Odbierz rabat 50 zł na zabieg mezoterapii i na konsultację o wartości 200 zł! Sprawdź
Opublikowano

Twój fototyp skóry a depilacja laserowa

Czy fototyp skóry ma znaczenie w depilacji laserowej? Czy osoby z ciemną karnacją też mogą skorzystać z epilacji? I czy depilacja laserowa też będzie skuteczna w przypadku jasnych włosków? Odpowiadamy na wszystkie pytania o Twój fototyp skóry i epilację!

Spis treści:

Czy fototyp skóry ma znaczenie w depilacji laserowej?

Ciemna karnacja a depilacja laserowa

Laser do depilacji dla ciemnego fototypu skóry

Depilacja laserowa jasnych włosków

Czy fototyp skóry ma znaczenie w depilacji laserowej?

Tak, fototyp skóry ma znaczenie w przypadku zabiegu epilacji i to znaczące. Na początek warto jednak doprecyzować, co tak naprawdę oznacza to pojęcie. Fototyp skóry jest to schemat klasyfikacji koloru ludzkiej skóry. W 1975 roku amerykański dermatolog Thomas B. Fitzpatrick wyodrębnił 6 różnych typów skóry u ludzi, w zależności od reakcji skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Jego koncepcja przyjęła się i jest używana do dzisiaj, szczególnie w dermatologii i w leczeniu światłem osób z chorobami skóry. Fototyp skóry mówi nam nie tylko o kolorze skóry, włosów i oczu, ale także o łatwości opalania i podatności na oparzenia słoneczne. Właśnie dlatego posiadana karnacja ma bardzo istotne znaczenie przy zabiegu depilacji laserowej.

Ciemna karnacja a depilacja laserowa

Zazwyczaj w temacie fototypu skóry i depilacji laserowej najwięcej wątpliwości budzą ciemne karnacje. Laser do depilacji tworzy wiązkę, która ma powinowactwo do melaniny, czyli barwnika, który jest w skórze i włosach. Z tego względu im jaśniejsza karnacja, tym łatwiej laser wychwytuje barwnik znajdujący się we włoskach. Dlatego w przypadku osób o bladej skórze, nie ma zbyt wielu wątpliwości, jeśli chodzi o depilację laserową. A co w przypadku ciemniejszych fototypów skóry? Czy zabieg epilacji u osób z ciemną karnacją jest w ogóle możliwy? Tak, jednak istnieją niewielkie różnice. Kiedy depilacja laserowa dopiero zaczynała święcić triumfy, wykonywanie zabiegów na ciemnych karnacjach nie było możliwe. Pierwsze urządzenia dawały wysokie ryzyko poparzeń w przypadku ciemniejszych fototypów. Jednak obecnie zaawansowana technologia pozwala cieszyć się gładką skórą niezależnie do jej koloru. Jedyna różnica tkwi w tym, że im ciemniejsza karnacja, tym więcej zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby powoli i bezpiecznie dostosowywać parametry.

Laser do depilacji dla ciemnego fototypu skóry

Zastanawiasz się, jaki laser najlepiej sprawdzi się w przypadku ciemnego fototypu skóry? Odpowiadamy! Dla ciemnych karnacji najlepszy będzie Vectus lub Thunder. W przypadku zabiegu epilacji z użyciem Vectusa, kosmetolog używa narzędzia do pomiaru ilości melaniny w skórze. Po takim pomiarze urządzenie dopasowuje bezpieczne parametry dla danego fototypu skórnego. Z kolei zaawansowany technologicznie laser Thunder posiada możliwość mieszania 2 wiązek laserowych: aleksandrytowej i neodymowo-yagowej, dzięki czemu zabiegi można równie bezpiecznie i skutecznie wykonywać na ciemniejszych fototypach.

Depilacja laserowa jasnych włosków

A jak to jest z epilacją w przypadku bardzo jasnych fototypów? Czy laser będzie w stanie usunąć także owłosienie w odcieniach blondu? I tak, i nie. Panie, które posiadają bardzo jasne włoski na ciele, mogą skorzystać z zabiegów depilacji laserowej, jednak muszą pamiętać, że nie każdy laser będzie w stanie poradzić sobie z jasnymi włoskami. W przypadku jasnych fototypów skóry dobrym wyborem będzie Motus, który ze względu na krótką długość fali, bezproblemowo usunie także jaśniejsze owłosienie. Wspomnieliśmy już o Thunderze, który generuje 2 wiązki laserowe – dzięki tej technologii także panie o jasnym fototypie skóry mogą skorzystać z zabiegu depilacji laserowej z użyciem Thundera.

Już wiesz, że bez względu na Twój fototyp skóry możesz umówić się na zabieg epilacji i cieszyć się gładką skórą bez zbędnych włosków! Zapraszamy do Kliniki Miracki, gdzie nasz zespół kosmetologów służy swoim profesjonalizmem, wiedzą i umiejętnościami dla Twojego komfortu i satysfakcji.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki