Znieczulenie anestezjologiczne

Znieczulenie ogólne jest wykonywane przed inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi, powodującymi duży ból i stres u Pacjenta. To kontrolowany przez lekarza stan zniesienia bólu, świadomości i odruchów a także zwiotczenia mięśni. Jednocześnie, podczas znieczulenia ogólnego organizm cały czas podtrzymuje funkcje życiowe. Za podanie znieczulenia i jego kontrolę podczas zabiegu odpowiada lekarz anestezjolog.

Rodzaj usługi1 zabieg
Znieczulenie do zabiegu + konsultacja  (ogólne, dożylne, podpajęczynówkowe) – zabieg do 4 godz.1 600 zł
Znieczulenie do zabiegu + konsultacja (ogólne, dożylne, podpajęczynówkowe) – zabieg powyżej 4 godz.2 000 zł

Częste pytania

Jak się przygotować do znieczulenia?

Przed wykonaniem znieczulenia konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Specjalista zada wszelkie niezbędne pytania. Spotkanie z lekarzem ma na celu ustalenie wszelkich zaleceń przed znieczuleniem, określenie przeciwwskazań i dobranie najbezpieczniejszej dla Pacjenta metody znieczulenia. W Klinice Miracki takie spotkanie i rozmowa odbywa się podczas wizyty konsultacyjnej. Lekarz może wtedy zlecić badania, które należy wykonać by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do znieczulenia i zabiegu. W dniu wykonywania zabiegu przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego, Pacjent odbywa konsultację z anestezjologiem.

Kiedy potrzebne jest znieczulenie ogólne?

Znieczulenie ogólne jest stosowane przy inwazyjnych zabiegach chirurgicznych, jeżeli lekarz i Pacjent zgodzą się na jego zastosowanie. Wiele nowoczesnych zabiegów chirurgicznych, które są mniej inwazyjne i bezpieczniejsze, niż starsze techniki zabiegowe, można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Wybór znieczulenia zależy od zalecenia lekarza a także odporności pacjenta na wykonywanie zabiegów w stanie świadomości. Jeżeli Pacjent kwalifikuje się do znieczulenia ogólnego, a zabieg można również wykonać w znieczuleniu miejscowym, Pacjent może wybrać rodzaj znieczulenia. Należy pamiętać, że lekarz specjalista dobiera i rekomenduje adekwatne metody znieczulenia do wykonywanego zabiegu, to jest: skuteczne i najbezpieczniejsze dla Pacjenta.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki