Skip to main content
trendy w ginekologii estetycznej

Trendy w ginekologii estetycznej, wywiad dla magazynu "Gala" z ginekologiem Kliniki Miracki

W czerwcowym magazynie „Gala” rozkładówkę pisma zajął obszerny wywiad z naszym ekspertem ginekologii w całości analizujący trendy w ginekologii estetycznej i regeneracyjnej. Poniżej zamieszczamy całą rozmowę.

Ginekologia estetyczna, przez lekarzy częściej nazywana: regeneracyjną, po latach bycia tabu, jest dziś najprężniej i najszybciej rozwijającą się gałęzią medycyny estetycznej na świecie. Jej celem jest przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych miejsc intymnych, zwiększenie ich atrakcyjności i najprościej mówiąc: poprawienie komfortu życia. Warto porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem.

Dlaczego medycyna estetyczna stref intymnych nie jest fanaberią? Jakie są najczęstsze medyczne wskazania?

Absolutnie nie jest to żadna fanaberia. Częstymi wskazaniami są: dyskomfort w czasie noszenia obcisłej bielizny, uprawiania sportu, częste infekcje, okres okołomenopauzalny – suchość pochwy czasie współżycia. A także wysiłkowe nietrzymanie moczu, które potrafi być bardzo uciążliwym i krępującym problemem. Stwierdzenie, że trzeba z tym żyć bo taką ma się budowę albo, że te problemy są dolegliwością, która często dokucza w okresie menopauzy i później to nieporozumienie. Dzisiejsza medycyna regeneracyjna doskonale radzi sobie z takimi problemami. Jedynym dylematem może więc być znalezienie odpowiedniego lekarza ginekologa, który wykonuje także takie zabiegi. Są różne trendy w ginekologii estetycznej, należy tylko znaleźć najlepszego lekarza, który dopasuje wskazanie do istniejących metod terapeutycznych.

Które zabiegi są najpopularniejsze i jaki dają efekty?

Najczęściej spotykany problem to przerost warg sromowych mniejszych – dolegliwość poważnie przeszkadzająca w codziennym życiu: Pacjentki mają dolegliwości bólowe podczas uprawiania sportu, seksu czy nawet w podczas noszenia bielizny. Z problemem tym można poradzić sobie drogą chirurgiczną (labioplastyka) lub na przykład przy pomocy urządzenia Plexr.

Jeszcze któreś zabiegi są szczególnie popularne?

Obecnie na pewno „hitem” jest też laserowe leczenie nietrzymania moczu. To bardzo częsta przypadłość po porodzie, lub u kobiet po menopauzie spowodowana utratą elastyczności pochwy. Zabieg ma na celu przywrócenie naturalnego pH pochwy, zwiększenie elastyczności jej ścianek, jak również lepszego ich napięcia oraz nawilżenia. Laser poprzez oddziaływanie na ściany pochwy powoduje ich fototermiczne nieablacyjne napięcie oraz obkurczenie. Następuje stymulacja wytwarzania kolagenu w błonie śluzowej. Dodatkowym korzystnym aspektem jest pobudzenie produkcji glikogenu, który stymuluje prawidłowe nawilżenie pochwy oraz kwaśne pH pochwy. Dlatego zmniejsza się uczucie odczuwania świądu, suchości oraz częstości infekcji pochwowych.

I trzeci zabieg będący niewątpliwym trendem w ginekologii estetycznej?

Kolejnym trendem w ginekologii estetycznej jest O-shot, czyli mezoterapia okolicy łechtaczki, celem zwiększenia doznań w czasie stosunku a także ostrzyknięcie pochwy powodujące regenerację. Najnowszym wskazaniem są częste, nawracające lub przewlekłe stany zapalne sromu i pochwy, nie poddające się standardowemu leczeniu. Podczas zabiegu używany jest autologiczny koncentrat w małej objętości, który aktywnie bierze udział w stymulacji gojenia ran. Substancja ta prowadzi do autologicznej odnowy tkanek. Zabieg przebiega jak klasyczna mezoterapia czyli okłuwa się wybrane miejsce.

W jakim wieku warto myśleć o takich zabiegach?

Przychodzą do mnie zarówno młode dziewczyny tuż po porodzie, gdy są zaniepokojone niemożnością utrzymania moczu. Przychodzą bardzo dojrzałe kobiety, które mają ten problem w związku z atrofią. Tak naprawdę, zabiegi wykonuje się w każdym wieku. Mamy tylko różne wskazania medyczne.

Po czym poznać dobrego ginekologa, który odpowiednio się zajmie Pacjentką?

Ginekolog powinien być przede wszystkim empatyczny – wysłuchać, zadać wiele pytań, szukać rozwiązań na wielu polach. Jest w pewnym sensie powiernikiem. Trzeba zbudować zaufanie pomiędzy nim a Pacjentem. Mamy XXI wiek, mnóstwo nowoczesnych terapii i technologii, nie pozwólmy, aby dyskomfort w strefach intymnych psuł nam radość z życia. Nie musimy do końca życia nosić wkładek, bo mamy problem nietrzymania moczu, lub unikać delikatnej bielizny, bo budowa naszego sromu nam na to nie pozwala. Często problem rozwiązuje się po jednej, dwóch wizytach. Moja rada dla wszystkich Pacjentek: pytajcie ginekologów, jakie mają dla nas rozwiązanie. Trendy w ginekologii estetycznej to jedno, a Wasze faktyczne potrzeby, to drugie.

Jakie są niewygodne strony zabiegów ginekologii estetycznej?

Po zabiegach chirurgicznych i laserowych jest to konieczność jeszcze dokładniejszej niż zazwyczaj higieny, a także zakaz kontaktów seksualnych, czy intensywnych ćwiczeń i wizyt w saunie przez czas wskazany przez lekarza.

Czy jest jakiś zabieg, który śmiało można polecić każdej dojrzałej kobiecie? Jakie są trendy w ginekologii estetycznej?

Uważam, że każdej z nas dobrze zrobią zabiegi typowo regeneracyjne, przywracające nawilżenie, napięcie, prawidłową biocenozę pochwy. W tej chwili najpopularniejsze jest właśnie ostrzykiwanie  czyli O-shot. Trendy w ginekologii estetycznej są różne – ale każda z Pań na pewno znajdzie coś dla siebie, co poprawi znacząco komfort Jej życia intymnego.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o trendach w ginekologii estetycznej i rekomendowanych zabiegach, zadzwoń do nas: 221 030 030 lub zapisz się na zabieg: rejestracja@klinikamiracki.pl.

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie.

0