Skip to main content
laserowe usuwanie rumienia Warszawa

Zamiast maskować rumień na twarzy makijażem, wylecz go skutecznie za pomocą lasera, np. w Katowicach

Rumień na twarzy sprawia, że nie czujesz się atrakcyjnie, więc codziennie zakrywasz go grubą warstwą makijażu? Pozwól skórze odetchnąć i uwolnij ją od tony make-upu. Dzięki laserowemu usuwaniu rumienia pozbędziesz się poszerzonych naczynek, zaczerwienienia twarzy oraz objawów trądziku różowatego. Poznaj możliwości lasera Cutera Excel V+.

Przyczyny rumienia na twarzy

Rumień na twarzy to zmiana przewlekła (nie myl z rumieńcem, który znika po ustąpieniu czynnika go wywołującego). Wśród przyczyn powstawania trwałego zaczerwienienia twarzy należy wymienić:

  • narażenie na skrajne warunki pogodowe (np. bardzo niskie albo bardzo wysokie temperatury bądź nagłe zmiany temperatur);
  • picie gorących napojów;
  • spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach;
  • częsta ekspozycja skóry na słońce i/lub solarium;
  • przyjmowanie pewnych leków, np. niektórych antybiotyków;
  • częste spożywanie pikantnych potraw;
  • trądzik różowaty;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • niedobory witamin.

Rumień często występuje równolegle z innymi objawami, takimi jak: poszerzone naczynka (tzw. pajączki, teleangiektazje), nadwrażliwość skóry, pieczenie, wypryski oraz małe, czerwone guzki i pryszcze. Objawy te często wskazują na występowanie trądziku różowatego. Jest to powszechna choroba skóry, występująca zwłaszcza u osób dojrzałych, na skutek której naczynia krwionośne na twarzy stają się bardziej widoczne, a twarz jest stale intensywnie zaczerwieniona. Na szczęście istnieje skuteczna metoda leczenia zarówno zaczerwienienia wywołanego trądzikiem różowatym, jak i rumienia z innych przyczyn – laserowe usuwanie zmian naczyniowych.

Na czym polega laserowe usuwanie rumienia?

Laserowe usuwanie rumienia przy pomocy urządzenia Cutera Excel V+ to komfortowy, bezpieczny i skuteczny zabieg na różnego rodzaju teleangiektazje. Jest to laser dualny, dzięki czemu można zastosować go zarówno w celu usuwania powierzchniowego zaczerwienienia, jak i głębokich zmian naczyniowych.

Działanie lasera polega na reakcji wiązki światła z hemoglobiną (barwnikiem krwi) zawartą w drobnych, uszkodzonych naczyniach krwionośnych. Na skutek tego naczynko zostaje podgrzane i następuje zjawisko fotokoagulacji. Ciepło przenoszone na ścianę naczynia trwale je zamyka. Dodatkowo działanie lasera sprawia, że w miejscu leczonym rozpoczyna się proces tworzenia zdrowego naskórka. Skóra zostaje wzmocniona, a ryzyko powstawania nowych zmian naczyniowych zmniejszone.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rozmiaru i charakteru rumienia – trwa od kilku do kilkunastu minut. Laseroterapię wykonuje lekarz, który najpierw oczyszcza skórę, a następnie nakłada na nią specjalny żel. Głowica lasera energicznie przesuwana jest nad obszarem w miejscu występowania rumienia. Podczas procedury można odczuwać ciepło lub chłód – w zależności od zastosowanych parametrów zabiegu. Po laseroterapii pozostaje niewielki obrzęk, który znika po upływie około dwóch dni. Kolejne zabiegi w serii wykonuje się w odstępach 4-6 tygodniowych.

Skuteczność laserowego leczenia rumienia

Zabieg laserem na naczynka pomaga usunąć widoczne zaczerwienienia twarzy. Redukuje rumień o różnej etiologii oraz radykalnie poprawia strukturę skóry. Cera odzyskuje jednolity koloryt, staje się jaśniejsza i wyraźnie odmłodzona. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów zazwyczaj potrzebna jest seria kilku zabiegów, aby zapewnić skórze możliwość regeneracji przed kolejną sesją laserową.

Laserowe usuwanie rumienia jest metodą bardzo skuteczną, ale nie zabezpiecza przed powstawaniem nowych zmian w przyszłości. Osoby ze skłonnościami do rumienia i trądziku różowatego powinny powtarzać zabieg co jakiś czas oraz unikać czynników, które mogą zaostrzać zmiany naczyniowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania rumienia, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Zapraszamy też do naszych klinik w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

0