Menu

Czy tatuaż przeszkadza w karierze zawodowej? Kiedy zdecydować się na jego usunięcie?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach tatuaże są coraz bardziej popularne nie tylko u młodych osób. Stanowią ozdobę ciała, nierzadko za ich pomocą wyraża się swój charakter i światopogląd. Można by rzec: tatuaże są wśród nas, ale czy wszyscy je akceptują? Czy osoby z tatuażami nie mają problemu ze znalezieniem pracy? Czas zastanowić się, dlaczego “rysunki na ciele” nie zawsze są wyłącznie prywatną sprawą każdego z nas.

Jak postrzegane są osoby z tatuażami?

Decyzja o wykonaniu tatuażu zawsze powinna być dokładnie przemyślana. Ważne kwestie to jego wielkość, kształt i oczywiście lokalizacja. Kiedy młode osoby wykonują tatuaże, zazwyczaj nie myślą o nich w kontekście swojej kariery zawodowej. Tymczasem, wielu pracodawców zwraca uwagę nie tylko na nasze kompetencje, ale też na wygląd. Tatuaże umieszczone w widocznych partiach ciała mogą niestety być przeszkodą w zdobyciu niektórych stanowisk pracy. Szczególnie tych, w których dress code jest rygorystyczny i nie toleruje odstępstw od normy.

Tatuaż w pracy – komu tatuaż może przeszkadzać w karierze?

Tatuaż, szczególnie duży i znajdujący się w widocznym miejscu, może nie spotkać się z aprobatą w środowiskach zawodowych, które kojarzą się z prestiżem społecznym, np. prawnik, lekarz czy nauczyciel. Wiadomo, że rysunek czy napis na skórze nigdy nie powinien przysłonić naszych kompetencji, ale… Kiedy nasza praca polega na kontakcie z innymi ludźmi, to np. wytatuowana szyja czy ręka może nie wpisywać się w zasady firmowego dress codu. Ogromne znaczenie ma także estetyka tatuażu. Jeśli jest śmieszny, obraźliwy czy przejawia młodzieńcze szaleństwo, może stać się przeszkodą w znalezieniu pracy. Istnieją jednak zawody, w których tatuaże są mile widziane. Chodzi oczywiście głównie o środowisko artystyczne i branże show biznesu.

Kiedy zdecydować się na usuwanie tatuażu?

W dzisiejszych czasach obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania tatuażami. Co za tym idzie; równie popularny stał się też temat ich usuwania. Jeśli tatuaż zaczął nam przeszkadzać, wygląda inaczej niż sobie wyobrażaliśmy lub uznajemy go za błąd młodości, to najlepsza będzie decyzja o jego usunięciu. Do niedawna najskuteczniejszą metodą była interwencja chirurgiczna, ale niestety wiąże się ona z pozostawieniem blizn. Jednak najnowocześniejszą metodą likwidacji tatuażu jest  usuwanie tatuażu laserem. Jednak w tym przypadku, nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego urządzenia. W Klinice Miracki wykorzystujemy innowacyjny laser PicoSure, w którym zastosowano technologię pikosekundową. Polega ona na najkrótszym, liczonym w pikosekundach, dostarczeniu do skóry fali światła laserowego. Dzięki temu zabieg jest bardzo bezpieczny i niezwykle skuteczny. Co ważne, nie pozostawia blizn pozabiegowych oraz doskonale radzi sobie nawet z dużymi i kolorowymi tatuażami, które są problemowe dla laserów starszej generacji.

Laser nowej generacji PicoSure dostępny jest tylko w dwóch klinikach w Polsce, w tym w Klinice Miracki. Zdecyduj się na najskuteczniejsze laserowe usuwanie tatuażu PicoSure!

Zobacz również

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Dla wszystkich naszych pacjentów mamy wspaniałą wiadomość! Jeżeli chcecie zapoznać się bliższej z naszą codzienną pracą i wyzwaniami, przed jakimi stają nasi lekarze oraz kosmetolodzy, a także, jeśli chcecie zajrzeć za kulisy Kliniki Miracki – śledźcie w piątkowe wieczory program „Sekrety Lekarzy” na antenie TVN Style. Premierowe emisje odbywają się w piątki o godzinie 22.30, ale jeżeli nie uda się Państwu w tym czasie dołączyć do widowni – nie ma się czym martwić: powtórki możecie zobaczyć na TVN Style w niedziele o 14.25 i 21.15, środy o 23.40 oraz w czwartki o 11.15.

Czytaj dalej

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej