
Zmiany skórne – usuwać czy nie usuwać? A jeśli tak, to jaką wybrać metodę do usunięcia zmiany skórnej?
Idealna skóra bez żadnej skazy to rzadkość. Zazwyczaj pojawiają się na niej różnego rodzaju zmiany skórne, np. pieprzyki, brodawki czy kurzajki. Wówczas zaczynamy zastanawiać się, czy należy je usunąć. Najlepiej oczywiście zgłosić się do lekarza, aby poznać ich charakter. Obecnie dysponujemy różnymi metodami usuwania zmian skórnych, ale niewątpliwe jedną z najlepszych jest laseroterapia.
Co nazywamy zmianą skórną?
Zmiana skórna to każda nienaturalna zmiana w strukturze naszej skóry. Wyróżniamy różnego rodzaju zmiany, które różnią się od siebie, np. kolorem, kształtem i strukturą. Najpopularniejsze są znamiona barwnikowe, włókniaki, brodawki, tłuszczaki, kaszaki oraz naczyniaki rubinowe.
Kiedy podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu usunięcia zmiany na skórze?
Każda niepokojąca zmiana powinna być poddana wnikliwej ocenie lekarskiej. Ze zmianami skórnymi na początku najlepiej zgłosić się na konsultację do dermatologa. Konieczne może być wykonanie badania histopatologicznego, które określi rodzaj znamiona (np. naczyniak, brodawka, włókniak) oraz charakter zmiany (łagodny lub złośliwy). Poważniejsze zmiany skórne należy natychmiast usuwać, ponieważ mogą przekształcić się w zmiany nowotworowe. Niektóre z nich, mimo że nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, usuwa się tylko ze względów estetycznych
Metody usuwania zmian skórnych. Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych czy laser?
Tradycyjnym sposobem usuwania zmian jest ingerencja chirurgiczna. Wówczas, po podaniu znieczulenia, chirurg przy pomocy skalpela musi wyciąć zmianę razem z marginesem zdrowej tkanki, założyć szwy i opatrunek. Można zastosować także radiochirurgię, czyli usuwanie zmian przy pomocy fal radiowych. Najczęściej jednak wykorzystuje się laseroterapię. W naszej klinice zmiany skórne usuwamy laserem CO2. To niezwykle skuteczna, ale także bezpieczna metoda z zakresu medycyny estetycznej, dzięki której znacznie szybciej odbywa się proces gojenia – skóra szybko się regeneruje, ponieważ laser stymuluje komórki skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych.
Na czym polega procedura usuwania zmian skórnych laserem?
Przed zabiegiem skóra Pacjenta zostaje odkażona. W tym przypadku nie stosuje się znieczulenia, ponieważ skóra w trakcie działania lasera jest cały czas chłodzona strumieniem zimnego powietrza. Wiązka światła lasera w zaledwie kilka minut odparowuje zmianę skórną (bez krwawienia). Następnego dnia leczone miejsce pokrywa się tylko niewielkim brązowym strupkiem, po którym nie zostają żadne blizny. Do czasu wygojenia ranki nie wolno wystawiać jej na działanie promieni słonecznych (grozi to powstaniem przebarwień). Zabieg laserowy stanowi doskonałą alternatywę dla chirurgicznego wycięcia zmiany – w porównaniu do operacji to zabieg praktycznie bezbolesny. Wskazaniem do usuwania zmian skórnych laserem są też przypadki, w których istnieją u pacjenta przeciwwskazania do poddania się tradycyjnemu wycięciu chirurgicznemu zmiany.
Laserowe usuwanie zmian skórnych. Czy do usunięcia zmiany skórnej wystarczy jeden zabieg?
Zazwyczaj zmianę skórną w całości usuwa się podczas jednego zabiegu. Zdarza się jednak, w przypadku bardzo dużych zmian, że konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów laserowych. Należy też pamiętać, że wiele zmian skórnych ma skłonności do ponownego odrastania.
W przypadku zmian skórnych największe znaczenie ma diagnostyka. Jeśli tylko zauważymy u siebie niepokojącą zmianę, niezwłocznie powinniśmy udać się do lekarza. Ważne jest więc obserwowanie zmian na swoim ciele, ponieważ mało znaczący pieprzyk może z czasem przerodzić się w coś znacznie poważniejszego. Pamiętajmy, że wcześnie wykryty nowotwór skóry ma ogromne szanse na całkowite wyleczenie. Zawsze możemy także usunąć zmianę wyłącznie ze względów estetycznych, wówczas laser to doskonałe rozwiązanie.
Zapraszamy na zabiegi usuwania zmian skórnych (Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź). Umów się na wizytę konsultacyjną i sprawdź cennik poszczególnych zabiegów. Poznaj też nasze zabiegi usuwania znamion skórnych metodą chirurgiczną lub techniką laserową.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Akcja Ciało – zapomnij o nadmiarze tkanki tłuszczowej i ciesz się wyszczuploną sylwetką!
- Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę
- Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia
- Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?
- Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie
- Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja
- Pięknego Dnia Kobiet!
- Zaczynamy Akcję Ciało! Twoje naturalne piękno
- Jak długo po odsysaniu tłuszczu należy nosić ubranko uciskowe?
- Czy po liposukcji laserowej pozostają blizny?
- Jakie zabiegi można połączyć z liposukcją ultradźwiękową lub laserową?
- Czy dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu?
- Dlaczego nie można pić alkoholu po mezoterapii?
- Dlaczego trzeba pić dużo wody po powiększaniu ust? Zalecenia po zabiegu
- Kiedy można się całować po powiększaniu ust?