dokładną diagnostyką skóry. Kiedy lekarz ma pewność, że ma do czynienia z łagodnym znamieniem, może przystąpić do procedury. Najpierw jednak dobiera parametry urządzenia do wielkości i głębokości zmiany skórnej.

Laser CO2 emituje niewidzialne światło o długości fali 10 600 nm, które jest doskonale pochłaniane przez wodę. Zabieg powoduje powierzchniowe odparowanie znamienia oraz usuwa również to, co znajduje się głębiej. Zwykle wystarczy kilka „strzałów” laserem, aby całkowicie pozbyć się sporej zmiany skórnej. Usunięcie jednego znamienia to najczęściej kwestia tylko kilku minut. W miejscu działania lasera na tkankę powstaje powierzchniowy strupek, który znika po okresie 3-4 tygodni.

Zalety lasera CO2

 • Szybkie efekty – większość znamion można usunąć podczas jednego zabiegu. Czasem potrzebny jest kolejny zabieg, np. w przypadku rozległych i głębokich zmian. O liczbie i częstotliwości terapii zawsze decyduje lekarz.
 • Komfortowa procedura – zabieg jest praktycznie bezbolesny dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia zimnym powietrzem.
 • Bezkontaktowa i bezkrwawa metoda – podczas laserowego usuwania znamion nie dochodzi do krwawienia, nie ma ryzyka infekcji, nie trzeba zakładać szwów, a miejsce po zmianie skórnej goi się bardzo szybko.
 • Brak blizn, dzięki zastosowaniu precyzyjnej metody. Dodatkowo laser ma właściwości wspomagające regenerację tkanek – zamyka naczynia krwionośne i limfatyczne, pobudza produkcję włókien kolagenowych w skórze.
 • Zabieg dla osób w każdym wieku – mogą korzystać z niego zarówno dorośli, jak i dzieci, a nawet kobiety w ciąży.

Jeśli zmagasz się z problemem znamion na twarzy, umów się na konsultację w Klinice Miracki. Specjaliści z naszej kliniki wybiorą najskuteczniejsze rozwiązanie Twojego problemu.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki