AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł
Opublikowano

ABC leczenia poporodowego rozluźnienia pochwy

Ciąża i poród to ogromny wysiłek dla organizmu każdej kobiety. W trakcie porodu siłami natury elastyczne mięśnie pochwy są maksymalnie rozciągnięte, aby mogło przejść przez nie dziecko. Bardzo często zdarza się, że dochodzi do uszkodzenia tych struktur i, mimo że czas połogu dawno minął, niestety pochwa pacjentki nie wraca do rozmiaru sprzed porodu. Jak leczyć poporodowe rozluźnienie pochwy? Co warto wiedzieć o tego rodzaju terapii?

Spis treści:

Luźna pochwa po porodzie – problem wielu kobiet

Laserowa obkurczanie pochwy – Fotona Intima i Femilift

Lifting endodermalny Attiva – niezwykła moc fal radiowych

Rewitalizacja pochwy dzięki radiofrekwencji QuadriPolarnej – Eva

Ćwiczenia mięśni Kegla – działania profilaktyczne

Luźna pochwa po porodzie – problem wielu kobiet

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) to skutek zaniku napięcia jej ścian. Poszerzenie wejścia pochwy to przede wszystkim problem kobiet, które są świeżo upieczonymi matkami. Luźna pochwa objawia się pogorszeniem satysfakcji odczuwanej podczas współżycia z partnerem lub całkowitym brakiem doznań seksualnych. Jednak obniżenie jakości życia intymnego to nie wszystko. Wiele kobiet z VRS  zmaga się również z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, czy częstszymi infekcjami intymnymi. Często nie wiedzą, że nowoczesna ginekologia estetyczna pomoaga pozbyć się tych przykrych symptomów, przywrócić prawidłowe napięcie mięśni dna miednicy i pierwotną strukturę pochwy.

Laserowe obkurczanie pochwy – Fotona Intima i Femilift

Laseroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia zespołu luźnej pochwy, na którą decyduje się wiele pacjentek naszej warszawskiej Kliniki Miracki. Podczas zabiegu specjalista wykorzystuje laser erbowo-yagowy Fotona, którego działanie prowadzi do zwiększonej produkcji włókien kolagenu, skutkiem czego dochodzi do obkurczania pochwy. W wyniku terapii błona śluzowa staje się bardziej napięta i elastyczna, kobieta czerpie więcej przyjemności podczas współżycia, cewka moczowa odzyskuje swoją prawidłową funkcjonalność (rozwiązuje się problem nietrzymania moczu). Innym zabiegiem dedykowanym dla pacjentek zmagających się z luźnością pochwy po porodzie jest Femilift. Podczas rekomendowanych 3 sesji zabiegowych, wykonywanych w miesięcznych odstępach czasu dochodzi do obkurczenia pochwy w bezbolesny i bezinwazyjny sposób. Femilift daje też bardzo dobre efekty w przypadku kobiet, które walczą z nietrzymaniem moczu (w związku z porodem lub okresem okołomenopauzalnym).

Lifting endodermalny Attiva – niezwykła moc fal radiowych

Kolejną nieinwazyjną metodą na przywrócenie właściwego napięcia ścian pochwy, nawilżenie warg sromowych i jej nabłonka jest lifting endodermalny Attiva. Fale radiowe pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, tym samym przyczyniając się do zwężenia pochwy. Technologia ta jest wykorzystywana również do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.

Rewitalizacja pochwy dzięki radiofrekwencji QuadriPolarnej – Eva

Radiofrekwencja QuadriPolarna Eva to następna innowacyjna technologia, wykorzystywana  w ginekologii estetycznej na całym świecie. Zabieg polega na termicznym pobudzeniu fibroblastów w strukturach podskórnych i skórnych, co zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki terapii falami radiofrekwencji dochodzi do zwężenia pochwy, przywrócenia właściwego napięcie jej ścian i optymalnego nawilżenia nabłonka.

Ćwiczenia mięśni Kegla – działania profilaktyczne

Chcąc podtrzymać efekty osiągnięte dzięki wymienionym zabiegom ginekologii estetycznej, warto systematycznie ćwiczyć mięśnie Kegla (najlepiej codziennie przez kilka minut). Tego typu trening jest rekomendowany nie tylko dla kobiet  w ciąży i po porodzie, ale dla każdej z pań. Dlaczego? Ponieważ dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla zapewniają silniejsze doznania seksualne dla pary.

Luźna pochwa po porodzie sprawia, że masz problem z osiągnięciem orgazmu i zdarza Ci się tracić kontrolę nad pęcherzem moczowym? Umów się już dziś na konsultację z jednym ze specjalistów naszej warszawskiej kliniki Miracki i pozbądź się kompleksów.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki