
Trądzik różowaty – najważniejsze informacje na temat jego leczenia
Trądzik różowaty to coraz powszechniejsza choroba skóry, która najczęściej dotyka osoby w wieku po 30. roku życia. W związku z tym, że to schorzenie związane z zespołem patologicznych zmian chorobowych, wymaga wdrożenia wielokierunkowego leczenia. Postanowiliśmy przedstawić Wam najważniejsze informacje na temat leczenia trądziku różowatego. Zobaczcie, jak walczyć z tą przypadłością!
Trądzik różowaty – leki
Jedną z metod walki z trądzikiem różowatym jest leczenie farmakologiczne, które opiera się przede wszystkim na przyjmowaniu antybiotyków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, np. chlorowodorku, tetracykliny. Lekarz może też zalecić miejscowe leczenie trądziku różowatego maściami, kremami lub żelami, np. na bazie metronidazolu, erytromycyny czy kwasu azelainowego. Terapia farmakologiczna ma na celu zmniejszenie podrażnienia skóry i wydzielania łoju, a także przygotowanie skóry do dalszego leczenia. W tym przypadku należy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo leczenie może potrwać nawet kilka miesięcy.
Leczenie trądziku różowatego laserem
Po ustąpieniu stanu zapalnego, charakterystycznego dla trądziku różowatego, lekarze mogą zalecić wykonanie serii zabiegów laserowych celem zamknięcia naczyń i zmniejszenia skłonności do rumienienia się. Najlepsze efekty w walce z tym schorzeniem przynosi dostępny w naszej klinice laser naczyniowy Cutera Excel V To najnowszej generacji laser naczyniowy, który został stworzony specjalnie do leczenia trądziku różowatego oraz innych schorzeń naczyniowych: pajączków, teleangiektazji, rumienia, żylaków i wielu innych zmian. Ogromną zaletą tego urządzenia jest to, że trądzik różowaty może zostać całkowicie wyleczony, a pierwsze efekty zauważymy już po pierwszym wykonanym zabiegu.
Trądzik różowaty – niezbędna zmiana stylu życia
Objawy trądziku różowatego mogą pojawiać się lub nasilać w wyniku działania różnych czynników, np. wzmożonego stresu, spożywania ostrych i gorących potraw, stosowania używek (papierosy, alkohol), nadmiernego wysiłku fizycznego czy niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego przy leczeniu trądziku powinniśmy skupić się także na włączeniu odpowiedniej diety, rzuceniu palenia papierosów, wyeliminowaniu stresu czy unikaniu wszelkich tych czynników, które mogą wywołać lub pogłębić symptomy choroby, np. silne słońce, sauna, solarium, alkohol. U kobiet po 45. roku życia, u których trądzik różowaty jest zazwyczaj efektem zaburzeń hormonalnych, niezbędne może okazać się uregulowanie stężenia hormonów, aby poprawić stan cery. Pamiętajmy też, że bardzo dużą rolę w leczeniu trądziku różowatego odgrywa prawidłowa pielęgnacja skóry, która powinna opierać się przede wszystkim na skutecznej ochronie przeciwsłonecznej. Wybierając kosmetyki dla skóry z trądzikiem różowatym, starajmy się jednak sięgać po płynne emulsje, a nie gęste kremy, bowiem jest to dolegliwość, która ma skłonności do rozwijania się na łojotokowych obszarach skóry, które źle reagują na tłuste formuły kosmetyków.
Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Katowicach.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Letni Festiwal Stymulatorów Tkankowych. Bioodnowa i rewitalizacja Twojej skóry
- Depilacja Laserowa – czym różni się bikini pełne od bikini brazylijskiego?
- Naturalnie piękna latem! Top 6 zabiegów idealnych na wakacje
- Klinika Miracki na kongresie iADE w Sopocie!
- Nowość! Trendy Pakiety Depilacji Laserowej: Zmysłowa gładkość, Kobiecy komfort i Delikatna twarz
- Akcja Ciało – ostatnia szansa! Sprawdź Top 6 zabiegów redukujących tkankę tłuszczową, cellulit i wiotkość skóry
- Akcja Ciało – pozbądź się wiotkości skóry!
- Biostymulacja polinukleotydami – głęboka odnowa Twojej skóry
- Nowość w Klinice Miracki! Zabiegi Biostymulatorem Tkankowym na ciało
- Wszystkiego najpiękniejszego w Dniu Mamy!
- Dieta dla piękna i długowieczności – co jeść, by wyglądać i czuć się młodo?
- 5 prostych nawyków, które przedłużają życie i młody wygląd skóry
- Znaczenie snu w medycynie estetycznej i koncepcji longevity
- Terapie regeneracyjne – przyszłość medycyny estetycznej i klucz do długowieczności
- Biohacking a medycyna estetyczna – jak łączyć nowoczesne podejście do ciała i umysłu?