NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Czy depilacja laserem jest rakotwórcza?

Mimo że depilacja laserowa od wielu lat cieszy się bardzo dużym uznaniem zarówno wśród pań, jak i wśród panów, dookoła niej narosło bardzo dużo mitów. Jednym z najpopularniejszych jest rzekoma rakotwórczość epilacji. Czy depilacja laserem jest rakotwórcza? Odpowiadamy!

Spis treści:

Czy depilacja laserem jest rakotwórcza?

Nowotwory a depilacja laserowa

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji

Czy depilacja laserem jest rakotwórcza?

Oczywiście depilacja laserowa nie jest rakotwórcza. Pogłoska o rzekomym działaniu rakotwórczym wiązek lasera powstała z niewiedzy na temat tego, jak działają urządzenia do epilacji. Po bardzo głośnych badaniach na temat kancerogennych właściwości promieniowania UV oraz zapewnień naukowców o szkodliwym wpływie nadużywania solariów, ludzie zaczęli nabierać podejrzeń i mieć wątpliwości w stosunku do wszystkich terapii i zabiegów, w których wykorzystywane jest światło. Oczywiście nie ma żadnych powodów ku takim sceptycznym postawom, a energia, która jest generowana przez laser do depilacji, ma kompletnie inne działanie niż chociażby wspomniane lampy w solarium. Co ciekawe zarówno światło LED, jak i laseroterapię bardzo często stosuje się jako skuteczną i bezpieczną terapię dla osób z chorobami skórnymi. Dlatego ogromnym błędem jest mylenie leczniczego promieniowania generowanego przez laser ze szkodliwym promieniowaniem UV. Laser do depilacji wykazuje powinowactwo do melaniny, która znajduje się w skórze i włosach. W ten sposób usuwa niechciane owłosienie, niszcząc włos wraz z cebulką. Z związku z tym nie ma takiej możliwości, aby dobrze przeprowadzony zabieg depilacji laserowej miał negatywny wpływ na organizm człowieka.

Nowotwory a depilacja laserowa

Mit na temat rakotwórczego działania depilacji laserowej zakorzenił się w świadomości ludzi także przez fakt, że choroba nowotworowa jest jednym z głównych przeciwskazań do wykonania zabiegu epilacji. Wiązka lasera na pewno nie sprawi, że zdrowe komórki zaczną się mutować i nabiorą cech nowotworowych, jednak osoby u których został zdiagnozowany nowotwór, nie mogą skorzystać z zabiegów depilacji laserowej – podobnie jak z większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wynika to z faktu, że osoby chorujące na nowotwory i leczące się onkologicznie mają szczególnie wrażliwą i delikatną skórę, która mogłaby zostać zbytnio podrażniona lub narażona na powstanie zmian. Osoby, które zastanawiają się, czy depilacja laserem jest rakotwórcza, powinny wiedzieć także, że lasery używane do depilacji są odpowiednio przebadane i sprawdzane przed dopuszczeniem ich do użytku. Wszystkie urządzenia wykorzystywane do zabiegów epilacji w Klinice Miracki posiadają certyfikaty i atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo.

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji

Wspomnieliśmy, że depilacja laserem nie jest rakotwórcza, jednak choroba nowotworowa jest przeciwskazaniem do zabiegu epilacji. Warto w tym miejscu wspomnieć także o tym, co jeszcze sprawia, że nie możemy poddać się depilacji laserowej. Wśród najczęstszych przeciwwskazań znajdują się:

 • nadmierna i świeża opalenizna,
 • infekcje w obszarze zabiegowym,
 • ciąża,
 • laktacja,
 • okres 6 miesięcy po ustaniu laktacji,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • epilepsja,
 • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
 • terapia retinoidami (witamina A),
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • cukrzyca,
 • bliznowce,
 • aktywne infekcje skórne,
 • rozrusznik serca,
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.

Jeśli nie występuje u Ciebie żadne z wymienionych przeciwwskazań, bez obaw możesz skorzystać z zabiegu depilacji laserowej i cieszyć się gładką skórą! Umów się już dziś na zabieg epilacji w Klinice Miracki w niezwykle atrakcyjnej cenie!

 

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki